У Штутгарт – на практику!

Одинадцять студентів Навчально-наукового інституту механічної інженерії та транспорту НТУ «ХПІ» пройшли практику у Штутгартському університеті (Німеччина). Протягом десяти днів вони відвідували лекційні та практичні заняття в інститутах будівельної механіки та обчислювальної біомеханіки німецького вишу. За підсумками навчання вони виконали групові проектні роботи. Візит відбувся у рамках програми «Studienpraktika 2019 Charkiw» за проектом Німецького товариства Академічних обмінів (DAAD). Мета поїздки – обмін знаннями в галузі сучасних питань імітаційного моделювання, знайомство студентів з освітньою системою Німеччини, її промисловістю та культурою.

Практика студентів проходила з 2 по 12 червня 2019 року в Штутгартському університеті (Universität Stuttgart) на базе Інститутів будівельної механіки и обчислювальної біомеханіки. Учасниками програми були одинадцять студентів Навчально-наукового інституту механічної інженерії та транспорту НТУ «ХПІ», які навчаються на 2-5 курсах. Основна мета занять – знайомство із сучасними питаннями імітаційного моделювання. Навчання проводилося у комп’ютерному класі, де встановлено сучасне програмне забезпечення LS-DYNA та LS-PrePost. Навчальна програма була спеціально розроблена для українських студентів на основі лекцій та досліджень німецьких викладачів. «Частка аудиторних занять займала 55%. Для закріплення здобутих знань після завершення практики студенти виконали групові проекти у програмному комплексі LS-DYNA», – зазначила керівник групи студентів, аспірантка ХПІ Марія Саверська.

Крім того, харківські політехніки відвідали Інститут інтелектуальних систем Макса Планка — його кампус, розташований у Штутгарті. Студенти поспілкувалися з учасниками групи Dynamic Locomotion цього інституту, які досліджують принципи біомеханіки та контролю динамічного руху роботів. Вони також побували у лабораторії композиційних матеріалів інституту авіабудування Штутгартського університету. Політехнікам розповіли про освітню систему Німеччини, міжнародну магістерську програму з обчислювальної механіки COMMAS, правила зарахування та можливості післядипломної освіти англійською мовою в університеті Штутгарта.

У рамках візиту до Німеччини студенти ХПІ познайомились із німецькою промисловістю. Вони відвідали головний завод Mercedes-Benz у місті Зіндельфінген (штампувальний цех, збірну лінію лімузинів S-класу та лімузинів Maybach, музей Mercedes-Benz), IT фірми RIB і DYNAmore, музей при шоколадній фабриці Ritter Sportt.

Культурна програма передбачала відвідування міст Есслінген-ам-Неккар та Беблінген, Радольфцелль та Констанца на Боденському озері, водоспад на верхньому Рейні біля міста Шафхаузен, багато іншого. «Екскурсія центром Штутгарта завершилася пікніком у парку Карлсхе, звідки відкривається краєвид на південну частину міста. Також студентське братство спеціальності «Технології моделювання» влаштували нам барбекю. У неформальній обстановці ми обговорили особливості культури та навчання у Німеччині. Крім того, разом зі студентами програми COMMAS ми здійснили похід до альпійського озера Untere Gaisalpsee, що знаходиться біля міста Оберстдорф», – розповіла керівник групи студентів, аспірантка ХПІ Марія Саверська.

Справка: 

У програмі «Studienpraktika 2019 Charkiw» за проектом Німецького товариства Академічних обмінів DAAD (№ 57480787) взяли участь такі студенти Навчально-наукового інституту механічної інженерії та транспорту НТУ «ХПІ»: 2-й курс – група МІТ-87б (ТМ) Олексій Гольтвяниця, Сергій Руденко, 3-й курс – група МІТ-86б (ТМ) Вікторія Шеманські, 4-й курс – група МІТ-85б (ТМ) Тофік Аляров, Тетяна Браславська, Ігор Сопрун, 5-й курс – група 2МІТ212п. 8 Дарія Васильченко, Андрій Головін, Анастасія Ляшенко, Євген Ананьїн.

Керівник програми – проф. Манфред Бішхоф (Інститут будівельної механіки Штутгартського університету), відповідальний помічник – др-інж. Антон Ткачук (Інститут будівельної механіки Штутгартського університету), співасистент – доцент кафедри теорії та систем автоматизованого проектування механізмів та машин ХПІ Олександр Мартиненко, керівник групи студентів – аспірантка кафедри теорії та систем автоматизованого проектування механізмів та машин ХПІ Марія Саверська.

Comments are closed