• Українська
  • English

Навчально-науковий

ІНЖЕНЕРНО-ФІЗИЧНИЙ ІНСТИТУТ

Інженер, ІТ - спеціаліст, науковець? – Ким Ви станете це Ваш вибір – Ми гарантуємо, що наша освіта забезпечить можливість зробити цей вибір!

Сьогодні інженерно-фізичний інститут це унікальний синтез глибокої фізико-математичної підготовки, фундаментальних основ комп’ютерних наук, сучасних інформаційних технологій та навичок практичного інженера.

Ми надаємо академічну університетську освіту та напрями її прикладної реалізації – це ренесанс всесвітньо відомої системи підготовки – “фізтех”.

Студенти інженерно-фізичного інституту переможці ІТ-олімпіади IT-Universe 2019

6-10 червня відбувся фінал Міжнародної студентської олімпіади у сфері інформаційних технологій IT-Universe 2019 у м.Києві.

Студенти нашого інституту успішно пройшли кілька відбіркових online-етапів та були запрошені до фіналу IT-Олімпіади, у якому посіли призові місця у декількох конкурсах :«Дизайн та просування бренду», «Роботи з нами, роботи навколо нас» , «Розробка мобільних застосунків» та «Управління підприємством в ERP-системі».

Сидоренко Олександр І-46а(МТ), Хорошайло Анна І-46а(МТ), Букрєєв Микита І-26б, Грошевий Михайло І-26б, Хлудєєв Володимир І-26б, Кристал Ілля І-67(АП).

Участь у цьому проекті це новий досвід для наших хлопців та дівчат, вони змогли перевірити свої знання і можливості, продемонструвати свої найкращі якості та отримати досвід у вирішенні практичних завдань. Адже ключовим аспектом проекту є спільна робота бізнесу, освіти і ІТ-спільнот для підвищення якості підготовки молодих ІТ-фахівців, а також підтримка активної і талановитої молоді. Завдяки плідній роботі студентів нашого Університету, НТУ «ХПІ» посів 1 місце у рейтингу IT-Universe-2019 серед вищих навчальних закладів.

Вітаємо наших студентів з перемогою та другими здобутими місцями й бажаємо їм успіхів, нових досягнень у навчанні та подальших перемог!

Випуск магістрів - 2019

30 травня у Палаці студентів НТУ «ХПІ» відбувся урочистий випускний вечір. 

Ось і закінчилися дивовижні, веселі, насичені емоціями студентські роки. Дорогий магістр, ти виконав величезну роботу, тобою отримано чимало важливих знань, нехай стане в нагоді все, чого тебе навчили. Бажаємо тобі успішної кар’єри, прагни до нових досягнень, не бійся труднощів та вір в свої здібності. Нехай тебе чекає в усьому успіх і здійснюються всі твої мрії!
Випускниця інженерно-фізичного інституту Ольга Суханова поділилася своїми враженнями і планами на майбутнє. «Я відчуваю гордість, що закінчила найкращий університет в світі. Мені ХПІ дав дуже багато. Це школа життя. Ми пройшли через неї, і я щаслива. Я брала участь в інструментальному ансамблі «Отакої» – це давало мені можливість реалізувати себе, втілити мрії в реальність. Хочеться працювати інженером-механіком, але ще думаю вступати до аспірантури ХПІ, а також до аспірантури у Німеччині. Політех дає гарну можливість навчатися в подвійній аспірантурі»

На Харківщині на честь Дня науки пройшов Міжвузівський науковий квест

У традиційному квесті «Пошуки скарбів науки», що приурочений до Дня науки,  взяли участь 19 команд молодих вчених і студентів. НТУ «ХПІ» гідно представила команда студентів інженерно-фізичного інституту: Коценко Андрій І-16б, Чечоткіна Анжеліка І-27б, Аніко Таверас Лаура Даніелла І-17а, Зязін Максим І-27а, Грошевий Михайло І-26б.

«Команди подорожують по різних локаціях (вузи і наукові установи Харківської області), де вирішують наукові завдання різної тематики на ерудицію. Таким чином молодь отримує нові знання і нові поштовхи в науковій діяльності. Вони цікавляться чимось новим і розкривають себе з різних сторін », – зазначила голова Ради молодих вчених Наталія Куфтеріна.

Партнерський візит представників Магдебурзького університету ім. Отто фон Геріке

24 квітня відбувся візит делегації професорів Магдебурзького університету ім. Отто-фон-Геріке в НТУ «ХПІ». Професор Хольм Альтенбах та професор Костянтин Науменко давно і успішно підтримують науковий і студентський обмін між нашими університетами. Під час зустрічі з ректором, проф. Соколом Є.І., сторони наголосили на важливість та послідовність співпраці між нашими університетами, відзначили прогрес, досягнутий за останній час, і обговорили перспективи розширення взаємодії в майбутньому. З представниками Магдебурзького університету обговорювалося принципове створення нової програми подвійного навчання для аспірантів ІнФізу НТУ «ХПІ» та інституту Механіки Магдебурзького університету Отто-фон-Геріке.

Гості також взяли участь у науковому семінарі, на якому була представлена кандидатська дисертація доцента кафедри Комп’ютерного моделювання процесів і систем Нікрасової Марії Володимирівни. Німецька делегація відвідала кафедру динаміки і міцності машин, де були заслухані доповіді студентів-дипломників спеціальності 122 «Комп’ютерні науки», які є претендентами на стипендію імені Леонарда Ейлера.

Лідери інженерного аутсорсингу України — в ХПІ

12 квітня 2019 року ХПІ відвідали представники двох українських лідерів інженерного аутсорсингу: датської компанії BIIR і компанії «Прогресстех-Україна». Мета візиту — проведення переговорів щодо поглиблення співпраці з НТУ «ХПІ», спілкування зі студентами та викладачами вишу. Крім того, гості взяли участь в організації та нагородженні спонсорськими призами переможців Всеукраїнської олімпіади з систем автоматизованого проектування (САПР) і комп’ютерного моделювання в машинобудуванні, яка проводилась на базі університету.

PRO Design 2019

25 травня команда дизайнерів MobiDev запрошує UI / UX-фахівців на конференцію PRO Design 2019, яка пройде у Харкові. Спеціально для наших студентів діє промокод на знижку 66%.

Промокод: MobiDevStudents

Студент інженерно-фізичного інституту — переможець конкурсу «Авіатор-2019»

12 квітня, в День авіації і космонавтики, Фонд Бориса Колеснікова підвів підсумки всеукраїнського студентського конкурсу «Авіатор 2019». Переможці нагороджені сертифікатами на поїздку до Міжнародного авіакосмічного салону Ле Бурже, Франція. Серед переможців конкурсу студент групи І-26б інженерно-фізичного інституту НТУ «ХПІ», Володимир Хлудєєв.

У фіналі Володимир захищав бізнес-кейс, стартап команди студентів і викладачів кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем, «Smart Quadcopter: гібридний квадрокоптер для автоматичного моніторингу, доставки вантажів і контролю безпеки і охорони технічних об’єктів».

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузі «Цивільний захист»

11 квітня у конференц-залі університету проректор з наукової роботи Володимир Андронов вручив нагороди переможцям Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Цивільний захист» у Національному університеті цивільного захисту України. Галузева конкурсна комісія забезпечила рецензування 45 студентських наукових робіт, що надійшли з 17 закладів вищої освіти різних регіонів нашої держави. На підсумковій науково-практичній конференції виступили 25 молодих науковців з 18 закладів вищої освіти нашої держави.

Вітаємо наших студентів групи І-26б кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем Михайла Грошового та Микиту Букрєєва, що отримали диплом I ступеня та грамоту у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі «Цивільний захист».

Міжнародний день авіації та космонавтики

Музей історії Політеху провів захід «Per aspera ad astra!» (в перекладі. з латинської: Через терни – до зірок!), Присвячене Міжнародному дню авіації та космонавтики.

Студентів 1-3 курсу інженерно-фізичного інституту чекала зустріч з автором книги «Харків: космічне сходження», знайомство з відомими випускниками НТУ «ХПІ», а також тематичні документальні фільми і конкурси. Студенти дізналися про внесок харківських політехніків в розвиток ракетно-космічної галузі країни.

Приходь та спробуй себе в одному з напрямів інтернатури CHI Software: C++, .Net, Java та Android

16 квітня, початок о 14:30

Математичний корпус, аудиторія 14

ХПІ відвідає засновник великої датської компанії, що спеціалізується на вітроенергетиці

12 квітня 2019 р. відбудеться візит фахівців датської компанії BIIR до НТУ “ХПІ”. Запрошуємо студентів усіх курсів на 12:30 у 12 аудиторію Ректорського корпусу, прийняти участь у лекції-презентації компанії БІІР Україна. Один із засновників інженерно-консалтингової компанії, Йонас Божер Крістенсен (Jonas Bojer Christensen), розповість про сучасні тенденції та напрямки, в яких розвивається європейська інженерія. Мета візиту — проведення переговорів із поглиблення співпраці між компанією БІІР Україна та НТУ «ХПІ», спілкування зі студентами та викладачами вишу.

