Кафедра сьогодні

Кафедра комп’ютерної інженерії та програмування (КІП)

Кафедра комп’ютерної інженерії та програмування (КІП) готовить фахівців 12-галузі знань  «Інформаційні технології» та є базовою кафедрою в НТУ «ХПІ» зі спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія». Кафедра КІП має 60-річну історію та є однією з перших кафедр України, яка готує фахівців з обчислювальної техніки та програмування.  На кафедрі працюють 12 докторів та 23 кандидати технічних наук. В рамках навчання на кафедрі КІП передбачено залучення до викладання фахівців відомих ІТ-компаній, проведення занять на сучасній лабораторній базі кафедри, що була створена спільно з ІТ-компаніями EPAM, NIX Solutions та GLOBALLOGIC Україна, яка оснащена сучасними технічним і програмним засобами.

Спеціальність 123 “Комп’ютерна інженерія”

Спеціальність 123 “Комп’ютерна інженерія” – це спеціальність, що поєднує науку та технологію проектування, побудови, впровадження та обслуговування програмних та апаратних компонентів сучасних обчислювальних систем та комп’ютерного обладнання, систем управління; займається розробкою комп’ютерних ігор, сайтів та веб-додатків, дослідженнями в галузі штучного інтелекту, мобільних застосунків та робототехніки, розробленням прикладного та системного програмного забезпечення.
Комп’ютерний інженер – це фахівець в області комп’ютерної індустрії (проектування мобільних пристроїв, засобів обчислювальної техніки, систем управління та ін.), програмної індустрії (програмування різних систем, мобільних пристроїв, комп’ютерних ігор, машинного навчання (Machine learning), обробки великих обсягів даних (Big Data) розробки сайтів та веб-додатків, телекомунікаційної галузі (технологія обробки інформації, високошвидкісні мережі зв’язку та ін.), біомедичної промисловості (розробка комп’ютеризованих діагностичних приладів і систем), робототехніки, контролю і управління процесами, аерокосмічної промисловості (створення і управління безпілотниками та ін.).

Кафедра КІП веде підготовку студентів за двома освітньо-професійними програми

Кафедра КІП веде підготовку студентів за двома освітньо-професійними програми: «Сучасне програмування, мобільні пристрої та комп’ютерні ігри» та «Прикладна комп’ютерна інженерія». Підготовка здобувачів вищої освіти здійснюється українською та англійською мовами за трьома акредитованими освітніми рівнями навчання: першому (бакалаврському), другому (магістерському) та третьому освітньо-науковому рівні (доктора філософії).