Міжнародна діяльність
Міжнародна співпраця є невід’ємною складовою діяльності Інституту, важливим засобом щодо забезпечення якості освіти та її відповідності міжнародним стандартам.
Інститут комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики має широкі міжнародні зв’язки з провідними іноземними навчальними закладами, науково-дослідними установами, міжнародними організаціями, фондами, які дозволяють викладачам та аспірантам здійснювати наукову діяльність та проходити стажування за кордоном. Завдяки спільній роботі кращі студенти інституту мають можливість навчатися, отримувати стипендію та проходити практику у вищих навчальних закладах країн близького й далекого зарубіжжя.
Керівництво інституту не зупиняється та продовжує прикладати зусилля на пошук нових іноземних партнерів, встановлення та розвиток міжнародного співробітництва в науковій, освітній та інших сферах.
Міжнародні партнери
- Викладачі та аспіранти майже всіх кафедр щорічно проходять наукові та педагогічні стажування в університетах та R&D центрах за кордоном. Особливо плідно інститут співпрацює з Магдебурзьким Університетом Отто фон Геріке (Німеччина). Науковці нашого інституту є переможцями багатьох грантових конкурсів: участь у конференції «Illuminating Education» (Італія) у Міжнародному центрі теоретичної фізики імені Абдус Салама (ICTP); навчання за програмою SCOSTEP Visiting Scholar на базі лабораторії Institute for Space-Earth Environmental Research (ISEE), Нагоя (Японія); проведення наукових досліджень у Люблінському технологічному університеті за програмою польського національного наукового центру; участь у тренінгу «International Reference Ionosphere 2019 Workshop Нікосія (Кіпр) на базі Frederick University та багато іншого.
- Німецький освітній центр НТУ «ХПІ» проводить безкоштовні курси німецької мови для наших студентів з метою подальшого їх навчання в магістратурі, проходження дипломної практики, підготовки і захисту диплома у Німеччині.
- Завдяки фінансовій підтримці Німецького фонду академічних обмінів DAAD, який встановив спеціальні стипендії імені видатного математика і механіка Леонарда Ейлера, студенти останніх курсів спеціальностей 113 Прикладна математика та 122 Комп’ютерні науки, що приступають до написання дипломної роботи, беруть участь у програмі переддипломної практики у Німеччині. Щорічно 2-6 студентів нашого інституту проходять високооплачуване місячне стажування за кордоном. З 2001 року наш інститут налічує 60 студентів-переможців конкурсу на отримання стипендії ім. Леонарда Ейлера.
- Інститут активно бере участь в програмах академічної мобільності: практики, стажування, включене навчання за індивідуальним планом на 1 семестр і більше. Зокрема, за програмою Erasmus+ щорічно 1-2 студентів проходять навчання семестр або рік в університетах ЄС (за рахунок приймаючої сторони). У 2020 році кафедра мікро- та наноелектроніки стала переможцем проекту міжнародної академічної мобільності за програмою Erasmus+ напрямку KA1 з університетом Болоньї, Чеська республіка, який має на меті сприяти міжнародній мобільності студентів та викладачів.
- НТУ ХПІ зокрема ІКМ налагодили успішну співпрацю з Естонським представництвом компанії Ericsson з переддипломної практики магістрів, які навчаються на спеціальностях мікро- і радіоелектроніки (спеціальності 105 та 176).
Політехніка Познанська, Польща
Предметна галузь: Physics, Chemistry
Контакти: С.н.с. Кириченко Михайло Валерійович,
Тел. +38 (068) 614 07 83
Кафедра мікро- та наноелектроніки.
Університет Астон, м Бірмінгем, Великобританія
Предметна галузь: Photonics
Контакти: Ст. викладач Караман Дмитро Григорович,
Тел. +38 (067) 576 44 50
Кафедра автоматики та управління в технічних системах.
Рейнсько-Вестфальський технічний університет Аахена, Німеччина
Предметна галузь: Електроніка та автоматика, Механіка та металообробка
Контакти: Проф. Ларін Олексій Олександрович, директор Навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики,
Тел. + 38 (057) 707 60 58
Кафедра математичного моделювання та інтелектуальних обчислень в інженерії.
Університет Любляни, Словенія
Предметна галузь: Інформаційні та телекомунікаційні технології
Контакти: Доц. Васильченков Олег Георгійович,
Тел. + 38 (050) 589 03 57
Кафедра автоматики і управління в технічних системах.
Ганноверський університет ім. Готфріда Вільгельма Лейбніца, Німеччина
Предметна галузь: Фізика, Математика, Механіка та металообробка
Контакти: Проф. Малихін Сергій Володимирович, зав. кафедрою фізики металів і напівпровідників
Проф. Коритченко Костянтин Володимирович, зав. кафедрой загальної електротехніки
Ризьський технічний університет, Латвія
Предметна галузь: бізнес та адміністрування, інформаційно-комунікаційні технології, інженерія та інженерні професії, мови
Контакти: проф. Мірошниченко Денис Вікторович, зав. каф. технології переробки нафти, газу і твердого палива, тел. 050 8438358
Проф. Дзевочко Олександр Михайлович, зав. каф. автоматизації технологічних систем та екологічного моніторингу, тел. 068 2646242
Доц. Водка Олексій Олександрович, зав. каф. математичного моделювання та інтелектуальних обчислень.
Університет Тушіа, Італія
Предметна галузь: машинобудування та будівництво, економіка, соціальні науки
Контакти: доц. каф. фізики Мінакова Ксенія Олександрівна.