НТУ «ХПІ» в світовому рейтингу — кращий технічний університет України

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» вже третій рік поспіль утримує марку кращого технічного вишу України в рейтингу провідних університетів світу QS World University Rankings 2022. Цього року  ХПІ поліпшив більшість своїх показників, серед  яких —академічна  репутація та репутація роботодавців, зростання числа іноземних студентів, посиливши позиції в міжнародному рейтингу. Серед восьми представлених українських вишів, Харківський Політех посів третє місце, поступившись лише класичним університетам.

Аналізуючи досягнення НТУ «ХПІ» в престижному світовому рейтингу (місце 651—700), слід зазначити поліпшення таких показників, як співпраця з провідними зарубіжними та українськими ЗВО, науковими організаціями та підприємствами (академічна репутація і репутація роботодавців).

Зростання міжнародного визнання університету надало позитивного результату в діяльності університету. У ХПІ стало вчитися більше іноземних студентів, змінилося  їх співвідношення до загальної чисельності студентів вишу. За цим параметром харківський Політех поліпшив свої позиції в світі на 64 місця.

Слід зазначити, що в цьому році число учасників рейтингу збільшилося майже на третину (на 300 університетів) та  становить 1300 вишів (в минулому році їх було 1002). Для порівняння — в минулому році університет входив у 54,9% університетів, а в 2014 році, коли брав в рейтингу участь вперше,  не дотягував  і до позначки в 81,3% ранжируваних університетів. Тобто, за 7 років НТУ «ХПІ» покращив свої позиції майже на третину.

Організатори QS World University Rankings відзначають, що НТУ «Харківський політехнічний інститут» жодного разу не опускався в рейтингу, що не вдавалося більшості українських університетів.

До рейтингу QS 2022, крім НТУ «ХПІ», також увійшли такі українські виші: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Сумський державний університет НУ «Львівська політехніка», НУ «Києво-Могилянська академія»Львівський національний університет імені І. Франка.

Довідка:

QS World University Rankings — найпопулярніший рейтинг університетів в світі, розроблений для зручності студентів.

Рейтинг враховує шість ключових показників: академічну репутацію (40% оцінки), репутацію серед роботодавців (10%), співвідношення кількості студентів і науково-педагогічного складу університету (в менших групах більш якісне викладання) (20%), цитованість наукових робіт в Scopus (20%), частку іноземних студентів і викладачів (5% і 5% відповідно).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *