ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ЗАХІД – ЗУСТРІЧ З БАТЬКАМИ ВИПУСКНИКІВ ЗОШ М. КОНОТОП

Кафедра соціології і публічного управління продовжує активну діяльність з метою популяризації НТУ «ХПІ», своєї кафедри та освітніх програм серед випускників та їх батьків не тільки Харкова, а й інших регіонів України.

Так, сьогодні, 29 лютого, відбулась онлайн-зустріч науково-педагогічних працівників кафедри з батьками майбутніх абітурієнтів, випускників загальноосвітніх шкіл міста Конотоп Сумської області. Ми розповіли про наш славетний Університет, про спеціальності, які можна отримати, навчаючись на нашій кафедрі. Зворотній зв’язок був досить жвавий – слухачі отримали інформацію, яка їм буде не тільки цікава, а й корисна.

Дякуємо всім, хто допоміг організувати цю зустріч та залучився до неї!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ІЗ ШКОЛЯРАМИ ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №119

28 лютого 2024 року проведено онлайн-зустріч із учнями 11 класів комунального закладу «Харківський ліцей № 119 Харківської міської ради». Профорієнтаційний захід відбувся за участі професорки кафедри соціології і публічного управління, докторки наук з державного управління Терещенко Діни Акрамівни та професора кафедри соціології і публічного управління, доктора наук з державного управління Круглова Віталія Вікторовича на платформі Zoom. На зустрічі були присутні понад 30 школярів та представники викладацького складу ліцею.

Зустріч відбулася за сприяння директора ліцею – Борисенко Галини Петрівни. Учням було презентовано інформацію щодо особливостей освітніх програм та умов вступу, переваги навчання на нашій кафедрі та в НТУ «ХПІ». Підкреслено високий рейтинг НТУ «ХПІ» серед закладів освіти не лише України, а й світу в цілому, про що свідчать високі міжнародні рейтинги. Детально ознайомлено учнів з майбутніми пріоритетами працевлаштування та перспективними напрямами, які потребують фахівців спеціальностей кафедри – 054 «Соціологія» і 281 «Публічне управління та адміністрування».

Окремо викладачі кафедри зупинилися на міжнародній співпраці з зарубіжними закладами освіти та можливостями щодо закордонного стажування у вишах Польщі, Литви та Німеччини. Завершилася зустріч відповідями на актуальні питання, які виникли у школярів, та побажаннями щодо участі у днях відкритих дверей, що організовує НТУ «ХПІ».

Щиро дякуємо всім, хто долучився до профорієнтаційної зустрічі!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

УКРАЇНСЬКИ ОСВІТЯНИ: НЕЗЛАМНІ  І НЕСКОРЕНІ

24 лютого 2024 року минає два роки з початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, яке стало продовженням злочину проти миру, фундаментальних принципів та норм міжнародного права.

Загарбницька війна російського режиму зруйнувала життя мільйонів українців, зрівнявши із землею їхні рідні домівки та змусивши їх шукати безпеку та притулок в інших областях України та за її межами.

Постійні ракетно-артилерійські обстріли та руйнування українських міст і сіл, об’єктів цивільної енергетичної і транспортної інфраструктури, житлових будинків, дитячих садків та шкіл, стадіонів та лікарень, театрів та музеїв, промислових об’єктів принесли горе і біль сотням тисяч українців.

У лютому 2024 року Світовий банк, уряд України, Європейський Союз і ООН опублікували спільне дослідження Rapid Damage and Needs Assessment (Швидке оцінювання шкоди й потреб, RDNA), у якому оцінено втрати та потреби на відновлення України внаслідок війни з росією (https://documents1.worldbank.org/curated/en/099021324115085807/pdf/P1801741bea12c012189ca16d95d8c2556a.pdf). За даними спільної оцінки вартість післявоєнного відновлення в Україні станом на кінець 2023 року становить 486 млрд дол.. Міністерством освіти і науки опублікувало частину цього дослідження (https://mon.gov.ua/ua/news/ocinyuvannya-vtrat-ta-potreb-ukrayinskoyi-osviti-na-osnovi-rdna3).

В Україні найбільша частина пошкоджень припадає на школи – це майже дві тисячі шкіл. Серед ЗВО пошкоджено або зруйновано більше 21% , серед дослідницьких установ – більше 31% від загальної кількості. В м. Харкові і області повністю зруйновано більше 50 закладів освіти, пошкоджено – більше 500.

Зазначимо, що органи місцевого самоврядування активно реконструюють школи, дошкільні й інші заклади освіти. В Україні за 2023 рік частка закладів освіти, що мають укриття, зросла з 68% до 80%, а частка шкіл, у яких відбувається навчання очно, зросла з 25% до 57%. В м. Харкові на станціях метро працює школа і дитячий садочок, йде будівництво підземних шкіл.

Потреби, пов’язані з реконструкцією інфраструктури й відновленням якісної очної освіти, оцінюють у 13,9 млрд дол. на 2024–2033 роки. З них відновлення закладів освіти протягом наступних 10 років коштуватиме 9,8 млрд дол.. Заклади мають відповідати стандартам безпеки, екології та якості, охопити інноваційні підходи до навчання, а також брати до уваги демографічні моделі для забезпечення стабільності освіти.

Україні потрібен мир для можливості спокійно вчитися, працювати, жити і планувати своє майбутнє у сильній незалежній державі. Але за мир потрібно боротися, саме тому освітяни віддають шану хоробрості і героїзму захисникам і захисницям України!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
Під час Революції гідності 18-20 лютого 2014 року стали найкривавішими днями в протистоянні українського народу і тодішньої влади.
До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному – 82 роки. Зі 107 Героїв Небесної Сотні – три жінки: Антоніна Дворянець, Ольга Бура та Людмила Шеремет.
Громадяни об’єдналися для захисту своїх прав, свободи та європейського вектора розвитку проти свавілля й несправедливості влади. Рух за громадянські права та людську гідність, розпочавшись у столиці, охопив усі регіони країни.
Самоорганізація різних людей у злагоджений механізм під час протестних акцій – один із феноменів Революції Гідності. Цьому сприяла атмосфера самоповаги, що існувала на Майдані, й усвідомлення спільної та важливої для долі країни справи.
Саме тоді, під час Майдану, подвиг Небесної Сотні допоміг та мобілізував українське суспільство на боротьбу, яка продовжується і досі. Вже тоді Україна показала, що вона держава сильних і сміливих людей, а сьогодні, через десять років, українці вражають світ своїм героїзмом і непохитністю.
Безмежна повага та честь кожному, хто захищає Україну!
Вічна пам’ять тим, хто у цій боротьбі віддав найцінніше – своє життя!

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

МІЖКАФЕДРАЛЬНИЙ НАУКОВО-МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР

14 лютого по запрошенню кафедри фізичного виховання НТУ ХПІ було проведено науково-методичний семінар на тему «Соціологія фізичної культури й спорту як галузева соціологія: актуальні питання теорії та практики». На семінарі виступили завідуючий кафедрою соціології і публічного управління професор В.М. Мороз та професорка М.В. Бірюкова з оглядом сучасних тенденцій розвитку соціології спорту та здійснення можливих соціологічних досліджень з підвищення якості освіти. Викладачі кафедри фізичного виховання з цікавістю підтримали дискусію та взяли участь в обговоренні зазначених питань. Подібні заходи дають змогу посилювати інтеграційні горизонтальні комунікації в університеті та покращувати якість освіти.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ІЗ ШКОЛЯРАМИ ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №34

14 лютого 2024 року відбулася онлайн-зустріч із учнями 11 класів комунального закладу «Харківський ліцей № 34 Харківської міської ради». Профорієнтаційний захід провели професорка кафедри соціології і публічного управління, доктор наук з державного управління Терещенко Діна Акрамівна та професор кафедри соціології і публічного управління, доктор наук з державного управління Круглов Віталій Вікторович на платформі Zoom. Зустріч, яку організовано за сприяння заступника директора закладу – Таран Інни Юріївни, відбулася за участі представника викладацького складу Краснікової Олени Юріївни.

Учнів було ознайомлено зі славетною історією навчального закладу, детально проінформовано про особливості освітніх програм та умови вступу, переваги навчання на нашій кафедрі та в НТУ «ХПІ». Діна Акрамівна наголосила на важливості та актуальності у сучасному житті опанування знань та отримання кваліфікацій за спеціальностями кафедри – 054 «Соціологія» і 281 «Публічне управління та адміністрування». Віталій Вікторович підкреслив широкі можливості працевлаштування випускників кафедри та акцентував увагу на можливостях закордонного стажування в рамках програми Erasmus+, науковій складовій у освітньому процесі. По завершенню виступу школярі отримали відповіді на різноманітні питання, пов’язані з можливістю вступу на спеціальності кафедри.

Кафедра соціології і публічного управління висловлює ширу подяку адміністрації ліцею за організацію зустрічі зі школярами та можливість презентувати актуальні спеціальності! Дякуємо учасникам за виявлену зацікавленість, активність, маємо надію на подальшу співпрацю та чекаємо на зустріч в НТУ «ХПІ» на Дні відкритих дверей!!!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЖІНОК І ДІВЧАТ У НАУЦІ

11 лютого відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Це свято, засноване ООН у 2015 році, має на меті досягти повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат.

