ВІТАЄМО з ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ !

Шановні колеги! Ми всі працюємо в галузі освіти – хтось навчає студентів, хтось – забезпечує освітній процес, піклується про розклад і інші кафедральні справи.

Щиро вітаємо Вас з нашим професійним святом: Днем працівників освіти. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров’я та довголіття. Бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Побільше нам з Вами талановитих та розумних студентів!

Пам’ятайте, що без Вас цей світ був би набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

Керівництво кафедри

соціології та політології


    

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до Вітаємо з Днем працівників освіти!

ВІТАЄМО з ДНЕМ СОЦІОЛОГА!

Шановні друзі, всі, хто працює у цій сфері або тільки навчається. Найщиріші вітання з нашим професійним святом – Днем соціолога України!

У професійне свято бажаємо всім соціологам розуміти інших, вміти застосовувати це розуміння в житті і роботі, виявляти щось нове, підтверджувати старе і, звичайно ж, відчувати радість від своєї роботи. Ви дійсно знаєте, чим живе наше суспільство, нехай це принесе вам щастя.

Керівництво кафедри

соціології та політології 

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до Вітаємо з Днем соціолога!

ПОЧАТОК НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

2 вересня 2019 р. розпочалися заняття для студентів, що навчаються за спеціальністю 054 “Соціологія”. Серед них і студенти-першокурсники:

 • Бутко Дмитро Олександрович;
 • Жупанас Маргарита Андріївна;
 • Заприкут Олександр Іванович;
 • Колесникова Анастасія Валеріївна;
 • Круць Олександра Олександрівна;
 • Терещенко Дарія Віталіївна.

Студенти першого курсу набору 2019 р. з заступником завідувача кафедри соціології та політології Козловою О.А.

Під час проведення навчальних занять на кафедрі соціології та політології

Студенти-першокурсники – учасники зустрічі з представниками деканату факультету соціально-гуманітарних технологій

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до Початок нового навчального року

ВИПУСК БАКАЛАВРІВ 2019 р.

26 червня 2019 р. на кафедрі соціології та політології в урочистій обстановці відбулося вручення дипломів освітнього ступеню “бакалавр” студентам 4 курсу, які завершили навчання за напрямом 6.030101 “Соціологія”.

 

 

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до ВИПУСК – 2019

ОСТАННІ ВИПРОБУВАННЯ ДЛЯ МАЙБУТНІХ БАКАЛАВРІВ

11 та 18 червня 2019 р. студенти 4 курсу, що навчаються за спеціальністю «Соціологія», пройшли останні екзаменаційні випробування: склали державний іспит та захистили дипломні роботи. Протягом навчального року вони плідно працювали над дипломними роботами, ретельно готувалися до державного іспиту. Про це свідчать результати випробувань, згідно з якими більшість студентів отримали високі оцінки. Пропонуємо Вашій увазі фотозвіт про роботу державної екзаменаційної комісії.

Під час підготовки до відповіді

Відповідає Юлія Золотова

Відповідає Юлія Жовтобрюх

Відповідає Анастасія Рібун

Під час показу презентації дипломної роботи. За трибуною Юлія Золотова

Після захисту дипломних робіт

 

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до ОСТАННІ ВИПРОБУВАННЯ ДЛЯ МАЙБУТНІХ БАКАЛАВРІВ

НАУКОВА СУБОТА З ВИКЛАДАЧАМИ КАФЕДРИ

25 травня 2019 р. в рамках загальноуніверситетського заходу «Наукові суботи з факультетами та інститутами НТУ «ХПІ» кафедра соціології та політології організувала дискусійний клуб  з запрошенням випускників харківських шкіл, студентів-соціологів та викладачів кафедри в Арсенал ідей НТУ «ХПІ». Соціологічний науково-популярний дискусійний клуб був присвячений аналізу гендерних особливостей лідерських якостей. Дискусією керували доц. Ляшенко Н.О. та доц. Байдак Т.М.

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до НАУКОВА СУБОТА З ВИКЛАДАЧАМИ КАФЕДРИ

16 ТРАВНЯ 2019 р. ВІДБУЛАСЯ

V НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

МОЛОДІЖНИЙ СОЦІОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ НТУ «ХПІ»

в якій взяли участь 67 молодих науковців з України та 7 країн світу – Республіки Словакії, Чехії, Польщі, Латвії, Литви, Азербайджану та Казахстану. Вітчизняні дослідники представляли науковий потенціал Дніпра, Києва, Маріуполя, Миколаєва, Одеси та Харкова. Конференцію урочисто відкрив завідувач кафедри соціології та політології, доктор соціологічних наук, професор Бурега Валерій Васильович, який побажав учасникам наснаги та натхнення в науковому пошуку.

