СОЦІОЛОГИ З ДУМКОЮ ПРО МАЙБУТНЄ…про українських переселенців

СОЦІОЛОГИ З ДУМКОЮ ПРО МАЙБУТНЄ…про українських переселенців

В Україні триває жорстока війна, російські війська продовжують знищувати українські міста та мирних громадян. Українці змушені переселятися в безпечніші області країни чи за кордон. За різними оцінками свої домівки покинуло близько 13 млн людей, а за кордон виїхали біля 7 мільйонів українців.

«70% наших жінок, які поїхали за кордон, мають вищу освіту. Це фантастичний показник. Це пов’язано з тим, що переважною мірою їхали, по-перше, містянки. Сільське населення менше за кордон їхало. А по-друге, левова частка з них – це киянки та харків’янки. Це не зовсім типова сукупність для України, але 70% з них мають вищу освіту. Тобто, вони освічені, вони дієві. Їхні діти відвідують школи, дуже швидко опановують мову і адаптуються до нової країни. І що довше вони там будуть жити, тим більше у них мотивів не повертатися», – пояснила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Елла Лібанова.

Щодо питання, скільки українських біженців повернуться після війни, то Елла Лібанова в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла: «Я не переконана, що всі родини возз’єднаються в Україні. Частина може возз’єднатися за кордоном. Якщо робочі місця тут з’являться, якщо буде позитивна динаміка і економічна, і в плані відбудови житла, то багато людей повернеться. А якщо ми не зможемо нічого зробити, то, на жаль, навіть ті, хто хотів би повернутися, не зможуть повернутися».

Віримо, що після війни, після нашої перемоги ми відбудуємо все, що зруйновано та всі родини возз’єднаються в Україні.