Доктор філософії

з фізики та астрономії

Термін навчання

4 роки / 40 кредитів ЄКТС

Форма навчання

Очна

Ліцензійний обсяг

10 місць

Мета програми: підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних, інтегрованих у європейський та світовий науково-освітній простір фахівців, які здатні генерувати нові ідеї, самостійно розв’язувати комплексні наукові проблеми у галузі фізики та астрономії та/або дослідницько-інноваційної діяльності, оволодіти методологією наукової та педагогічної діяльності у галузі природничих наук,  ініціювати та здійснювати власні наукові дослідження, результати яких мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення.

Основний фокус освітньої програми. Унікальність полягає в забезпеченні здобувачів вищої освіти можливістю поєднувати навчальний процес з науковими дослідженнями в Інституті іоносфери НАН і МОН України. Інститут іоносфери має унікальну дослідницьку інфраструктуру (найбільший у Європі радар некогерентного розсіяння) та команду вчених, які проводять дослідження на світовому рівні (що підтверджується регулярними публікаціями у виданнях з Q1 квартилю за класифікацією Scimago Journal Rankings). Вчені Інституту, які є сумісниками кафедри “Радіоелектроніка”, викладають спеціальні курси для аспірантів і є керівниками дисертаційних робіт, беруть безпосередню участь в оновленні ОНП у відповідності з сучасними світовими трендами у фізиці та астрономії. Ключовою особливістю ОНП є те, що підготовка має не лише фундаментальну, а й прикладну спрямованість. Здобувачі вищої освіти здатні забезпечити прогрес у важливих галузях космічної діяльності (зокрема, супутникової навігації).

Викладання дисциплін та керування науковими дослідженнями аспірантів за 104 спеціальністю здійснюють 6 науково-педагогічних працівників (у тому числі 2 доктори наук), короткі наукові профілі, яких Ви можете знайти на сайті кафедри Радіоелектроніка.

Дисципліни програми

Організація освітньої складової (КОНЦЕПЦІЄЮ організації підготовки докторів філософії в НТУ «ХПІ», Наказ №246 ОД від 23.05.2016) передбачає складання для кожного аспіранта власного індивідуального навчального плану, який формується з трьох частин підготовки:

Загальнонаукові та фахові дисципліни

Дисципліни цієї частини є обов’язковими (12 кредитів)

Вибіркові дисципліни

Передбачє вибір аспірантом дисциплін з науково-професійної та практичної підготовки (8 кредитів) та дисциплін зі спеціальності (8 кредитів)

Педагогічна та наукова (виробнича) практика

Частка вибіркових дисциплін складає 40% від загального обсягу ОНП (16 з 40 кредитів). Дані частини формують структурно-логічну схему. Робочий навчальний план зазначається в індивідуальному плані роботи аспіранта та використовується для подальшої організації навчання за індивідуальною траєкторією.

Вибіркові компоненти ОНП «Фізика та астрономія» формуються: в третьому семестрі – для дисциплін науково-професійної та практичної підготовки обирається 2 з 6 вибіркових компонент та у четвертому семестрі – 2 з 19 компонент зі спеціальності.

Навчальний план з переліком дисциплін вільного вибору розміщено у вільному доступі за посиланням: http://web.kpi.kharkov.ua/phd/?page_id=3601.

З силабусами дисциплін навчального плану можна ознайомитись тут:

 
Перелік компонент з циклу фахових дисциплін з інформацією про викладачів:

Перелік вибіркових дисциплін навчального плану з інформацією про викладачів:

Обговорення програми підготовки аспірантів за спеціальністю

Постійний контроль за рівнем якості підготовки та задоволеністю здобувачів освіти здійснює відділ докторантури та аспірантури НТУ “ХПІ”. Результати моніторингу доступні тут.