СВЯТКУВАННЯ ХЕЛЛОВІНУ В ННІ «СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ»
30 жовтня 2024 р. стало страшенно цікавим заходом! Саме тут студенти мали унікальну можливість показати свій художній і творчий підхід до проведення дозвілля та жагу до неформального спілкування поза межа занять.
Студенти креативно підійшли до святкування Хелловіну та намагалися водночас налякати і розважити гостей свята. Захід був наповнений страшними історіями, яскравими костюмами, цікавим Kahoot, конкурсами, моторошними піснями, подарунками, смаколиками. А ідеї хелловінських костюмів і гриму вражали різноманітністю! Такі персонажі викликали ажіотаж і бажання сфотографуватися, щоб зафіксувати подібні витвори мистецтва. Тому на конкурсі костюмів обрати переможця виявилася не простою справою!
Чудовий настрій, позитивні емоції подарував режисер Харківського Незалежного Театру “Очерет”, аспірант кафедри соціології і публічного управління Олександр Шанідзе. Він виступив зі стендапом «Особливості харківського Хелловіна» з елементами імпровізації з залою.
Дякуємо дирекції, організаторам, студентам, аспірантам ННІ Соціально-гуманітарних технологій за можливість проведення такого заходу задля зміцнення соціокультурних зв’язків!
ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ ГУРТКІВ КАФЕДРИ СОЦІОЛОГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ «ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ «СУСПІЛЬСТВО І ПОЛІТИКА» І «МЕНЕДЖМЕНТ 3.0»
11 вересня 2024р. в онлайн-форматі відбулось перше в цьому навчальному році організаційне засідання студентських наукових гуртків кафедри соціології і публічного управління ННІ соціально-гуманітарних технологій НТУ «ХПІ» «Дискусійний клуб «Суспільство і політика» (керівник – Козлова О.А.) і «Менеджмент: 3.0» (керівники – проф. Круглов В.В., проф. Терещенко Д.А.). Засідання відкрили керівники гуртків, які ознайомили учасників з положеннями та цілями гуртків, наголосили на важливості підвищення обізнаності щодо сучасних досягнень у галузях 054 «Соціологія», 281 «Публічне управління та адміністрування». Після цього було затверджено склад та плани роботи студентських наукових гуртків на 2024-2025 навчальний рік.
Учасники заходу заслухали доповідь старости гуртка «Менеджмент: 3.0» Гайдук Поліни на тему «Життєстійкість молоді в умовах криз», яка розповіла як піклуватися про свої внутрішні ресурси, розвиватися та реалізовувати себе в різних сферах, використовуючи кризи як трамплін для власного розвитку; як протистояти стресу, відновлювати себе, свій психічний, фізичний та емоційний стан після травмуючих подій.
Після офіційної частини відбулося неформальне спілкування, під час якого студенти мали можливість обговорити свої ідеї та пропозиції, поділитися своїми думками щодо подальшої роботи гуртків. Захід пройшов активно, цікаво та змістовно!
На засіданнях гуртків студенти матимуть можливість набути корисний досвід виступів, спілкування та дискусії, підготовки матеріалів для публікації у наукових виданнях, презентації власних наукових здобутків, реалізувати свої креативні можливості. Робота гуртків сприятиме підвищенню якості підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальностями 054«Соціологія» та 281 «Публічне управління та адміністрування», розкриттю здібностей і можливостей учасників гуртка у науково-дослідній роботі. Запрошуємо всіх зацікавлених приєднуватися до наших гуртків та долучатися до спільноти молодих дослідників!
Дякуємо усім доповідачам та присутнім! Чекаємо на нові зустрічі!
РІЧНИЙ ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ ГУРТКІВ ЗА 2023-2024 Н.Р.
Гурток: «Дискусійний клуб «Суспільство і політика»
РОЗПОЧАТО ТИЖДЕНЬ ВІДКРИТОГО УРЯДУ – 2024.
З 27 по 31 травня у межах Тижня Відкритого Уряду – 2024 кафедра соціології і публічного управління НТУ «ХПІ» спільно зі стейкхолдерами (органи влади, органи місцевого самоврядування, партнери від закладів вищої освіти, громадського сектору) організували і провели цикл комунікативних заходів.
Так, в рамках Тижня Відкритого Уряду, що проводиться за ініціативи Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд”, 29 травня цього року відбулось розширене засідання студентських наукових гуртків «Дискусійний клуб «Суспільство і політика» (керівник гуртка – старший викладач кафедри соціології і публічного управління КОЗЛОВА Олена Аркадіївна) та «Менеджмент 3.0» (керівник гуртка «Менеджмент 3.0» – доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри соціології і публічного управління – ТЕРЕЩЕНКО Діна Акрамівна).
