ДЕНЬ НЕКВАПЛИВОСТІ – ПРИГАЛЬМУЙ ТА ОЗЕРНИСЬ!

ДЕНЬ НЕКВАПЛИВОСТІ – ПРИГАЛЬМУЙ ТА ОЗЕРНИСЬ!

26 лютого відзначається оригінальне свято – День неквапливості (або День повільності), який до теперішнього часу вже набув «статусу» міжнародного дня.

Ідея заснування такого свята належить італійцям. Саме вони – вельми активний та емоційний народ – вперше відзначили День неквапливості 2007 року, з метою спокійної насолоди життям у кожен його неповторний момент. Це й не дивно – у наше століття швидкостей і прогресу багато хто забуває про приємні щоденні дрібниці, улюблені заняття і взагалі про якість життя.

Велика частина працездатного населення світу змушена проводити в офісах або іншому робочому місці понад 12 годин на день, що, безсумнівно, завдає шкоди фізичному і моральному здоров’ю, що позначається і на близькому оточенні людей – сім’ї, друзях, коханих… Тож таке свято просто було необхідне сучасному суспільству, а його ініціаторами виступила італійська асоціація «Мистецтво повільно жити», що проголосила гаслом Дня слова: «Не квапся та насолоджуйся моментом!».

Також ця асоціація розробила 14 заповідей відмови від поспіху, яких слід дотримуватися, щоб встигнути відчути всі принади буття і зробити своє життя комфортнішим. Серед них – це порада вставати вранці на кілька хвилин раніше, щоб насолодитися сніданком, або, наприклад, не нервувати, стоячи в заторі, а присвятити цей час прослуховуванню улюбленої музики, читанню книжки або спілкуванню з водієм сусіднього автомобіля.

Ще в багатьох регіонах Італії, вже за традицією, у День неквапливості жителі віддають перевагу справам, на які «хронічно бракує часу», – вони відвідують поетичні та літературні читання, музичні концерти, проводять час за улюбленим заняттям або просто насолоджуються інтелектуальною бесідою за неспішною трапезою.

Треба сказати, що таке цікаве свято не могло залишитися непоміченим. У наступні роки ініціативу проведення Дня підтримали багато світових столиць – Лондон, Париж, Нью-Йорк та інші. Причому до проведення заходів у рамках Дня, не дивлячись на здавалося б його курйозний характер, ставляться з повною серйозністю. Цей чудовий захід потрібно обов’язково впровадити й в українському суспільстві, адже він закликає всіх нас – зайнятих людей, у кого постійно не вистачає часу на прості життєві радощі, – зупинитися, не поспішаючи обміркувати своє життя і насолодитися кожною його миттю тут і зараз.

Приєднуймося й ми до цього чудового свята!

 

 

Поділитись: