Абітурієнту

Банер САІТ

Головне

Друзі, ми створили цю сторінку з корисною інформацією для вступників до кафедри САІТ, щоб Вам було зручно ознайомитися з нею та поділитися з усіма, хто наразі розмірковує про вступ на спеціальності ІТ-галузі. А особливо з тими, кого цікавлять професії:

  • програміст,
  • тестувальник програмного забезпечення,
  • системний аналітик,
  • аналітик даних,
  • розробник та адміністратор баз даних,
  • web-дизайнер,
  • фахівець з видавництва та поліграфії.

Саме ці професії можна опанувати на кафедрі «Системний аналіз та інформаційно-аналітичні технології» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

На кафедрі працюють досвідчені науковці та фахівці з практичним досвідом, серед яких:

  • 8 професорів, з яких 5 є докторами технічних наук;
  • 11 доцентів, які є кандидатами технічних наук.

Кафедра належить до навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Спеціальності та освітні програми

Кафедра проводить підготовку Бакалаврів, Магістрів та Докторів філософії за такими спеціальностями та освітніми програмами:

БакалаврМагістрPh.D.

Спеціальність: 122 – Комп’ютерні науки. Конкурсна пропозиція: Комп’ютерні науки. Штучний інтелект та управління проєктами. Форма навчання: денна, скорочена.

Спеціальність: 124 – Системний аналіз. Конкурсна пропозиція: Системний аналіз і управління. Форма навчання: денна.

Спеціальність: 186 – Видавництво та поліграфія. Конкурсна пропозиція: Інформаційні технології в медіаіндустрії. Форма навчання: денна.

Спеціальність: 122 – Комп’ютерні науки. Конкурсна пропозиція: Комп’ютерні науки. Форма навчання: денна.

Спеціальність: 124 – Системний аналіз. Конкурсна пропозиція: Системний аналіз і управління. Форма навчання: денна.

Спеціальність: 122 – Комп’ютерні науки. Конкурсна пропозиція: Комп’ютерні науки. Форма навчання: денна.

Спеціальність: 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології. Конкурсна пропозиція: Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології. Форма навчання: денна.

Поліграфічні матеріли про кафедру та її освітні програми для розповсюдження та друку можна отримати за посиланням.

Трохи історії

Кафедра створена у 1982 році лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, тодішнім ректором НТУ «ХПІ» Костенко Ю.Т. та спочатку мала назву кафедри технічної кібернетики. З 1999 по 2020 рік кафедрою завідував академік Академії наук Вищої школи України по відділенню інформатики та системного аналізу Куценко О.С., який є засновником наукової школи в галузі автоматичного управління теплоенергетичними процесами. З 2020 року завідувачем кафедри системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій став її випускник д.т.н., професор Дорофєєв Ю.І.

Освітня концепція кафедри базується на відході від вузькопрофесійної підготовки фахівців для певної галузі знань. Освітні програми та навчальні плани кафедри відповідають світовим стандартам в галузі ІТ. Вони орієнтовані на широку інтегральну підготовку, в основу якої покладені, насамперед, прикладні математичні методи, що використовуються для системного аналізу та аналізу даних і включають лінійну алгебру та математичний аналіз, теорію ймовірностей та математичну статистику, дискретну математику тощо. Другою складовою є комп’ютерна підготовка, яка включає вивчення програмування, архітектури сучасних інформаційних систем, баз даних, операційних систем та мережевих інформаційних технологій.

Докладно про історію кафедри

Умови вступу

Детальну інформацію можна отримати за посиланням.

Приймальна комісія інституту: навчальний корпус № 2 (У2), к. 506, тел. +380 (99) 631-4000 (на період вступної компанії). e-mail: vstup.cs@khpi.edu.ua

Запитання та відповіді

Відповіді на ваші найчастіші запитання можна почитати за посиланням.

Новини

Представлення ІТ профіля

Запрошення на навчання до освітньо-профорієнтаційного центру Харківського ліцею № 73 та кафедри САІТ НТУ «ХПІ»

Запрошення на навчання до освітньо-профорієнтаційного центру Харківського ліцею № 73 та кафедри САІТ НТУ «ХПІ» В 2023 році між кафедрою системного аналізу та інформаційно-аналітичних технологій та Харківським ліцеєм № 73 була підписана угода про співпрацю, згідно з якою на базі ліцею створено освітньо-профорієнтаційний центр та відкрито профіль «Інформаційні технології. Викладачі кафедри на заняттях знайомлять старшокласників […]

0 comments
Чим саме знання у галузі системного аналізу корисні при використанні технологій low-code та no-code?

Чим саме знання у галузі системного аналізу корисні при використанні технологій low-code та no-code?

Чим саме знання у галузі системного аналізу корисні при використанні технологій low-code та no-code? Знання у галузі системного аналізу може бути дуже корисним при використанні технологій low-code та no-code з кількох причин: Розуміння бізнес-процесів: Системний аналіз допомагає розуміти бізнес-процеси та взаємодію між різними компонентами системи. Це дозволяє краще розрозуміти вимоги до програмного забезпечення та оптимізувати […]

0 comments
ServiceNow Baner

Відеозапис спілкування з головним архітектором рішень ServiceNow у компанії ELIN.Sоftware (США)

Відеозапис спілкування з головним архітектором рішень ServiceNow у компанії ELIN.Sоftware (США) Теплими спогадами про свої студентські роки поділився на зустрічі, яка відбулась 28.04.2024, з абітурієнтами та студентами кафедри САІТ випускник 2003 року, а нині головний архітектор рішень ServiceNow у компанії ELIN.Sоftware (США) Андрій Піщулін. Пан Андрій наголосив на важливості фундаментальної освіти, системного підходу та готовності […]

0 comments
ServiceNow Baner

Зустріч з головним архітектором рішень ServiceNow у компанії ELIN.S0ftware

Шановні студенти та абітурієнти! Хочеш дізнатися про найактуальніші тенденції розвитку ІТ галузі? Бажаєш зрозуміти які скіли прокачувати? Мрієш про швидку кар’єру не тільки в Україні, а й на міжнародному рівні? Приєднуйся до нашої зустрічі з випускником кафедри, відомим фахівцем у галузі рішень ServiceNow, провідним архітектором компанії ELIN.S0ftware (США) – Андрієм Піщуліним та задавай питання, які […]

0 comments
Зустріч в ліцеї 45 01

Онлайн-зустріч викладачів кафедри САІТ з учнями Харківського ліцею № 45

Онлайн-зустріч викладачів кафедри САІТ з учнями Харківського ліцею № 45 15.03.2024 викладачі кафедри провели чергову онлайн-зустріч зі старшокласниками Харківського ліцею № 45. Завідувач кафедри Дорофєєв Юрій Іванович ознайомив майбутніх абітурієнтів зі спеціальністю «Системний аналіз» та поділився враженнями від інноваційних розробок, які використовують принципи штучного інтелекту та методи машинного навчання, що були представлені на цьогорічній торговельній […]

0 comments

Наш YouTube-канал

Більше відео!

 

Задати питання