Фахівці компанії БІІР відзначають, що зацікавлені в спільній роботі з молодими амбіціозними фахівцями. Особливий інтерес представляють ті співробітники, які володіють фундаментальною інженерно-математичною підготовкою і сучасними інформаційними технологіями, мотивовані працювати і розвиватися разом з компанією. Цільовою аудиторією БІІР є також студенти останніх курсів та випускники вишів.

Відомий польський математик став Почесним доктором ХПІ

29 березня на Вченій раді університету відбулася урочиста церемонія вручення диплома і мантії почесного доктора НТУ «ХПІ» професору польського Технічного університету м. Лодзь, член-кореспонденту Польської академії наук Яну Аврайцевичу. Диплом і мантію, що підтверджують високе звання, вченому вручили ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол і Почесний ректор університету Леонід Товажнянський. Під час візиту польської делегації до ХПІ були проведені переговори з адміністрацією ХПІ для обговорення подальшої співпраці між вишами, а також відбулась лекція для студентів Політеху від Яна Аврайцевича.

На базі інженерно-фізичного інституту стартував україно-американський педагогічний експеримент

На базі Навчально-наукового інженерно-фізичного інституту НТУ «ХПІ» здійснюється педагогічний експеримент з метою трансформації інженерної освіти у виші. Ідея реалізується в рамках предмета «Математична статистика» в форматі проектного навчання із залученням американського фахівця. Учасники — студенти III курсу спеціальностей «Комп’ютерні науки» і «Прикладна математика». У підсумку навчального року вони повинні будуть виконати статистичний аналіз в певній галузі та представити обґрунтовані прогнози.

Студент ІФІ - кращий студент-дизайнер України

Вітаємо Олександра Сидоренко нашого студента з перемогою у всеукраїнському конкурсі «Кращий студент України». Олександр посів 1 місце у номінації «Кращий студент-дизайнер».

«На конкурс я презентував дизайн-макет сайту про визначні місця Харкова, – розповідає Олександр. – Сподіваюсь, що він зацікавить представників місцевої влади, які допоможуть мені його реалізувати. Я вдячний своїм друзям та викладачам, які підтримували мене та разом зі мною раділи перемозі. Своє майбутнє пов’язую тільки з обраною спеціальністю, вже два роки займаюсь веб-дизайном у харківській компанії PinoFran  та зараз працює викладачем комп’ютерної графіки у центрі дитячого розвитку «Конфеті».

Олександр не зупиняється на досягнутому, поглиблює свої знання та досвід. Щиро вітаємо та бажаємо Олександру нових досягнень у навчанні та веб-дизайні!

Розклад занять на весняний семестр

Опубліковано розклад занять на весняний семестр

Стипендіальний рейтинг

Став відомий стипендіальний рейтинг за підсумками зимової сесії 2018/2019 навчального року (оновлено 11.02.2019)

Премія Президента України 2018 року

З восьми науковців Харківської області, які отримали Премії Президента України для молодих вчених 2018р. — шість представників з ХПІ. Серед лауреатів Премії Президента для молодих вчених 2018 року відзначився викладач інженерно-фізичного інституту доцент Олексій Водка. Голова ХОДА привітала науковців Харківщини, які отримали за свої розробки найвищі державні нагороди. Юлія Світлична подякувала їм за підтримку наукового іміджу Харківщини.

Керівництво НТУ «ХПІ» вітає своїх науковців з отриманням заслужених нагород та бажає їм нових досягнень  у науковій сфері.

Глава и учбо

Вибори голови студентського самоврядування

30 жовтня 2018 року відбулись збори студентів навчально-наукового інженерно-фізичного інституту, на яких було проведено вибори голови студентського самоврядування. За результатами таємного голосування за кандидатуру Хлудєєва Володимира з 111 присутніх виборців на зборах проголосувало за 75. 

Поселення в гуртожиток

Дати та алгоритм поселення студентів у гуртожиток

Зарахованим на перший курс

Зверніть увагу на дати загального збору студентів та свята “Присвячення в студенти”

Наше студентське життя

Наші випускники працюють в таких компаніях