ХІМІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН (ПРОФІЛІЗАЦІЯ)
Входить до освітньої програми (конкурсної пропозиції)*: Технології органічних речовин, харчових добавок і косметичних засобів, як блок виборних дисциплін (профілізація).
*Саме на конкурсну пропозицію Ви будете подавати заяви в своєму електронному кабінеті в цьому році.
Галузь знань: 16 Хімічна та біоінженерія.
Спеціальність: 161 Хімічні технології та інженерія.
Освітня програма (конкурсна пропозиція): Технології органічних речовин, харчових добавок і косметичних засобів.
Інститут: Хімічних технологій та інженерії.
Випускаюча кафедра: Органічного синтезу і нанотехнологій.
Тел.: +38 (063) 471-27-05, +38 (096) 411-99-96
E-mail: valeriya.ananieva@gmail.com
Анотація профілізації: напрямом підготовки профілізації є хімічна технологія, профілями підготовки є виробництво органічних речовин, їх синтез і каталіз, виробництво барвників і люмінофорів, фармацевтичних засобів, духмяних та інших речовин.
Мета профілізації: підготовка висококваліфікованих універсальних фахівців-інженерів, організація технологічних процесів, орієнтована на успішну діяльність хімічних, фармацевтичних виробництв, що спирається на теоретичні та практичні основи хімічної технології та інженерії, а також створення нових і вдосконалення перспективних хімічних технологій, з урахуванням таких актуальних питань у світі як: розширення сировинної бази, енергозберігаючих та маловідходних технологій і екологічної безпеки.
Зміст профілізації включає в себе знання в тісному зв’язку з уміннями, навичками та досвідом творчої діяльності, необхідні в конкретних областях діяльності, тобто в хімії, хімічні технології та інженерії. Фахівці проходять підготовку з технологій виробництва органічних речовин різного призначення що включають як малотоннажні періодичні виробництва так і безперервні багатотоннажні виробництва, а також з виробництва фармацевтичних засобів синтетичного походження, набувають практичних навичок в області органічного та нафтохімічного синтезу, технології та інженерії виробництв в галузі.
Види майбутньої діяльності випускників: організаційно-управлінська; технологічна, експлуатаційна, проектна; науково-дослідна; аналітична і експертна. Фахівці цієї профілізації потрібні у якості інженерів-технологів, експертів, співробітників лабораторій на підприємствах хімічного та нафтохімічного профілю, у якості співробітників лабораторій інших виробництв.
Унікальність цієї профілізації полягає в тому, що вона є базовою для промисловості органічного та нафтохімічного синтезу. Навчальний матеріал, який використовується для підготовки студентів, знаходиться на стику таких наук, як органічна, аналітична, колоїдна хімії, технологія органічних речовин, технологія тонкого органічного синтезу, проектування виробництв і фармацевтика. Фахівці отримують необхідні знання, вміння та навички, які необхідні для виконання виробничих функцій та типових задач діяльності в хімічній промисловості, що сприяє підвищенню продуктивності праці, прискорює темпи впровадження інновацій на виробництві, підвищення конкурентоспроможності продукції органічного, нафтохімічного та фармацевтичного напрямку. В даний час промисловість органічного та нафтохімічного синтезу країни являє собою одну з стратегічних галузей економіки.
Наявність договорів з провідними установами України та інноваційно-технологічних кластерів Харківського регіону про співпрацю за напрямом профілізації:
- ООО «Полімерприлад»;
- «Завод хімічних реактивів»;
- ФК «Здоров’я»;
- Національний технічний комплекс «Інститут Монокристалів»;
- НАН України Державний науковий центр лікарських препаратів.
Основна спеціальність промисловості органічного і нафтохімічного синтезу, які є основою виробничої діяльності хімічної промисловості України.
Деталі профілізації Хімічні технології органічних речовин:
- Технологія духмяних і лікарських речовин;
- Технологія органічних барвників и люмінофорів;
- Технологія спиртового виробництва.
Європейські стандарти та сучасні педагогічні методики направлені на практичну і фундаментальну підготовку фахівців рівнів: бакалавр, магістр.
З метою працевлаштування випускників кафедри регулярно проводитися: ярмарки вакансій, презентація випускників реальним роботодавцям. Студенти проходять практику на підприємствах з можливістю подальшого працевлаштування на них.
Диплом і майбутня професія
Випускники кафедри по закінченні навчання отримують диплом бакалавра (період навчання 4 роки), диплом магістра (ще через приблизно 2 роки навчання).
Отримавши диплом магістра, наші випускники можуть працювати:
- технологами та інженерами на хімічних підприємствах;
- в лабораторіях різних виробництв;
- інженерами в проектних установах;
- магістри мають можливість вступу до аспірантури, а також займатися науковою діяльністю в дослідницьких інститутах.
Для вступу необхідні результати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з: української мови, математики та ще одного на вибір вступника. Детальніше…
ВАЖЛИВО: Ви зможете до нас вступити!!!
Для студентів, що не пройшли конкурс на бюджет, але бажають вчитися на престижній спеціальності, є контрактне навчання по очній і заочній формі.