ЗУСТРІЧ АВТОРСЬКОГО КОЛЕКТИВУ З ПРИВОДУ ПІДГОТОВКИ МОНОГРАФІЇ

8 грудня на платформі Teams відбулась зустріч авторського колективу з приводу підготовки монографії, яка буде присвячена аналізу соціальних характеристик та практик, що здійснювали внутрішньо переміщені особи та біженці російсько-української війни 2022 року. Монографія буде базуватися на дослідженні, яке провела кафедра соціології і публічного управління НТУ «ХПІ» у червні-липні 2022 року (всього у дослідженні прийняли участь 1170 осіб). Автором ідеї, координатором, натхненником дослідження, а також загальним редактором монографії є докторка соціологічних наук, професорка Бірюкова Марина Василівна. До дослідження на стадії розробки програми дослідження, обробки й аналізу даних були залучені викладачі, студенти й аспіранти кафедри соціології і публічного управління. Запрошуємо всіх науковців, зацікавлених в проблематиці монографії та бажаючих взяти участь в ній,  приєднатися до колективу авторів.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ЗУСТРІЧ АВТОРСЬКОГО КОЛЕКТИВУ З ПРИВОДУ ПІДГОТОВКИ МОНОГРАФІЇ

ЗАСІДАННЯ ГУРТКІВ СЕКЦІЇ СОЦІОЛОГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ

6 грудня на кафедрі соціології і публічного управління в онлайн-форматі на платформі Teams відбулось спільне засідання гуртків секцій соціології і публічного управління «Менеджмент 3.0» та «Суспільство та політика». В заході взяли участь студенти 1-5 курсів спеціальностей 281 «публічне управління та адміністрування» та 054 «соціологія»,  а також керівники гуртків – проф. Терещенко Д.А. та ст. викл. Козлова О.А. На засіданні професорка Терещенко Д.А. розповіла студентам про необхідність та особливості створення стартапів для майбутніх управлінців, студенти групи СГТ-722м Кремльов Д., Дубова О.  та Горбаченко М. поділились своїми враженнями від навчання та розказали чому саме вони обрали спеціальність «публічне управління та адміністрування», а також Горбаченко М. підготувала та провела кахут-вікторину.

Дякуємо всім, хто долучився за участь  та сподіваємось на нові зустрічі!!! 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ЗАСІДАННЯ ГУРТКІВ СЕКЦІЇ СОЦІОЛОГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ

ВІТАЄМО МАГІСТРІВ ІЗ ЗАХИСТОМ КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ!

6 грудня відбувся захист кваліфікаційних робіт освітнього рівня «магістр» за освітньою програмою «Соціологічне забезпечення економічної діяльності». Головою комісії виступив завідуючий кафедри обліку та фінансів ННІ ЕММБ професор Олександр Манойленко, у роботі комісії брали участь гарант освітньої програми професор Юрій Калагін, завідуючий кафедри соціології і публічного управління професор Володимир Мороз, професорка Марина Бірюкова.

Роботи, які було представлено на розгляд комісії, демонстрували високий рівень підготовки магістрів-соціологів, торкалися актуальних питань сьогодення. Особливої уваги привернула робота Андрія Прокопенко «Лідерство в технічній освіті», в який поєднанням двох методів соціологічного аналізу – анкетного опитування та наративного аналізу документів – було проведено ретельний порівняльний аналіз лідерів технічної освіти сучасного та минулого, а також визначені якості, які студенти вбачають за головні: ведення активної наукової діяльності; визнання та повага з боку оточуючих; керівництво та впровадження інноваційного наукового напрямку та управлінське-організаторські здібності.

Особливу частину у роботі було приділено найактуальнішому питанню ролі лідерів технічної освіти під час воєнної агресії. Методом опитування було встановлено, що студенти очікують від таких лідерів, перш за все, активної протидії ворожої пропаганді та дій з об’єднання та згуртування суспільства на боротьбу.

Загалом захист відбувся успішно, магістранти показали себе як професійні фахівці, які цілком заслуговують на диплом кваліфікаційного рівня «Магістр соціології».

Бажаємо Вам успішного втілення всіх творчих і наукових планів, енергії і натхнення в професійному зростанні і в майбутніх наукових пошуках. Нехай Ваш шлях буде наповнений новими злетами та досягненнями, щасливим особистісним життям та плідної професійної діяльністю на благо України.

Від всього колективу кафедри вітаємо нових колег!

 

 

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до Вітаємо магістрів із захистом кваліфікаційної роботи!

ВІТАННЯ З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

Сьогодні ми відзначаємо день тих, завдяки кому ми маємо можливість працювати та навчатися, пити ранкову каву та лягати спати ввечері в тепле ліжко. Сьогодні День Збройних Сил України!  Ви найкрутіші, найсильніші, найсміливіші та просто найкращі! Українська армія – сила і гордість нашої Батьківщини. Ми уклінно дякуємо кожному і кожній, хто боронить наше життя, нашу свободу, наші домівки, наше майбутнє та майбутнє наших дітей. З Днем Збройних сил України. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і з Перемогою!

Слава Україні! Слава ЗСУ! Віримо у Перемогу! Все буде Україна!

 

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ВІТАННЯ З ДНЕМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!

ЗУСТРІЧ З УСПІШНИМ СОЦІОЛОГОМ

Історії успіху якнайкраще показують студенту які кроки потрібно зробити на початку кар’єри, щоб в майбутньому досягти високих результатів! Тому для студентів-соціологів 1 курсу групи СГТ-522 в межах дисципліни «Вступ до спеціальності. Ознайомча практика» 1 грудня було проведено онлайн-зустріч із успішною соціологінею, кандидаткою соціологічних наук, віце-головою правління громадської організації «Центр гендерної культури» Чернецькою Тетяною Миколаївною. Вона розповіла про діяльність ГО «Центр гендерної культури», про проекти та дослідження центру, а головне, про те як соціологічні знання (зокрема вміння складати програму соціологічного дослідження та проводити його) допомагають їй в роботі.

Завдяки цьому заходу студенти змогли безпосередньо поспілкуватися із соціологом-практиком та з’ясувати  які знання, уміння та якості потрібні в цій галузі. Як сказала одна із студенток по завершенню зустрічі «Це було дуже корисно. Якщо ти хочеш стати успішним, розумно буде порадитися про те, як це краще зробити з тим, хто вже досяг успіху».

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ЗУСТРІЧ З УСПІШНИМ СОЦІОЛОГОМ

КОНФЕРЕНЦІЯ «РОЗВИТОК СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У СОЦІОЛОГІЧНОМУ ВИМІРІ»

У національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» 25 листопада 2022 року відбулася щорічна ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток сучасного українського суспільства у соціологічному вимірі».

Захід організовано кафедрою соціології і публічного управління ННІ соціально-гуманітарних технологій за підтримки Варшавської школи економіки, Балтійської Міжнародної Академії, Грузинського технічного університету, Херсонського національного технічного університету, Криворізького національного університету, Інформаційного центру «Майдан моніторинг».

Метою конференції визначено продовження наукового дискурсу з актуальних питань розвитку соціально-гуманітарних наук, узагальнення вітчизняного й світового досвіду управлінської практики, а також вироблення пропозицій щодо підвищення ефективності діяльності інституцій державної влади та місцевого самоврядування; встановлення контактів між ученими різних країн, обмін дослідницьким досвідом та публікація результатів наукових досліджень.

У роботі Міжнародної науково-практичної конференції, яка проходила в онлайн форматі, взяли участь понад сімдесят учених, аспірантів та студентів провідних закладів вищої освіти із зарубіжжя та  різних регіонів України, зокрема Варшавскої школи економіки (Вища комерційна школа) (м.Варшава, Польща), Поморського університету в Слупську (м.Слупськ, Польща), Медичного коледжу Tongji Хуачжунского університету науки і технології  (м.Ухань, Китай), Чжуннанського університету економіки та права (Китай), Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського (м.Київ), Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Навчально-науково-виробничого центру Національного університету цивільного захисту України (м.Харків), Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного університету радіоелектроніки, Хмельницького національного університету.

Відкрив конференцію завідувач кафедри соціології і публічного управління ННІ СГТ НТУ «ХПІ», доктор наук з державного управління, професор Володимир Мороз, подякувавши учасникам за небайдужість та зацікавлення проблематикою, а також побажавши усім успішного проведення заходу. Висловив думку, що наука і освіта – це найкращі інструменти для налагодження тісних міжнародних контактів. «Зокрема, з погляду публікаційної активності найбільш плідною у кафедри соціології і публічного управління є співпраця з польськими і латвійськими колегами», – зазначив Володимир Мороз. Він презентував монографію «Забезпечення якості вищої освіти: практика оцінювання та напрями вдосконалення державної політики у сфері вищої освіти» (рекомендовану до друку Вченими радами НТУ ХПІ і Балтійською Міжнародною академією (Рига, Латвія)); висловив переконання, що міжнародна науково-практична конференція зробить свій внесок у розвиток соціально-гуманітарних наук.

В ході пленарного засідання з вітальним словом до учасників конференції виступили:

  • Аліна Шипулевська-Порчинська, доктор габілітований, професор, завідувач кафедри міжнародної фінансової політики (Варшавська школа економіки (Польща);
  • Ярослав Пліхта – доктор габілітований, завідувачкафедри торгівлі та ринкових інститутів Краківського економічного університету, (м. Краків, Польща);
  • Нілюфер Нарліпроф., доктор філософії, завідувач кафедри соціології Університету Бахчешехір (Туреччина), член комітету «Жінки в дипломатії» глобальної мережі консульських асоціацій FICAC.

Після пленарного засідання учасники конференції продовжили дискусію на секційних засіданнях. Зокрема, працювало чотири секції:

  1. Сучасні суспільні проблеми: соціологічний вимір.
  2. Проблеми молоді, студентства та освіти в сучасному українському суспільстві.
  3. Цифрові комунікації у розвитку особистості і суспільства.
  4. Механізми публічного управління соціально-економічним і суспільно-політичним розвитком.

Про насичену програму конференції та про її важливість свідчать результати – більше 70 учасників, 55 доповідей. Доповіді та презентації учасників були представлені як українською, так і англійською мовами, велася жвава дискусія щодо сьогоднішніх проблем та питань у соціально-гуманітарній сфері й сфері публічного управління та адміністрування. Завдяки творчій атмосфері, створеній організаторами та доповідачами конференції, а також зацікавленою аудиторією, захід став гарним майданчиком для обміну досвідом та інформацією між представниками різних закладів вищої освіти та країн; сприяв налагодженню корисних робочих контактів.

ІХ Міжнародна науково-практична конференція  «Розвиток сучасного українського суспільства у соціологічному вимірі» пройшла успішно, досягнувши цілей, визначених у рамках річного плану кафедри соціології і публічного управління щодо здійснення наукової діяльності на 2022 рік.

Підсумовуючи результати конференції, керівники та модератори підсекцій подякували всім присутнім за цікаві й змістовні  виступи, які спонукали до дискусії, висловили побажання нових здобутків на ниві науково-дослідницької роботи, побажали всім мирного неба, перемоги України у боротьбі за свій суверенітет і територіальну цілісність та за світле майбутнє українського народу.

Тези та доповіді учасників ІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток сучасного українського суспільства у соціологічному вимірі» планується опублікувати в збірнику матеріалів конференції.

Щиро сподіваємось, що результати роботи конференції стануть імпульсами до подальшого натхнення та вирішення питань успішного формування, запровадження та реалізації планів розвитку країни, регіонів, галузей та підприємств на основі розуміння принципів сучасного соціальноорієнтованого українського суспільства!

 

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до КОНФЕРЕНЦІЯ «РОЗВИТОК СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА У СОЦІОЛОГІЧНОМУ ВИМІРІ»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

 Пленарне засідання ІХ науково-практична конференції  «Розвиток сучасного українського суспільства в соціологічному вимірі»,  відбудеться 25 листопада 2022 р. в онлайн форматі на платформі Teams

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3Ameeting_ZTFhYzc3MTItMDI2OC00ZjMwLWIxYjEtODg5MWUxYWU1MmM1%40thread.v2/0?context=%7B%22Tid%22%3A%222611abf3-4765-483b-8358-29d44f20cc60%22%2C%22Oid%22%3A%2246307611-3b6e-4f50-8256-b9dd169421e1%22%7D

Програма конференції

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

БІЖЕНЦІ І ВНУТРІШНЬО-ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ: СОЦІАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ Й ПРАКТИКИ

Завершено перший етап соціологічного дослідження, яке проводилося у червні-липні 2022 року науковцями кафедри соціології і публічного управління Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» й  присвячено аналітичному опису соціальних характеристик й практик, що здійснювали біженці й внутрішньо переміщені особи російсько-української війни 2022 року.

