Знайомство з професією

На кафедрі впроваджена практика «виробничого марафона» для студентів першого і четвертого курсів, при якій регулярно відбуваються виробничі тематичні екскурсії на провідних підприємствах регіону, що дозволяє усунути або мінімізувати прогалини сучасної інженерної освіти

06.03.2019. Філіп Морріс Україна

Philip Morris International є провідною міжнародною тютюновою компанією в світі, шість з 15 найбільших світових брендів і продуктів якої продаються на понад 180 ринках. Крім виробництва і продажу цигарок, в тому числі цигарок номер один у світі, та інших тютюнових виробів, PMI займається розробкою та комерціалізацією продуктів з пониженим ризиком (RRP). RRP – це термін, що використовується для позначення продуктів, які представляють, або можуть представляти, менший ризик причинення шкоди курцям по відношенню до звичайного паління.

PMI в Україні представлена двома дочерніми компаніями: «Філіп Морріс Україна» і «Філіп Морріс Сейлз енд Дистрібуція», де 1300 співробітників працюють в сучасному виробничому центрі в Харкові, головному офісі в Києві та в 11 офісах Philip Morris Sales & Distribution по всій країні. 

Філіп Морріс Україна (ФМУ) є лідером українського тютюнового ринку і одним з найбільших платником податків до державного та регіональних бюджетів.

Всебічне незалежне дослідження Міжнародного інституту найкращих роботодавців  (International Top Employers Institute) показало, що дочерні компанії Philip Morris International в Україні забезпечують виняткові умови для співробітників, виховують і розвивають таланти на всіх рівнях організації та продемонстрували свій лідерський статус в сфері управління персоналом, завжди намагаючись покращувати практику працевлаштування і професійне зростання своїх співробітників. Компанію признали Найкращим роботодавцем в Україне (Top Employer Ukraine), Найкращим роботодавцем в Європі (Top Employer Europe) і світі (Top Employer Global) у 2018 році.

Детальнее

09.02.2019. КП КВЗК

Комунальне підприємство “Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження і зливової каналізації” (КП КВЗК) займається такими основними видами діяльності:

 • утримання, технічне обслуговування і поточний ремонт завнішніх мереж зливової каналізації;
 • утримання, технічне обслуговування і поточний ремонт гідротехнічних споруд міста (греблі, водопропускні труби);
 • утримання, технічне обслуговування і поточний ремонт водовідвідних канав;
 • прибирання та утримання берегової лінії і водяної гладі річок та водойм міста;
 • утримання, технічне обслуговування і поточний ремонт об’єктів водознижения;
 • видача технічних умов на відведення поверхневого стоку;
 • узгодження геодезичних, виконавчих зйомок і проектної документації.

Детальніше

15.11.2018. МК СКСМ

МК СКСМ — один из найбільш розвинутих заводів металевих конструкцій в Україні, який працює в наступних напрямах:

 • проектування і виробництво будівельних металевих конструкцій і каркасів будівель будь-якого призначення: житлових багатоквартирних будівель, торгівельно-розважальних комплексів, офісних центрів, споруд соціального і промислового призначення;
 • проектування і виробництво нестандартного обладнання для підприємств хімічної промисловості, паливно-енергетичного комплексу, металургії, сільського господарства та інших сегментів економіки;
 • проектування і виробництво вишок різноманітного призначення, в тому числі, телевізійних, стільникового зв’язку і ліній електропередач;
 • проектування і виробництво нестандартного обладнання для транспортних магістралей, естакад і мостів;
 • проектування і виробництво захисних конструкцій.

Детальніше

15.11.2018. НПФ ТКС

Більше 10 років НВФ “ТКС” є провідним підприємством України з виробництва та реалізації вантажопідйомних строп, вантажного оснащення, такелажу, промислової упаковки і поліетиленової плівки. Підприємство має в своєму розпорядженні сучасну виробничу базу, що дозволяє в найкоротші терміни виконати замовлення по виготовленню текстильних, канатних, ланцюгових і круглосталкових стропів будь-якої складності. НВФ “ТКС” також є найбільшим імпортером найширшого спектру вантажнозахватного обладнання та такелажних комплектуючих.

Детальніше

02.10.2018. Гончарівська і Журавлівська греблі

Гончарівська гребля розташована на річці Лопань нижче місця її злиття з річкою Харків і забезпечує водою промислові підприємства міста, а також регулює рівень води прилеглих водойм. Грбеля дозволяє виконувати систематичне санітарне промивання річок, здійснювати оперативне регулювання рівня води в Харкові та Лопані при випадінні значної кількості опадів, що дозволяє вивільнити випуски зливової каналізації (більшість з яких підводні), завдяки чому поліпшується робота мережі зливової каналізації.

Журавлівська гребля розташована на річці Харків і в цьому році була реконструйована.

Усі греблі в межах міста, включаючи Гончарівську (1934) і Журавлівську (1963), знаходяться у веденні КП «Комплекс з експлуатації об’єктів водозниження та зливової каналізації» і є одним з головних факторів у боротьбі з підтопленням. Вони дозволяють керувати рівнем води в річках і не допускають підтоплення в період паводку або випадіння великої кількості опадів.

Детальніше

28.02.2018. НПФ ТКС

ТОВ НВФ “ТКС” більше 10 років є провідним підприємством України з виробництва і реалізації вантажопідйомних стропів, вантажного оснащення, такелажу, промислової упаковки і поліетиленової плівки. Спеціалізацією компанії є виробництво текстильних, ланцюгових, канатних і круглосталкових стропів, буксирувальних пристроїв, стяжних ременів, траверс різних типів.

Підприємство має у своєму розпорядженні сучасну виробничу базу, яка дозволяє в короткі строки виконувати замовлення з виготовлення текстильних, канатних, ланцюгових і круглосталкових стропів будь-якої складності. Виробнича база містить:

— Сучасне швацьке виробництво, обладнане промисловими машинами, які здатні випускати стропи текстильні (СТП, СТК, 4СТ, 2СТ, 1СТ, СТВ) різних довжин, конструкцій і вантажопідйомностей.

— Виробнича ділянка зі збирання ланцюгових і канатних стропів, обладнана унікальними станками ручного заплетення, а також автопресом зусиллям 6000 kN, що забезпечує швидке і надійне обтиснення петель канатних стропів (СКП, СКК, 1СК, 2СК, 4СК) алюминиевой втулкой.

— Ділянка контролю якості, на котрому вся виготовлена продукція випробовується на спеціальному стенді.

ТОВ НВФ “ТКС” також є одним з найбільших імпортерів широкого спектру вантажозахватного обладнання і такелажних комплектуючих.

Детальніше

29.11.2017. Філіп Морріс Україна

Philip Morris International (Филип Моррис Интернешнл – ФМИ) вийшла на український ринок у 1994 році. На сьогодні компанія має сучасну фабрику в Харкові, де виробляється низка міжнародних брендів як для українського, так і для закордонних ринків.

Філіп Морріс Україна (ФМУ) є лідером українського тютюнового ринку та одним з найбільших платників податків до державного та місцевих бюджетів.
Компанію було визнано Кращим роботодавцем в Україні (Top Employer Ukraine) та Кращим роботодавцем у Європі (Top Employer Europe) у 2016 році за оцінкою Міжнародного інституту кращих роботодавців  (International Top Employers Institute).
Філіп Морріс представлена в Україні двома юридичними особами – ПрАТ «Філіп Морріс Україна» і ТОВ «Філіп Морріс Сейлз енд Дистрибюшн», де сумарно працюють понад 1300 співробітників.

Детальніше

20.10.2017. Омега-Автопоставка

ТОВ «ТПК  «ОМЕГА-Автопоставка» — найбільший національний дистрибутор запасних частин, шин і масел на ринку України.

За 25 років роботи компанія «Омега-Автопоставка» налагодила співпрацю з незалежними операторами – регіональними партнерами, за допомогою яких створена збутова мережа національного масштабу.

Діяльність Компанії орієнтована на розвиток незалежних роздрібних магазинів. Партнерами є більш ніж 11 тис. роздрібних магазинів і станцій сервісного обслуговування по всій території України. Наявні логістичні можливості сьогодні дозволяють обслуговувати торговельні точки, що знаходяться у найвіддаленіших куточках України. Інноваційний підхід в логістиці дозволяє відвантажувати більше 7,8 млн. одиниць товару в рік і продовжувати нарощувати обсяги. Щомісяця здійснюється понад 120 тис. фактів доставки.

Сьогодні компанія співпрацює більш ніж з 350 заводами-виробниками і надає партнерам широкий асортимент товару (102 000 SKU) з високою доступністю.

Детальніше

13.10.2017. Зміївська ТЕС

Зміївська ТЕС входить в систему ПАТ “Державна енергогенеруюча компанія “Центренерго” Міністерства палива та енергетики України. Станція розташована на території Зміївського району Харківської області в 55 км від Харкова і забезпечує електроенергією регіон 3-х областей: Харківської, Полтавської та Сумської. Зміївська теплова електрична станція сьогодні входить в п’ятірку найбільших українських ТЕС.

Основним видом діяльності є виробництво електричної енергії, яка відпускається в електричну мережу по лініям 110 кВ і 330 кВ, а також централізоване теплопостачання, водопостачання і водовідвід смт енергетиків Слобожанське (Комсомольське), де мешкає близько 17 000 осіб, і навколишніх промислових підприємств.

Установлена проектна потужність – 2 400 МВт. Сьогодні її електрична потужність складає 2 200 МВт, що дозволяє виробляти в рік до 16 млрд. кВт*год електроенергії. Сумарна теплова потужність станції складає 339 Гкал/год.

Паливо – антрацитове та пісне вугілля, газ, мазут.
Приймання, зберігання і подачу на котли твердого палива здійснює паливно-транспортне господарство ТЕС, яке складається з наступних споруд:
– розвантажувального пристрою з двома вагоноперекидачами для розвантаження вугілля;
– дробильного чотириблокового пристрою для подрібнення великих фракцій вугілля;
– основного тракту подачі твердого палива зі стрічковими конвеєрами;
– складу палива проектним об’ємом 440 тис. тонн, обладнаного кранами-перевантажувачами і бульдозерами.

Детальніше

12.10.2017. Гончарівська гребля

Гончарівська гребля побудована в 1934 році на річці Лопань нижче місця її злиття з річкою Харків. Призначена для регулювання рівня води в річках міста і забезпечення технічною водою промислових об’єктів Харкова. Гребля складається з будівлі машинного відділення, в якому знаходяться механізми підйому затворів, середнього і бокових залізобетонних устоїв, на котрих розміщені механізми переміщення двох циліндричних затворів діаметром 2,8 метра і довжиною по 24 метра.
У 2009 р. другий (правий) запор Гончарівської греблі реконструювали, звільнили від мулу, відновили працездатність тягового ланцюга. Відсутні деталі та вузли унікального механізму підйому правого запору були замінені на виготовлені за старими кресленнями. Виготовили унікальні та складні деталі на заводі «Світло шахтаря».

Детальніше