30 травня проведено гостьову лекцію “Відкритість та прозорість діяльності органів виконавчої влади” за участю Барабанова Ігора Васильовича – начальника відділу адміністрування інформаційних систем та захисту інформації Управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління пенсійного фонду України у Харківській області; Боковикової Юлії Володимирівни – доцента кафедри публічного управління та державної служби Харківського національного університету імені Каразіна Навчально-наукового інституту “Інститут державного управління”.
Такі тижні – важливий складник участі України в міжнародній Ініціативі “Партнерство “Відкритий Уряд”. Ініціативі, яка об’єднує нас з понад 70 країнами у розвитку доступу до інформації, громадської участі, підзвітності, запровадженні відповідних інновацій та технологій.
Важливо, що участь України в Ініціативі “Партнерство “Відкритий Уряд” стала поштовхом для впровадження кращих стандартів спільнотворення – коли Уряд спільно з громадським сектором розробляє та реалізує важливі реформи.
Завдяки міжсекторальному партнерству реалізовані важливі заходи для запровадження електронних послуг, налагодження роботи ЦНАП, створення систем “Прозорий бюджет”, “Прозоро” і “Прозоро.Продажі”, відкриття даних, забезпечення прозорості видобувних галузей та ін. Попри складнощі воєнного часу продовжено розвиток принципів відкритого урядування. У межах нового плану дій Уряд та інститути громадянського суспільства спільно створюють систему DREAM для прозорого відновлення країни, розвивають відкриту науку та просувають принцип доброчесності в освітніх закладах, відновлюють доступ до інформації у формі відкритих даних та ін. Особлива увага приділяється посиленню умінь та навичок молоді брати участь у прийнятті важливих рішень.
ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ ГУРТКІВ КАФЕДРИ СОЦІОЛОГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ «ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ «СУСПІЛЬСТВО І ПОЛІТИКА» І «МЕНЕДЖМЕНТ 3.0»
За ініціативи кафедри соціології і публічного управління у ННІ соціально-гуманітарних технологій НТУ «ХПІ» 26 квітня 2024 р. в онлайн-форматі відбулося розширене засідання студентських наукових гуртків «Дискусійний клуб «суспільство і політика»(керівник – Козлова О.А.) і «Менеджмент: 3.0» (керівник – Терещенко Д.А.). Участь у засіданні студентських наукових гуртків взяли не лише здобувачі вищої освіти за спеціальностями о54 «Соціологія» та 281 «Публічне управління та адміністрування», але й випускниця кафедри за спеціальностями 054 і 281 Горбаченко Марія (2020 року за спеціальністю 054 «Соціологія» (бакалавр соціології) та 2022 року за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» (магістр публічного управління та адміністрування)), яка є керівницею міжнародних проєктів в громадській організації і успішно застосовує компетентності, набуті за обома спеціальностями на практиці.
Тема засідання гуртка: «Від волонтера до фасилітатора: уміння, знання, навички». Мета проведення засідання: сформувати розуміння фасилітації як підходу, навчитись з’ясовувати запит споживача та створювати відповідний дизайн тренінгу, отримати досвід використання одних із найсучасніших вправ і технік роботи з групою. Учасники заходу мали змогу познайомитися з логікою проєктування фасилітації під час роботи з групою, навчитися використовувати основні методи і техніки фасилітації.
На засіданні усі присутні також обговорили компетентності, які вони зараз набувають в процесі навчання за освітніми програмами кафедри соціології і публічного управління» («Соціологія управління», «Цифрове врядування», «Адміністративний менеджмент»). В ході обговорення учасники засідання дійшли думки, що компетентності, набуті за спеціальностями 054 «Соціологія» і 281 «Публічне управління та адміністрування» стануть у нагоді в будь-якій сфері людської життєдіяльності. Здобувачі вищої освіти не лише активно брали участь в обговоренні, але й продемонстрували високий рівень обізнаності у деяких питаннях питаннях щодо змісту освітніх програм, за якими навчаються! Активну участь в спілкуванні щодо змісту освітніх програм взяла випускниця кафедри Горбаченко Марія.
Захід пройшов активно, цікаво та змістовно, здобувачі вищої освіти розширили власний кругозір та стали на сходинку ближче до фахівців спеціальностей 054 «Соціологія» і 281 «Публічне управління та адміністрування» нової генерації!
Дякуємо випускниці Горбаченко Марії за активну участь у засіданні гуртків! Дякуємо усім доповідачам та присутнім! Чекаємо на нові зустрічі!
Презентація гуртків_каф СіПУ 2023-2024 (1)
ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ ГУРТКІВ КАФЕДРИ СОЦІОЛОГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ
29 вересня 2023 року відбулось спільне засідання студентських наукових гуртків кафедри соціології і публічного управління «Дискусійний клуб «Суспільство і політика» (керівник – ст. викл. КОЗЛОВА Олена Аркадіївна) «Менеджмент 3.0» ( керівник – професор ТЕРЕЩЕНКО Діна Акрамівна).
Мета проведення засідання: підвищення обізнаності здобувачів вищої освіти щодо світових проблем в різних сферах людської життєдіяльності. Засідання було присвячено обговоренню Глобальних Цілей сталого розвитку; особливостей роботи в органах місцевого самоврядування в умовах воєнного стану.
Cтудентка групи СГТМ722 – ГОРБАЧЕНКО Марія – соціологиня, випускниця Української академії лідерства, активістка ГО “Українські студенти за свободу” ознайомила членів гуртка з Цілями сталого розвитку ( 4 – Якісна освіта та 11 – Сталий розвиток міст та спільнот). В ході засідання обговорили важливість Цілей сталого розвитку України до 2030 року; члени гуртка дізнались про можливості здобувачів вищої освіти впливати не лише на свою життєдіяльність, але й на долю і розвиток своєї територіальної громади.
Під час засідання студенти демонстрували заздалегідь підготовлені презентації, ставили запитання одне одному, дискутували, висловлювали власні погляди та позиції. Члени гуртків отримали неймовірні враження від можливості ділитися власним досвідом!
ВІТАЄМО З ЗАХИСТОМ ДИПЛОМНИХ РОБІТ!
Вітаємо магістрів випуску 2021р. з захистом дипломів!!!
КРУГЛИЙ СТІЛ
2 жовтня в онлайн-форматі на кафедрі соціології і публічного управління відбувся круглий стіл «Зустріч зі студентами та стейкхолдерами щодо актуальних знань та навичок, які затребувані на ринку праці».
На заході були присутні студенти-магістри VІ курсу, що вже мають досвід роботи в різних організаціях м. Харкова, викладачі кафедри, студенти I-V курсів та стейкхолдери. Стейкхолдери були представлені Клочко Іллєю Олеговичем – випускником кафедри 2018 року, провідним фахівцем відділу організаційно-аналітичної роботи та контролю Харківського національного університету внутрішніх справ та Чернецькою Тетяною Миколаївною – менеджеркою проєктів, тренеркою Центру гендерної культури (м. Харків).
Темою обговорення стало те, які вміння, знання та компетенції студентів виявилися затребуваними на сучасному ринку праці. Зокрема, для обговорення були запропоновані наступні питання:
- Яким чином знання, вміння та навички, отримані під час навчання на бакалавраті та в магістратурі НТУ «ХПІ» на спеціальності «Соціологія» вплинули на пошук роботи та професійну реалізацію?
- Як Ви вважаєте, на які навчальні курси потрібно звернути особливу увагу студентам, які зараз навчаються на молодших курсах за вашою спеціальністю для побудови успішної кар’єри?
- Чи потрібно доповнити новими навчальними компонентами (курсами) освітні програми бакалаврів та магістрів? Якщо так, то якими?
- Які курси, на Вашу думку, можна зменшити в обсязі при підготовці фахівців вашого профілю?
Студенти-магістри високо оцінили рівень підготовки на спеціальності «Соціологія» в НТУ «ХПІ», розповіли про свій досвід роботи та запропонували заходи, які допоможуть підвищити якість навчання.
ВІТАЄМО З ЗАХИСТОМ ДИПЛОМІВ !!!
Дорогі наші колишні студенти, а сьогодні вже майже бакалаври!
Науково-педагогічний та допоміжний персонал кафедри соціології і публічного управління щиро вітає вас з успішним захистом дипломів. Позаду залишилися безсонні ночі, хвилювання за результати іспитів і заліків, перші не впевнені кроки у дорослому житті. Сьогодні ви переконали не лише членів кваліфікаційної комісії у своїй здатності бути соціологом, а й самих себе у можливості бути дорослими – ставити цілі та досягати їх! День захисту диплома – це чергова сходинка успіхів в житті кожного студента. Нехай цих сходинок поки не багато, але і життєва дорога тільки починається. Ми щиро бажаємо вам самореалізації, вдалого початку професійної кар’єри, а також сил для подальших кроків у вашому трудовому житті.
ЗУСТРІЧ З ПЕРШОКУРСНИКАМИ 2020 РОКУ
Щиро вітаємо студентів-першокурсників на кафедрі соціології та політології
СТУДЕНТИ-СОЦІОЛОГИ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ
НАШІ СТУДЕНТИ – УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
Міжнародна науково-практична конференція “Духовність як складова української державності” відбулася 9-10 квітня 2019 р. в Харківському національному університеті будівництва і архітектури. У конференції приймали участь наші студентки 5-го курсу: Кисельова Марина, Ляш Злата та Поліванова Аліна.
МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МАГІСТРАНТІВ ТА АСПІРАНТІВ «УКРАЇНА І СВІТ: ГУМАНІТАРНО-ТЕХНІЧНА ЕЛІТА І СОЦІАЛЬНИЙ ПРОГРЕС»
Вже тринадцята Міжнародна науково-практична конференція магістрантів та аспірантів «Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта і соціальний прогрес» відбулася 10 квітня 2019 р.у стінах НТУ “ХПІ”. У конференції прийняв участь аспірант нашої кафедри Криворучко Максим, виступивши з доповіддю на пленарному засіданні.
У роботі секції № 6 «Розвиток сучасного українського суспільства: соціологічний та політологічний вимір» взяли участь 28 студентів факультету соціально-гуманітарних технологій, навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії, навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу.
За результатами плідної наукової роботи грамотами були відзначені виступи студентів за наступними трьома категоріями:
«За кращу наукову доповідь»:
- Литвиненко Юлія, СГТ-36Б, «Соціолінгвістичні процеси в сфері міських найменувань»;
- Дигун Карина та Швачка Кристина, СГТ-56 А, Б, «Метод спостереження у дослідженні проблем студентства на прикладі НТУ «ХПІ».
«За актуальне наукове дослідження»:
- Вєцу Надія, СГТ- 57, «Нерівний шлюб»;
- Прокопенко Андрій, СГТ-57, «Плюси та мінуси легалізації проституції».
«За плідний науковий пошук»:
- Тер-Акопов Андрій, СГТ-57, «Упередження і сучасна людина»;
- Безугла Яна, 1 БЕМ 302.8, «Теорія суспільства Герберта Спенсера».
ЯРМАРОК РОБОЧИХ МІСЦЬ «ПОЛІТЕХ-2018»
Студенти соціологи 9 листопада 2018 р. прийняли участь в щорічному заході – Ярмарку робочих місць «Політех-2018», що був організований Центром «Кар’єра» НТУ «ХПІ» при співпраці з Харківським обласним центром зайнятості. Близько 30 провідних виробничих підприємств з м. Харкова та інших обласних центрів України пропонували відкриті вакансії студентам НТУ «ХПІ».
ЖИТТЯ СТУДЕНТІВ: БУДНІ І СВЯТА СТУДЕНТІВ-СОЦІОЛОГІВ.
Триває черговий навчальний рік …
Для когось він перший і найскладніший, для когось – заключний, хтось знаходиться на екваторі навчального процесу. Але студентів усіх курсів об’єднує те, що їх студентське життя сповнене цікавих подій, нових вражень і зустрічей. Деякими з них вони готові поділитися з відвідувачами нашого сайту.
Мої враження про НТУ “ХПІ” найкращі, я ще жодного разу не пошкодувала що вступила саме в Політех, і саме на соціологію. Через місяць я пішла на вокал до Палацу Студентів. Дуже добре те, що фізкультура для всіх різна, ти можеш вибрати те що тобі до душі. Викладачі входять в твоє положення і завжди раді допомогти. Крупина Марія, студентка 1 курсу
Трохи про будні в гуртожитку
Думаю, не буду оригінальною, якщо скажу, що проведений у гуртожитку час студенти згадують із ностальгією. Гуртожиток – це «школа виживання» і місце найщиріших відносин, найвеселіших вечірок. Тут знаходяться друзі на все життя і зав’язуються романи. Це цілий світ зі своїми законами і цікава сторінка студентського життя.
У кожного складається своє уявлення про те, що ж це таке – життя в студентському гуртожитку. Ми, як майбутні соціологи, які вміють задавати питання, запитали у студентів різних курсів, що для них означає «жити в гуртожитку»? Ось що вони нам розповіли про плюси і мінуси такого життя, і про те, «що там можна, що не можна».