В результаті плідної роботи було заслухано 20 доповідей, проблематика яких охоплювала наступні теми:

 1. Соціологічне дослідження сучасного суспільства.
 2. Соціальні проблеми та відхилення: українські реалії.
 3. Проблеми молоді, студентства та освіти в сучасному                   українському суспільстві.
 4. Гендерні аспекти розвитку сучасного суспільства: теоретичний вимір
 5. Суспільство і політика: сучасні тенденції розвитку

Ґрунтовний науковий доробок прикладних досліджень проблем розвитку українського суспільства представили молоді науковці юридичного факультету Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ – Смирницька Єлізавета та Щербина Вікторія, доповіді яких, підготовлені під науковим керівництвом доктора історичних наук, професора А. Х. Моргулова, було визнано як кращі. Сертифікати міжнародного зразка отримали всі учасники конференції, окремо були відзначені найкращі доповіді. Серед них:

 1. Даніленко Анастасія Юріївна – викладач кафедри ділової іноземної мови та перекладу, факультет соціально-гуманітарних технологій, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», м. Харків, Україна «Можливості для соціологічного дослідження перекладу як соціальної діяльності».
 2. Кутянін Олександр Вікторович – аспірант ІІ року навчання, групи А-7-054, кафедри міжкультурної комунікації та іноземної мови, Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», м. Харків, Україна «Гейміфікація як фактор посилення рольової ідентичності у соціальній системі».
 3. Прокопенко Андрій Сергійович – студент 2 курсу групи СГТ-57, факультет соціально-гуманітарних технологій, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», м. Харків, Україна «Культура України: сучасний погляд».
 4. Смирницька Єлізавета Віталіївна – студентка 2 курсу, юридичний факультет, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, м. Дніпро, Україна «Жінка у війську: гендерні новації».
 5. Щербина Вікторія Олександрівна – студентка 1 курсу, групи ЮД-848, юридичний факультет, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, м. Дніпро, Україна «Булінг учасників освітнього процесу як актуальна проблема сьогодення».

Презентація молодими науковцями досліджень актуальних проблем українського суспільства викликала жваву дискусію серед аудиторії слухачів, в якій приймали участь не тільки зацікавлені студенти НТУ «ХПІ», а й викладачі кафедри соціології та політології – професор О. Ю. Клименко, доцент К. А. Агаларова, доцент І. М. Доля, доцент Н. О. Ляшенко, старший викладач О. А. Козлова та старший викладач Є. В. Малявін.

Усі учасники конференції отримали сертифікати міжнародного зразка, засвідчені печатками організацій-партнерів – Центру стратегічного партнерства спільно з Словацькою Асоціацією Зовнішньої Політики та Turiba університетом.

Програма V Міжнародної науково-практичної конференції

Збірка матеріалів V Міжнародної науково-практичної конференції

 

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до

“МИ НІКОЛИ НЕ ЗАБУДЕМО ПОДВИГ ЦИХ ЛЮДЕЙ”

8 травня 2019 р.  у НТУ «ХПІ» відбулося урочисто-траурне віче, присвячене 74-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дню Пам’яті політехників, які загибли в боях за Україну в наш час. Активну участь у цьому заході брали викладачі кафедри соціології та  політології, а також студенти-соціологи.

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до “МИ НІКОЛИ НЕ ЗАБУДЕМО ПОДВИГ ЦИХ ЛЮДЕЙ”

НАШІ СТУДЕНТИ – УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Міжнародна науково-практична конференція “Духовність як складова української державності” відбулася 9-10 квітня 2019 р.  в Харківському національному університеті будівництва і архітектури. У конференції приймали участь наші студентки 5-го курсу: Кисельова Марина, Ляш Злата та Поліванова Аліна.

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до НАШІ СТУДЕНТИ – УЧАСНИКИ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МАГІСТРАНТІВ ТА АСПІРАНТІВ «УКРАЇНА І СВІТ: ГУМАНІТАРНО-ТЕХНІЧНА ЕЛІТА І СОЦІАЛЬНИЙ ПРОГРЕС»

Вже тринадцята Міжнародна науково-практична конференція магістрантів та аспірантів «Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта і соціальний прогрес» відбулася 10 квітня 2019 р. у стінах НТУ “ХПІ”. У конференції прийняв участь аспірант нашої кафедри Криворучко Максим, виступивши з доповіддю на пленарному засіданні.

У роботі секції № 6 «Розвиток сучасного українського суспільства: соціологічний та політологічний вимір» взяли участь 28 студентів факультету соціально-гуманітарних технологій,  навчально-наукового інституту хімічних технологій та інженерії, навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу.

За результатами плідної наукової роботи грамотами були відзначені  виступи студентів за наступними трьома категоріями:

«За кращу наукову доповідь»:

 • Литвиненко Юлія, СГТ-36Б, «Соціолінгвістичні процеси в сфері міських найменувань»;
 • Дигун Карина та Швачка Кристина, СГТ-56 А, Б, «Метод спостереження у дослідженні проблем студентства на прикладі НТУ «ХПІ».

«За актуальне наукове дослідження»:

 • Вєцу Надія, СГТ- 57, «Нерівний шлюб»;
 • Прокопенко Андрій, СГТ-57, «Плюси та мінуси легалізації проституції».

«За плідний науковий пошук»:

 • Тер-Акопов Андрій, СГТ-57, «Упередження і сучасна людина»;
 • Безугла Яна, 1 БЕМ 302.8, «Теорія суспільства Герберта Спенсера».

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до Міжнародна науково-практична конференція магістрантів та аспірантів «Україна і світ: гуманітарно-технічна еліта і соціальний прогрес»