ЗИМОВІ КАНІКУЛИ З ПОЛІТЕХОМ

9 січня 2020 р. в рамках тижня «Канікули з Політехом» відбувся соціологічний квест для учнів шкіл міста Харкова. Всього у заході взяли участь більше 20 учнів різного віку, їх вчителі та батьки. Пригоди всім відомого персонажу Джоан Роулінг Гарі Поттера не залишили байдужими нікого, всі активно розв’язували цікаві та складні соціологічні завдання під керівництвом студентів-соціологів третього курсу. Школярі дізналися про головний інструмент соціолога – анкету, вчилися користуватися шкалами, позмагалися у швидкості математичних розрахунків тощо. Час пролетів непомітно, всі команди отримали невеличкі призи. Сподіваємося на нові зустрічі!

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до Зимові канікули з політехом

ЗАХИСТ ДИПЛОМНИХ РОБІТ СТУДЕНТІВ-МАГІСТРІВ

17 грудня 2019 р. відбувся захист дипломних робіт магістрами третього випуску.

Щиро вітаємо наших магістрантів з успішним захистом! Найбільш цікавими та такими, що відзначені Державною екзаменаційною комісією було названо роботи: Ляш Злати, Мірончук Анастасії, Кисельової Марини, Поліванової Аліни, Даниленко Ольги та інших.

Бажаємо їм нових успіхів!

Урочистий випуск магістрів 2019 р. відбудеться 24 грудня 2019 р. у Палаці студентів НТУ ХПІ. Запрошуємо усіх!

Кисельова Марина
Щербина Олександра
Поліванова Аліна
Ляш Злата
Даниленко Ольга
Мірончук Анастасія
Бусарова Наталя
Покатілова Тетяна
Студенти після закінчення роботи ДЕК
Студенти разом з членами ДЕК
Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до Захист дипломних робіт студентів-магістрів

СТУДЕНТИ і ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ на ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

17 листопада 2019 р. НТУ «Харківський політехнічний інститут» пройшов День відкритих дверей, на якому викладачі та студенти кафедри зустрілися з абітурієнтами. Школярі з харківських шкіл №119, 70, 141, 167, 12, 3, 140, 161, 142, 121, а також шкіл Лозової і Люботина змогли дізнатися про особливості вступної кампанії 2020 р., з’ясувати набір предметів, необхідний для вступу на спеціальність «Соціологія». У 2020 році для вступу на бюджетну форму навчання необхідно мати сертифікати ЗНО з української мови, математики (обов’язково), з історії України / іноземної мови (один на вибір абітурієнта). Абітурієнти також змогли докладніше дізнатися про процес і методи навчання за спеціальністю «Соціологія», задаючи питання присутнім на зустрічі зав. кафедрою проф. В.В. Бурезі, ст. преп. Козловій О.А., ст.преп. Малявіну Є.В. Студенти-соціологи групи СГТ-56б розповіли школярам про свої враження від навчання, улюблені предмети, про вимоги викладачів і можливості підробітку.

Спеціальним гостем на заході був випускник 2017 року, магістр соціології, помічник ректора Харківського національного університету внутрішніх справ Клочко Ілля. В рамках дискусійної панелі «Професії майбутнього» він розповів абітурієнтам про можливості, особливості та перспективи працевлаштування випускників-соціологів на державну службу і на службу в Національну поліцію.

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до СТУДЕНТИ і ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ на ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

СТУДЕНТИ-СОЦІОЛОГИ на ЯРМАРКУ РОБОЧИХ МІСЦЬ

15 листопада 2019 р. в спорткомплексі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбувся щорічний Ярмарок робочих місць «Політех-2019». Студенти-соціологи 4 і 6 випускних курсів на ярмарку вакансій ознайомилися з діяльністю різних підприємств Харківського регіону та України, отримали інформацію про актуальні вимоги роботодавців, а деякі з них навіть залишили резюме для подальшого працевлаштування. Студенти відзначили, що такий захід – чудова можливість для них у неформальній обстановці поспілкуватися з представниками компаній, уточнити їх вимоги і домовитися про зустріч з можливим роботодавцем.