«Гуртожиток вчить студента самостійності, терпінню, дає нових друзів, море позитиву. Найскладнішим для мене було влитися в життя «вулика, що гуде», в якому всі з різними звичками, характерами, засадами, але цей страх швидко пройшов, а я непомітно для себе став частиною великої родини з трьохсот студентів».
«У пам’яті залишилися хороші спогади. Можна було позичити підручник, ноутбук, багато ще чого. А ще пощастило з сусідом по блоку – він підказував, як писати курсову роботу по методам і допомагав перекладати тексти з англійської ».
«Жити в гуртожитку – значить вміти ділитися. Майже всім, що у тебе є».
«Якщо довелося жити в гуртожитку, то краще скоріше зрозуміти, що головний навик тут – вміння домовлятися».
«Веселе життя студентського гуртожитку затягує, але не забувайте вчитися. Інакше вся безтурботність закінчиться з початком першої сесії ».
У студентському житті з’являється чимало складнощів і дорослих проблем, які хлопці та дівчата повинні навчитися вирішувати самі. При цьому дуже важливо, щоб в гуртожитку студент відчував себе затишно і комфортно, щоб воно стало його другою домівкою. І дуже приємно, що більшість студентів-соціологів задоволені цією кілька метушливим, але таким динамічним, веселим, «смачним», непередбачуваним і незабутнім життям в гуртожитку.
Спасибі ректорату за те, що знаходить можливості зробити життя в гуртожитках більш комфортним, а студентським радам – за те, що роблять його більш наповненим і яскравим. Дигун Карина, студентка 3 курсу
Спогади про студентське життя
Студентство, безсумнівно, є одним з найважливіших періодів у житті кожної людини. Озираючись на роки, проведені в стінах університету, багато студентів з теплотою в душі згадають своїх одногрупників, з якими пройдена не одна сесія, важку, але цікаве життя у гуртожитку, лекції та семінари, іспити, домашні завдання, які часом здавалися нездійсненними, улюблених і не надто викладачів, спільні обіди в їдальні і багато інших пригод, які і роблять студентську пору такою веселою і незабутньою.
За роки навчання в НТУ «ХПІ» кожен студент встиг сформувати свою думку як про ВНЗ в цілому, так і про свою кафедру, викладачі якої, немов турботливі батьки, супроводжували студентів на нелегкому шляху дорослішання і професійного становлення.
Зрозуміло, за період студентства було багато всього, як доброго, так і поганого. Завжди, безумовно, радували викладачі, що йшли назустріч студентам, здатні цікаво викласти навіть самий нелегкий матеріал. Саме їх професіоналізм, увага, цілеспрямованість і бажання зацікавити своєю дисципліною багато в чому визначили професійний вибір багатьох студентів, змусили з більшою ретельністю вивчати тонкощі обраної професії.
Не обходиться студентське життя і без різних заходів, які давали можливість студентам проявити свою креативність і талант, втілити свої ідеї і після, з гордістю, спостерігати за результатами свого творіння. Проте, найбільш важливим результатом всього процесу ставало почуття солідарності зі студентами інших курсів, викладачами, іншими співробітниками кафедри.
І все-таки, для кожного студента спогади про роки навчання в НТУ «ХПІ» будуть різними. Хтось з вдячністю і теплом згадають свій університет і рідну кафедру, подякують викладачам і посміхнутися думкам про своїх одногрупників. Для кого-то навчання стане лише далеким спогадом. Але в чому можна бути впевненим точно, байдужим Політех не залишить нікого!
Римарева Тетяна, магістр 2 курсу, переможець 2-го туру Всеукраїнської олімпіади з соціології
ВІТАЄМО!
Вітаємо студентку 5 курсу Риморєву Тетяну з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіаді зі спеціальності «Соціологія».
Бажаємо досягти максимальних результатів у навчанні та професійній діяльності, розвиватися далі і перемагати.
Висловлюємо подяку за участь в олімпіаді Ейсмонт Катериніта Кисельовій Марині. Ви гідно представили соціологів НТУ «ХПІ» на Всеукраїнській студентській олімпіаді.
Ми пишаємося нашими студентами і їх успіхами.