На основі аналізу результатів Інтернет опитування (N=1170 осіб) охарактеризовано біженців і ВПО як стійку соціальну групу й надано оцінку впливу соціального капіталу на вибудовування стратегій і тактик при прийнятті рішення про переміщення, визначення мотивів стримування від’їзду. До консолідуючого фактора, що згуртував опитаних в стійку соціальну групу, було віднесено готовність респондентів ідентифікувати себе українцями, майже з однаковими реакціями на події, що пов’язані з початком воєнної агресії РФ, та схожими соціальними практиками щодо вирішення проблем евакуації незалежно від регіону проживання, віку, освіти й матеріального становища. Встановлено, що більшість з опитаних це представники середнього класу, які  мають родину й дітей, опитаних мають вищу освіту, зайняті в різноманітних галузях господарства (велику кагорту становлять освітяни й науковці, представники ІТ-сфери, й сфери послуг), самозайняті й власники бізнесу; мають достатньо добрий рівень економічного капіталу (наявність у власності житла й автомобіля, високий рівень споживацької поведінки). Спонукальним мотивом до скорішої й термінової евакуації стала тривога за життя дітей, онуків, близьких, власне життя. Зафіксовано чотири хвилі евакуації: на  передодні воєнної агресії приблизно 3% опитаних, в перший день й на першому тижні воєнної агресії до четверті респондентів; найбільша частина респондентів евакуювалася у березні 2022 року й протягом наступних місяців під впливом подій на фронті.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до БІЖЕНЦІ І ВНУТРІШНЬО-ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ: СОЦІАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ Й ПРАКТИКИ

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!

У вівторок, 22.11 о 12.35 відбудеться зустріч з Гузьман Оленою Анатоліївною, практичним психологом соціально-психологічної лабораторії Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидатом соціологічних наук, доцентом на тему «Синдром відкладеного життя, або життя на потім».

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до ШАНОВНІ СТУДЕНТИ!

СТУДЕНТІВ ХПІ ЗАПРОШУЮТЬ НА СВЯТКОВИЙ ОНЛАЙН-МАРАФОН

 #день_студента
🎉📢 Студентів ХПІ запрошують на святковий онлайн-марафон
🙃 17 листопада 2022 року для студентів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбудеться святковий онлайн-марафон.
Він буде присвячений міжнародному Дню студентів 👩‍🎓👨‍🎓
🥳 У програмі івента:
🔸 вітання ректорату,
🔸 вокальні та танцювальні номери від лауреатів міжнародних конкурсів та чемпіонів світу,
🔸 захоплюючі вікторини на платформі Kahoot!
📅 Святковий онлайн-марафон для студентів ХПІ відбудеться 17 листопада з 12:00 до 14:00 на базі платформи Microsoft Teams Office 365.
💻 Посилання:
📝Організатори святкового онлайн марафону: адміністрація НТУ «ХПІ», органи студентського самоврядування університету.
—-
📎 Захід відкриє ректор ХПІ професор Євген Сокол, який виступить із вітанням. Далі для глядачів підготовлено шоу від творчих колективів Палацу студентів ХПІ.
У програмі: акробатичний рок-н-рол від чемпіонів світу та Європи, вокальні номери відомих українських колективів — шоу-бенду «Сузір’я», хіт-театру «Мій проект».
Свої виступи також підготувала студія оригінального жанру «Бенефіс» та гурт «Єдність».
«Родзинкою» свята стане виступ лауреата міжнародних фестивалів, ансамблю танцю «Україна», який представить номер «Харків-Кельн».
Після концерту можна буде взяти участь у цікавій вікторині, питання до якої складали студенти харківського Політеху.
#ХПІ #Харківський_Політех #день_студента #GoKhPI
Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до СТУДЕНТІВ ХПІ ЗАПРОШУЮТЬ НА СВЯТКОВИЙ ОНЛАЙН-МАРАФОН  #день_студента