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до СТУДЕНТИ-СОЦІОЛОГИ на ЯРМАРКУ РОБОЧИХ МІСЦЬ

ПОДВІЙНЕ СВЯТО СОЦІОЛОГІВ НТУ «ХПІ»

12 листопада 2019 року на кафедрі соціології та політології НТУ «ХПІ» відбулось щорічне корпоративне свято студентів і співробітників – «День соціолога НТУ   «ХПІ». У ньому взяли участь студенти, викладачі, співробітники, аспіранти, випускники кафедри і запрошені гості. На святі були присутні представники керівництва університету, учні харківських шкіл і ветерани кафедри.

День соціолога НТУ «ХПІ» – це не тільки привід для зустрічі та святковий концерт. Це ще й можливість підвести підсумки, подумати про плани на майбутнє. Цей рік для кафедри – ювілейний. Кафедрі соціології та політології виповнюється 55 років!

Завідувач кафедри соціології і політології НТУ «ХПІ», доктор соціологічних наук, професор Бурега В. В. привітав усіх присутніх з професійним святом і сказав: «55 років тому кафедра соціології і політології називалася кафедрою наукового комунізму, і лише в 1991 році вона отримала сучасну назву. Що змінилося — люди, суспільство?  Злетіла політика та ідеологічна мішура, яка заважала працювати. А соціологія, яка була всередині, як здорове ядро, залишилася. Дякуємо всім тим, хто сприяв розвитку соціології в ХПІ, і продовжує робити свій внесок в цей напрям. На сьогоднішній день на кафедрі працюють 13 викладачів, з яких чотири — доктори наук, і це предмет нашої гордості. Ми вісім разів випускали бакалаврів, будемо робити третій випуск магістрів. Кафедра зростає, зміцнюється, стає більш кваліфікованою. У нас є чим пишатися, чим займатися, є на що дивитися попереду. Зі святом вас!».

Особливий інтерес у присутніх викликав виступ ветерана кафедри, професора НТУ «ХПІ» Семке Ніни Миколаївни. Вона пропрацювала на кафедрі 45 років, пройшовши шлях від асистента до професора,  заступника завідувача кафедрою.

Традиційно зворушливо і урочисто пройшов обряд посвячення в соціологи студентів-першокурсників. Студенти 1 курсу почули напутні слова, принесли клятву соціолога і отримали символічний ключ знань.

Всі студентські групи підготували вітальні виступи: презентації, музичні та поетичні номери, відеоролики про життя студентів-соціологів. Студенти 2-го і 4-го курсів підготували і провели вікторину, питання в якій були присвячені не тільки спеціальним соціологічним термінам, а й історії кафедри, університету.

Також були підведені підсумки року і нагороджені почесними грамотами викладачі і студенти кафедри, які внесли вагомий особистий внесок у розвиток кафедри соціології і політології.

Свято пройшло в дружній і теплій атмосфері. Організатори висловлюють щиру подяку всім учасникам і запрошують приєднатися до нас в наступному році.

 До нових зустрічей!

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до ПОДВІЙНЕ СВЯТО СОЦІОЛОГІВ НТУ «ХПІ»

ПРОПОРЦІЙНІ та МАЖОРИТАРНІ ВИБОРЧІ СИСТЕМИ: ПЛЮСИ і МІНУСИ

11 листопада 2019 р.  відбулося чергове засідання студентського дискусійого клубу, присвяченого обговоренню теми “Пропорційні та мажоритарні виборчі системи: плюси і мінуси”. У засіданні клубу брали участь 12 осіб, які представляли навчально-наукові інститути НТУ “ХПІ”: МІТ, ХТУ, ЕММБ, СГТ. Окрім того, учасниками заходу були: ст. викладач кафедри соціології та політології Малявін Є.В. та асистент кафедри педагогіки та психології управління соціальними системами ім Зязюна Черемський М.П.