ІГРОВЕ ПРОЕКТУВАННЯ
«Побудова карти сприйняття ТМ
як метод оцінки ефективності рекламної кампанії»
2 квітня 2018 року відбулася презентація навчальних проектів за темою «Побудова карти сприйняття ТМ як метод оцінки ефективності рекламної кампанії»в рамках навчального курсу «Соціологія реклами» (викладач: доц. Байдак Т.М.). Студенти-соціологи 4 курсу представили експертам результати своїх досліджень сприйняття споживачами брендів різних товарів (чаю, мінеральної води, ковбасних виробів, соків, зубних паст і т.д.) і рекомендації щодо підвищення ефективності рекламних кампаній. За підсумками ігрового проектування експертами були визначені переможці. Ними стали Д. Бузоверя, А. Мірончук, Т. Покатилова, М. Ровинська, О. Щербина з проектом «Карта сприйняття ТМ FMCG (миючих засобів, шампунів, шоколадок). Експерти відзначили високий рівень готовності цих студентів вирішувати складні завдання оцінки ефективності рекламних кампаній.
Експерти: доц., к.соц.н. Н.А. Ляшенко, ст.викл. О.А. Козлова, ст.викл. О.А. Сутула.
ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ-2018
30 березняв спорткомплексі Національного університету «Харківський політехнічний інститут» відбувся ХІІІ щорічний Ярмарок робочих місць “Політех-2018” для студентів і випускників вишу.
Під час заходу студенти мали можливість обговорити свої кар’єрні плани з представниками успішних організацій та підприємств, дізнатися про вимоги до молодих спеціалістів на ринку праці, познайомитися з потенційними роботодавцями, знайти своє перше робоче місце або базу проходження практики чи стажування. Понад 70 представників великих компаній принесли тести, ребуси, пропонували взяти участь в безкоштовних тренінгах. Проводили майстер класи з написання резюме.
Ярмарок вакансій з року в рік викликає великий інтерес зі сторони підприємств-роботодавців і не менший – зі сторони студентів.
ЗАСІДАННЯ ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ «СУСПІЛЬСТВО І ПОЛІТИКА»
20 березня на кафедрі соціології та політології відбулось чергове засідання дискусійного клубу «Суспільство і політика». Воно було присвячене обговоренню тенденцій розвитку та проблем вищої освіти в Україні. Особливістю цього засідання було те, що воно проводилось у рамках профорієнтаційних заходів НТУ «ХПІ». На засідання були запрошені студенти, аспіранти, викладачі, а також учні харківських шкіл та коледжів.
Студенти соціологи старших курсів підготували презентації. Римарева Т. (СГТ-53) виступила з доповіддю «Імідж викладача НТУ «ХПІ» очима студентів», Рибун А. та Безрученко Т. (СГТ-55) – «Місце НТУ «ХПІ» серед інших ВНЗ України: наші переваги та недоліки», Жовтобрюх Ю. та Золотова Ю. (СГТ-55) – «Погляд у майбутнє: освіта у XXІ столітті».
Всі доповіді викликали жваву зацікавленість та обговорення.
17 та 24 червня 2017 року студенти гр.СГТ-52 успішно склали державний іспит та захистили дипломні роботи. Вітаємо наших випускників!
26 листопада у Палаці студентів НТУ «ХПІ» кафедра соціології та політології ХПІ вперше провела свято «День соціолога ХПІ».
Серед присутніх — студенти всіх курсів спеціальності «Соціологія», працівники та випускники кафедри соціології та політології, запрошені учні шкіл та ліцеїв, студенти Харківської академії культури
Завідувач кафедри, доктор соціологічних наук, професор В. В. Бурега привітав гостей з професійним святом. Він відзначив особливу роль соціології в суспільстві та значимість подібних заходів у формуванні корпоративної культури соціологів.
Всі студентські групи підготували вітальні виступи: ремікси та авторські пісні, мініатюри з життя студентів-соціологів та суспільства, а випускники кафедри представили відеоролик з порадами наступним поколінням соціологів НТУ «ХПІ». Викладачі кафедри зробили презентацію, присвячену історії створення та розвитку кафедри, провели соціологічну вікторину.
З привітаннями виступили команда КВН Політеху «Ветка сирени», учасники ансамблю народного танцю «Україна», студенти інших спеціальностей, і зовсім маленькі зірки — театр естрадного танцю «АСТЕР».
У Харкові пройшла традиційна Ніч наукиОсвітній проект «Ніч науки у Харкові» пройде в суботу, 26 вересня, у Харкові.
Захід відбудеться в рамках проведення Тижнів Німеччини в Україні. У проекті, за попередніми даними, візьмуть участь 14 вищих навчальних закладів і Харківський планетарій ім. Ю. Гагаріна, а також учні 65 шкіл міста.