24.11.2023 на засіданні кафедри САІТ відбулось обговорення змісту оновленої освітньо-професійної програми «Інформаційні технології в медіаіндустрії» за спеціальністю 186 «Видавництво та поліграфія» з представниками роботодавців.
Голова правління Харківської книжкової фабрики «Глобус» Нестеренко Є.А. в цілому схвалив освітню програму та підкреслив актуальність її спрямування на використання сучасних інформаційних технологій в процесі додрукарської підготовки друкованих та електронних видань, а також запропонував:
- розширити в п.4 «Придатність випускників до працевлаштування» перелік посад, на яких можуть працювати випускники та які в теперішній час є найбільш затребуваними на ринку, додавши:
– фахівець цифрового друку;
– препрес-інженер (репрограф). - приділити більше уваги в процесі навчання саме технологіям цифрового друку та додрукарської підготовки до цифрового друку;
- при викладанні дисциплін «Хімія» та «Видавничо-поліграфічні матеріали» приділити більше уваги технологіям використання сучасних фарб та лаків у поліграфічній діяльності.
Технічний редактор видавництва «Ранок» Труфен В.І. підкреслив, що в тексті освітньої програми дуже ретельно прописані компетентності та результати навчання, які потрібні сучасним фахівцям видавничої справи, та запропонував в п.3 «Характеристика освітньої програми»:
- розширити формулювання об’єкту вивчення, додавши «процеси підготовки до друку та перевірки якості макетів видань»;
- конкретизувати теоретичний зміст предметної області, додавши «зокрема, обробка ілюстрацій та текстів»;
- в п.4 додати до переліку посад «технічний редактор».
Учасники зустрічі погодились, що подібні обговорення допомагають підвищувати рівень підготовки майбутніх фахівців, оскільки їх метою є з’ясування та подальше врахування в процесі навчання нагальних потреб роботодавців та сучасного ринку праці.