Аспіранти кафедри відвідують лекції академічної спільноти

Упродовж 2024 року аспіранти кафедри українознавства, культурології та історії науки відвідали низку лекцій та вебінарів академічної спільноти. Найбільш резонансними серед них були наступні.

9-12 квітня 2024 року наші здобувачі взяли участь у майстернях, семінарах та тренінгах, які провели як провідні викладачі і спеціалісти різних кафедр та підрозділів НТУ «ХПІ», так і фахівці-практики інших освітніх установ України та Європи. Всі заходи були проведені у межах ХXI Міжнародної школи-семінару «Сучасні педагогічні технології в освіті», яку організовує Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».
Завдяки участі у інтерактивних освітніх заходах аспіранти мали можливість отримати додаткові корисні науково-педагогічні знання та уміння, підвищити педагогічну майстерність та долучитись до досвіту використання сучасних педагогічних методик освітянами.

15 травня 2024 р. Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та Інститутом міжнародної академічної і наукової співпраці було організовано дистанційний науково-практичний семінар «Етика аргументу для турбулентного світу».

Аспіранти та науково-педагогічні працівники нашої кафедри відвідали семінар, на якому були розглянуті цікави та актуальні проблеми етики у контексті ведення різних видів дискусій в академічному середовищі в умовах сучасних суспільних викликів. Спікером заходу був Девід П. Шмідт – доцент кафедри ділової етики Школи бізнесу Долана та директор Центру прикладної етики Патріка Дж. Вейда в Університеті Ферфілд у Коннектикуті, США. Здобув ступінь доктора філософії з соціальної етики в Університеті Чикаго.  Девід П. Шмідт є співавтором відомої книги «Wake-Up Calls: Classic Cases in Business Ethics». Окрім наукової діяльності та досліджень, протягом понад 35 років доктор Шмідт консультував корпорації зі списку Fortune 500, інвестиційні та ощадні банки, професійні та торгові асоціації, а також університети та релігійні установи. Нещодавно він співпрацював з Американськими радами з міжнародної освіти над чотирирічним Проєктом сприяння академічній доброчесності в Україні (зараз https://academiq.org.ua/), спрямованим на посилення академічної доброчесності в Україні.

http://web.kpi.kharkov.ua/ppuss/wp-content/uploads/sites/69/2024/05/1.jpghttp://web.kpi.kharkov.ua/ppuss/wp-content/uploads/sites/69/2024/05/3.jpg

http://web.kpi.kharkov.ua/ppuss/wp-content/uploads/sites/69/2024/05/4.jpg

22 травня 2024 року о 10:00 в онлайн форматі на платформі Zoom в рамках святкування Дня науки України в Харківському Політеху та в межах конференції «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я (MicroCAD-2024)» НТУ «ХПІ» організовував лекцію відомого японського фізика, дослідника космічних нейтрино лауреата Нобелівської премії з фізики Такаакі Кадзіта.

 Професор Кадзіта – лауреат престижних нагород: Премії Асахі у складі команди Каміоканде (1987), Премії Бруно Россі, колаборація Каміоканде (1988), Премії Асахі у складі команди Super-Kamiokande (1998), Премії Нішіна (1999), Премії Панофського (2002), Премії Йодзі Тоцука (2010), Премії Японської академії наук (2012), Премії Юліуса Весса (2013), Премії з фундаментальної фізики (2016).

У 2015 році Такаакі Кадзіта став лауреатом Нобелівської премії з фізики за свій внесок у відкритті нейтринних осциляцій. Професор Кадзіта – один з 194-ти лауреатів Нобелівської премії, які у 2022 році висловили свою підтримку українському народу та вільній, незалежній Україні після початку війни рф проти нашої держави. Такаакі Кадзіта також є підписантом листа проти режиму Владіміра Путіна, в якому разом з іншими провідними діячами науки, економіки та літератури звертається до світової спільноти з закликом збільшити підтримку України в її протистоянні російській агресії. Можливість прослухати доповідь про дослідження відомого світового вченого є надихаючим для наукової діяльності аспірантів нашої кафедри.

27 травня 2024 року наші аспіранти прослухали гостеву лекцію на тему: «Інтегрування штучного інтелекту в освітній процес: переваги та загрози». Було багато цікавої та актуальної інформації! Спікерами були кандидат педагогічних наук,  доцент, член-кореспондент Української академії акмеологічних наук, доцент кафедри психології, педагогіки та філософії Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Беспарточна Олена Іванівна та магістрант Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Бучак Жан.

http://web.kpi.kharkov.ua/ppuss/wp-content/uploads/sites/69/2024/05/21.png