ЗАПРОШУЄМО ДО УЧАСТІ У VIII МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

ЗНАННЯ СОЦІОЛОГІЇ УЧНЯМ 11 КЛАСУ

       Кафедра соціології і публічного управління приділяє неабияке значення встановленню та підтриманню зв’язків із загальноосвітніми навчальними закладами Харкова та Харківської області. Майже кожного тижня науково-педагогічні працівники кафедри зустрічаються з учнями випускних класів. Під час таких зустрічей, відбувається не лише обговорення актуальних проблем розвитку суспільства, а й висвітлюються переваги кафедри соціології і публічного управління як місця здобуття вищої освіти.

      18 листопада 2021 року професор соціології і публічного управління , д.соц.н. Калагін Ю.А. відвідав загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів №40 м. Харкова. З учнями випускного класу було проведено комунікативний захід на тему: «Роль та значення соціологічного знання у житті сучасної людини». Учні з цікавістю знайомились з історією виникнення та розвитку соціології як науки, а також обговорили перспективи навчання за відповідною спеціальністю у НТУ «ХПІ». По закінченню комунікативного заходу професор Калагін Ю.А. зустрівся з представниками адміністрації загальноосвітнього навчального закладу та обговорив напрями подальшої співпраці.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ КАФЕДРИ СОЦІОЛОГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ!

Повідомляємо про унікальну можливість відвідати у понеділок (22.11.2021р.) сучасне інноваційне комунальне підприємство «Муніципальна компанія поводження з відходами» у Дергачах, під час безкоштовної екскурсії.

Головною метою діяльності підприємства є забезпечення реалізації заходів щодо поводження з побутовими відходами у місті Харкові та розвитку системи, спрямованої на запобігання утворенню відходів, зменшення їх шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я населення. КП “Муніципальна компанія поводження з відходами“ ХМР є власником Міжнародних сертифікатів системи  управління якістю продукції або послуг і системи екологічного управління,  сертифікати ISO 9001:2015 та ISO 14001:2015.

Всіх бажаючих ознайомитись з сучасними технологіями переробки побутових відходів та особливостями функціонування системи управління якістю на сучасному підприємстві просимо звернутися до куратора своєї групи.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до екскурсія

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до цитата

ПРОФОРІЕНТАЦІЙНИЙ ЗАХІД

В понеділок, 08.11.2021р., в Харківському державному соціально- економічному коледжі (ХДСЕК), за участю кафедри соціології і публічного управління відбувся профорієнтаційний захід присвячений висвітленню переваг НТУ «ХПІ» та безпосередньо кафедри соціології і публічного управління, як місця здобуття вищої освіти. Студенти груп 34 та 32, які отримають освіту за спеціальністю 231 «Соціальна робота», дізналися про можливість продовження навчання після отримання диплому коледжу на одній з освітніх програм бакалаврського рівня кафедри соціології і публічного управління, а саме: «Соціологія управління» (054 – Соціологія); «Цифрове врядування» (281 – Публічне управління та адміністрування).

Учасники заходу з числа студентів коледжу ХДСЕК виявили неабияку зацікавленість до академічних потенціалів кафедри СПУ та її  спроможності до формування професійних компетентностей у майбутніх фахівців.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ПРОФОРІЕНТАЦІЙНИЙ ЗАХІД

НІМЕЦЬКА МОВА – ШЛЯХ ДО ДИПЛОМУ МІЖНАРОДНОГО ЗРАЗКА

Щороку в нашому університеті відкривається набір до Німецького освітнього центру НТУ” ХПІ”. Що це за центр? Це центр, який дає можливість вивчити з нуля мову, або поліпшити її знання. Під час навчання, студентам надаються кращі викладачі, які прищеплюють любов до німецької мови. Звісно, якщо ви знайте на належному рівні англійську, чи маєте бажання покращити свій рівень – вам туди. Навчання у студентів максимально інтенсивне: три пари на тиждень, лектори з Німеччини та Австрії, семінари і конференції. Завдяки центру учні мають змогу отримати диплом міжнародного рівня (центр має багато партнерів за кордоном) та стати висококваліфікованими працівниками. На сьогоднішній день знання іноземної мови та диплом університету з Німеччині, або  Австрії просувають вас на краще місце на ринку праці.

Якщо казати про нас, то ми студентки групи СГТ-520 Чичикало Валерія та Рудьонок Єлизавета – перші соціологи, які вирішили спробувати пройти навчання у центрі. Дізнавшись усі подробиці та не довго думаючи, ми прийняли рішення навчатися у цьому центрі. 4 тижні тому розпочалось наше навчання з дуже крутим викладачем – Погорєловим Владиславом Ігоровичем. Він  доступно пояснює матеріал, вмикає нам аудіо, для того щоб ми звикали до говоріння носіїв, вчить нас граматиці та розказує усі тонкощі німецької мови. Також на парах ми виконуємо вправи та будуємо діалоги між собою.