Теми виступів:

  1. Малявін Є.В. (СГТ) “Мажоритарна система виборів у країнах розвинутої демократії”.
  2. Красношапка А.В.(ННІ ЕММБ) “Пропорційна система виборів у європейських країнах”.
  3. Красношапка А.В. (ННІ ЕММБ) “Результати виборів до Верховної Ради 2019 року”.
  4. Черемський М.П.(СГТ) “Скасування депутатської недоторканості в Україні: можливості та перспективи”.

У результаті гострої та жвавої дискусії учасники дійшли висновку, що найбільш актуальною для України є пропорційна система виборів.

При обговоренні інформації щодо депутатської недоторканості, більшість учасників вважає, що парламентська опозиція повинна мати таку преференцію, а правляча партія ні. Це дозволить унеможливити адміністративний тиск влади на опозицію.

З метою підвищення політичної культури студентства члени дискусійного клубу зазначили важливість вивчення у вищих навчальних закладах таких дисциплін, як «Політологія» та «Соціологія».

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до Пропорційні та мажоритарні виборчі системи: плюси і мінуси

ОСІННІ КАНІКУЛИ З ПОЛІТЕХОМ

31 жовтня 2019 р. в межах заходу «Осінні Канікули з Політехом» відбувся соціологічний квест, який проводився співробітниками та студентами кафедри соціології та політології НТУ «ХПІ» для учнів шкіл та майбутніх абітурієнтів. Під час квесту,  в якому взяли участь діти різного віку (від другого до одинадцятого класів), учні мали можливість ознайомитися із азами соціологічної науки, самостійно розв’язати складні та цікаві завдання, відкрити для себе чарівний та магічний світ соціології. Під керівництвом студентів учні та їх батьки, розділившись на команди, в процесі пошуку відповідей знайомилися із методами та способами проведення соціологічного дослідження, з головними інструментами соціолога – соціологічними анкетами. Всі команди успішно і майже водночас впоралися із завданням, перемогла, звичайно, дружба!

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до

ВІТАЄМО з ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ !

Шановні колеги! Ми всі працюємо в галузі освіти – хтось навчає студентів, хтось – забезпечує освітній процес, піклується про розклад і інші кафедральні справи.

Щиро вітаємо Вас з нашим професійним святом: Днем працівників освіти. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров’я та довголіття. Бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Побільше нам з Вами талановитих та розумних студентів!

Пам’ятайте, що без Вас цей світ був би набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!

Керівництво кафедри

соціології та політології


    

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до Вітаємо з Днем працівників освіти!

ВІТАЄМО з ДНЕМ СОЦІОЛОГА!

Шановні друзі, всі, хто працює у цій сфері або тільки навчається. Найщиріші вітання з нашим професійним святом – Днем соціолога України!

У професійне свято бажаємо всім соціологам розуміти інших, вміти застосовувати це розуміння в житті і роботі, виявляти щось нове, підтверджувати старе і, звичайно ж, відчувати радість від своєї роботи. Ви дійсно знаєте, чим живе наше суспільство, нехай це принесе вам щастя.

Керівництво кафедри

соціології та політології 

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до Вітаємо з Днем соціолога!

ПОЧАТОК НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

2 вересня 2019 р. розпочалися заняття для студентів, що навчаються за спеціальністю 054 “Соціологія”. Серед них і студенти-першокурсники:

  • Бутко Дмитро Олександрович;
  • Жупанас Маргарита Андріївна;
  • Заприкут Олександр Іванович;
  • Колесникова Анастасія Валеріївна;
  • Круць Олександра Олександрівна;
  • Терещенко Дарія Віталіївна.

Студенти першого курсу набору 2019 р. з заступником завідувача кафедри соціології та політології Козловою О.А.

Під час проведення навчальних занять на кафедрі соціології та політології

Студенти-першокурсники – учасники зустрічі з представниками деканату факультету соціально-гуманітарних технологій

Posted on by sp | Коментарі Вимкнено до Початок нового навчального року