Міжнародний день жінок і дівчат у науці є чудовим способом вшанування та підтримки внеску жінок у науковий прогрес. Свято спрямоване на визнання досягнень жінок-вчених, а також на вдячність за їх вплив та вдосконалення сучасної наукової галузі.

У наш час жінки стають все більше важливими фігурами у світі науки, вносячи неперевершений внесок у різноманітні галузі, від фізики та хімії до біології та інформаційних технологій. Вони не лише розширюють наші знання, але й слугують прикладом для інших, доводячи, що стать не є обмеженням для наукового досягнення. Цей день також є можливістю висловити підтримку для жінок і дівчат, які цікавляться наукою та технологіями, та сприяти їхньому розвитку у цих галузях.

З нагоди Міжнародного дня жінок і дівчат у науці чоловіча частина колективу щиро вітає наших неймовірних жінок-дослідниць та студенток на кафедрі соціології і публічного управління. Ваш внесок у світ науки і навчання неоцінений, і ми хочемо висловити вам щиру подяку за ваші досягнення та відданість.

Світ науки квітне завдяки вашій енергії, таланту та визначним досягненням. Ви є невичерпним джерелом ідей, креативності та професійного вдосконалення. Нехай цей день буде для вас символом визнання, а ваша праця оцінена з вдячністю та підтримкою.

Бажаємо подальших наукових успіхів та натхнення у всіх аспектах вашого життя. Нехай кожен новий день принесе нові можливості для вдосконалення та досягнень. Спільно робімо наше наукове середовище ще більш динамічним та різноманітним.

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

ВІТАННЯ НА АДРЕСУ КИТАЙСЬКИХ СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ СОЦІОЛОГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ З КИТАЙСЬКИМ НОВИМ РОКОМ!

Кафедра соціології і публічного управління в особі її завідувача, д.держ.упр., професора Мороза В.М., привітала китайських студентів-магістрантів з китайським Новим роком!  Відео з привітанням (китайською) доступно за посиланням https://youtube.com/shorts/JyZmF8a7uXU

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

КИТАЙСЬКИЙ НОВИЙ РІК 2024: РІК ЗЕЛЕНОГО ДЕРЕВ’ЯНОГО ДРАКОНА

Китайський Новий Рік, також відомий як Свято Весни, знаменує початок нового року за місячним календарем. Це найважливіше свято в Китаї, яке з нетерпінням чекають мільйони людей по всьому світу. У 2024 році Китайський Новий Рік припадає на 10 лютого. В Китаї свято відзначають упродовж 15-ти діб.

2024 рік буде роком Зеленого Дерев’яного Дракона. Дракон – це п’ята тварина в китайському зодіакальному циклі, і символізує силу, удачу, успіх і процвітання. Зелений колір, пов’язаний з деревом, означає ріст, оновлення, гармонію і нове життя.

На головну ніч, останній день старого року, проводяться різноманітні заходи, включаючи феєричні салюти та художні вистави. Люди обмінюються конвертами з грошима як знаком удачі і процвітання. Також популярною традицією є зустріч ранку першого дня нового року за спільним сімейним столом.

Китайський Новий Рік є часом радості, об’єднання сім’ї і пам’яті про традиції. Це свято, яке вражає своєю красою, культурною глибиною і радісною атмосферою. Китайський Новий Рік 2024 – це чудовий час, щоб зібратися з сім’єю і друзями, побажати їм щастя і успіху, і насолодитися атмосферою цього веселого і яскравого свята.

Кафедра соціології і публічного управління  поздоровляє наших студентів з КНР з Китайським Новим роком. Нехай цей рік буде для вас періодом невичерпного натхнення та досягнень у навчанні та особистому розвитку, а кожен день приносить нові знання, які будуть корисні у вашій майбутній кар’єрі. Бажаємо вам міцного здоров’я, впевненості в своїх силах і невичерпної енергії для подолання будь-яких труднощів!

The Department of Sociology and Public Administration congratulates our students from the People’s Republic of China on the Chinese New Year. May this year be a period of inexhaustible inspiration and achievements in your studies and personal development, and may each day bring new knowledge that will be valuable in your future career. We wish you good health, confidence in your abilities, and boundless energy to overcome any challenges!

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до

ВІДГУК СТУДЕНТА З КНР, ЯКИЙ НАВЧАЄТЬСЯ НА МАГІСТЕРСЬКІЙ  ОПП

За посиланням розміщено відгук студента Weiqing Shi що до його вражень від навчання на кафедрі соціології та публічного управління

https://docs.google.com/presentation/d/1DAuL5GLy5jxou3kkr-XDNHicbbAZvC5I/edit?usp=sharing&ouid=112365451214027437763&rtpof=true&sd=true

 

Posted on by Redactor | Коментарі Вимкнено до