Основа ціль – отримання диплому магістра міжнародного зразка.

Не бійтеся пробувати щось нове. Беріть приклад з нас – не знаючи мови, ми пішли і тим самим перевернули наше життя, відкрили нові можливості.

Студентка 2 курсу кафедри соціології і публічного управління НТУ «ХПІ» Валерія Чичикало

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до НІМЕЦЬКА МОВА – ШЛЯХ ДО ДИПЛОМУ МІЖНАРОДНОГО ЗРАЗКА

ВІТАЄМО ПРОФЕСОРІВ КАФЕДРИ!

Представники науково-педагогічного складу кафедри соціології і публічного управління, а саме: доктор соціологічних наук Рущенко Ігор Петрович та доктор соціологічних наук Калагін Юрій Аркадійович успішно презентували результати останніх наукових досліджень кафедри, всебічно підготовили та блискуче провели секцію «Розвиток безпекових інституцій в умовах гібридних загроз та ризиків» під час роботи IV Конгресу Соціологічної асоціації України «Трансформація соціальних інститутів в інформаційному суспільстві», що проходив 28-29 жовтня 2021 р.

Вітаємо наших викладачів та бажаємо подальших наукових досягнень!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ВІТАЄМО ПРОФЕСОРІВ КАФЕДРИ!

ПІДГОТОВКА ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ

 До порядку денного чергового засідання кафедри соціології і публічного управління, яке відбулось 26.10.2021р., було включено питання затвердження індивідуального плану роботи аспіранта першого року навчання – Шанідзе Олександра Дмитровича. Науковий  керівник – д. соц. н., професор Калагін Юрій Аркадійович.

Аспірант презентував індивідуальний план роботи, в якому чітко сформулював: освітню та наукову складові програми підготовки;  зміст; строки виконання роботи, а також запланований строк захисту дисертації.

Дисертаційна робота Шанідзе О.Д. «Гендерні стереотипи студентської молоді в умовах постмодерну» присвячена обґрунтуванню нового підходу до вирішення  актуальної наукової задачі, зміст якої актуалізується необхідністю подолання негативного  впливу застарілих гендерних стереотипів на соціальні практики адекватної відповіді на глобальні виклики пандемії COVID-19.

Слід зазначити, що ця проблема для України набула особливого значення та потребує на своє науково-практичне обґрунтування у межах наукових досліджень, у тому числі й на рівні дисертацій на здобуття наукового ступеню доктора філософії.

Науково-педагогічні працівники кафедри одноголосно підтримали молодого аспіранта – Шанідзе О.Д. та побажали йому успіхів у реалізації плану навчання в аспірантурі та роботи над текстом дисертації.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

ЗВІТ АСПІРАНТА КРИВОРУЧКО МАКСИМА НА ЗАСІДАННІ КАФЕДРИ

Під час засідання кафедри соціології і публічного управління НТУ «ХПІ» (26 жовтня 2021 року), відбулось обговорення поточних результатів роботи аспіранта кафедри четвертого року навчання – Криворучко Максима Геннадійовича (тема дисертаційної роботи – «Громадянські конфлікти у контексті гібридних війн»; науковий керівник – проф. Рущенко І.П.)

За результатами доповіді аспіранта щодо проведеної роботи, а також відповідей на запитання  фахівців за профілем дисертації, було проведено обговорення презентованих здобувачем наукового ступеню доктора філософії матеріалів та надано поради щодо напрямів можливого вдосконалення змісту дисертаційної роботи.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ЗВІТ АСПІРАНТА КРИВОРУЧКО МАКСИМА НА ЗАСІДАННІ КАФЕДРИ

ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ОНП «СОЦІОЛОГІЯ» ТРЕТЬОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ

26 жовтня, під час засідання кафедри, відбулося обговорення проєкту ОНП «Соціологія» третього рівня вищої освіти. Виступив гарант ОНП, професор Рущенко І.П., який пояснив додаткові напрямки наукових досліджень за спеціальністю 054 «Соціологія», що пропонує кафедра майбутнім аспірантам. До таких напрямків відносяться: «Соціальні медіа як фактор соціальних змін», «Гендерні відносини в умовах постмодерну», «Інформаційні війни й критичне мислення». Викладачі кафедри підтримали пропозицію щодо введення нової спеціальної компетентності в ОНП, пов’язану зі здатністю випускників працювати на зламі наукових напрямів та дисциплін, використовуючи ідеї та здобутки суміжних галузей наукового знання. Для подальшого обговорення на зустрічах зі стейкхолдерами, роботодавцями та випускниками пропонуються зміни в навчальних дисциплінах, пов’язані з посиленням педагогічної складової в освіті аспірантів, необхідності висвітлення актуальних питань сучасних соціальних змін та методів соціологічних досліджень.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ОНП «СОЦІОЛОГІЯ» ТРЕТЬОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