УНВК “Техноград”

Науково-освітній центр
НТУ “ХПІ”, УПЕК, Pro/TECHNOLOGIES, РТС “Техноград”.

25 листопада 2009 р. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»,  перший технічний вуз України, який відзначає наступного року 125-річчя від дня утворення, та Індустріальна група «УПЕК», одна з найбільших машинобудівних компаній України, підписують угоду про створення Навчально-науково-виробничого комплексу (УНПК) «Техноград» та презентують низку спільних проектів, у т.ч. в галузі комп’ютерного моделювання фізико-механічних процесів у складних та надскладних механічних системах. У рамках заходів відбулися такі події:

Відкриття у НТУ «ХПІ» унікального спеціалізованого
навчально-дослідницького класу-кластера «Політехнік-125».

Створення цього навчально-дослідницького класу-кластера – результат співробітництва НТУ «ХПІ», ІГ УПЕК, компаній РТС (США) та Pro/TECHNOLOGIES (Росія). Це перший проект у серії науково-освітніх програм у рамках УНПК «Техноград».

Створений програмно-апаратний комплекс є унікальним і за характеристиками, і за призначенням, і за спрямованістю.

Характеристики кластера:

  1. кількість процесорних ядер – 64;
  2. Об’єм оперативної пам’яті – 128 Гб;
  3. продуктивність на тесті LinPack – порядку 0,5 Tflops.

Призначення навчально-дослідницького класу-кластера – робота у 2-х режимах:

  1. дослідницький кластер;
  2. навчальний клас.

opening

Спрямованість програмно-апаратного комплексу – науковий супровід сучасних проектних розробок на світовому рівні, розробка унікальних спеціалізованих мета-систем комп’ютерного моделювання фізико-механічних процесів у складних та надскладних механічних системах, інтеграція наукових розробок вітчизняних вчених з найпередовішими комп’ютерними технологіями, а також розробок у навчальний процес, науково-дослідні роботи та у виробництво.

Розробка, що представляється, знаходиться на вістрі наступних стратегічних напрямків:

  1. залучення сучасних технологій та систем CAD/CAM/CAE до вирішення складних завдань;
  2. розробка суперкомп’ютерних систем для оперування зі складними моделями;
  3. підготовка відповідних науково-освітніх та інженерних кадрів.

Усі згадані складові та фактори в НТУ „ХПІ” присутні та задіяні:

  1. інстальовано сучасні системи Pro/ENGINEER, LS-DYNA, Siemens PLM та ін.;
  2. створено та запущено унікальний комп’ютерний клас-кластер;
  3. САПР включені до навчальних програм і викладаються всім студентам.

Крім того, є ще надзвичайно важливий 4-й фактор: розроблено та реалізовано теоретичні основи інтеграції сучасних комп’ютерних технологій та наукових розробок з метою створення спеціалізованих систем, баз знань та комплексів моделей.

Таким чином, у НТУ „ХПІ” унікальним чином поєднується 4 складові. Такого поєднання ніде в Україні немає. Існуючі суперкомп’ютери хоч і набагато потужніші, але універсальні – не спеціалізовані. Саме у НТУ «ХПІ» присутні програмні комплекси та наукові колективи, які націлені на вирішення проблем механіки, машинознавства, енергетики та машинобудування.

Все це дає можливість промисловим підприємствам, НДІ та КБ у співдружності з НТУ „ХПІ” вирішувати масштабні завдання, що не під силу іншим науково-освітнім установам:

  1. проведення унікальних досліджень із моделюванням складних нелінійних процесів;
  2. підготовка інженерних та наукових кадрів за індивідуальними навчальними програмами;
  3. просування найперспективніших комп’ютерних систем на ринок України.

Величезною перевагою є можливість придбання та використання університетських ліцензій широкого спектру програмних продуктів.

Крім того, університет може за пільговими цінами використовувати обчислювальні потужності та суперкомп’ютери України, Росії, Європи.

 Урочисте підписання угоди між НТУ «ХПІ» та ІД УПЕК про організацію та діяльність УНПК «Техноград».

Навчально-науково-виробничий комплекс «Техноград» має на меті об’єднати зусилля університету, споріднених НДІ, а також ІГ УПЕК у здійсненні масштабних науково-дослідних, освітніх та виробничих проектів. Виходячи з потреб виробництва (заводів, КБ, науково-дослідних центрів різних структур, насамперед ІД УПЕК), НТУ «ХПІ» ще більшою мірою підкорить свою діяльність завданням, що супроводжують проектні розробки машин, агрегатів, виробів із високими технічними характеристиками. При цьому забезпечується світовий рівень і наукових досліджень, і підготовки кадрів.

podpisanie

Презентація програми та «круглий стіл»: «Створення потенціалу розробки кліматичних проектів в Україні».

Надаються програма, концепція діяльності та нові технічні рішення консорціуму «Енергоефективність», створеного НТУ «ХПІ», ІД УПЕК, АТ «Українські інформаційні системи», ТОВ «Харківський регіональний центр інвестицій», ЗАТ «Турбо-Веста».

Надається програма «Створення потенціалу розробки кліматичних проектів в Україні», яка фінансується Норвезькою асоціацією споживачів та постачальників енергії «Norsk Energi».

table

Додаткова інформація на тему:

upec

прес-реліз;

Comments are closed