ПРЕЗЕНТАЦІЯ КОЛЕКТИВНОЇ МОНОГРАФІЇ «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ВИЩОЇ ОСВІТИ: ПРАКТИКА ОЦІНЮВАННЯ ТА НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ВИЩОЇ ОСВІТИ» (ЗА РЕД. В.М. МОРОЗА)
У межах поточного підбиття підсумків за першим роком науково-дослідної роботи кафедри соціології і публічного управління «Соціологічний супровід моніторингу якості освіти в сучасному університеті» (номер державної реєстрації 0121U113440) відбулась презентація колективної монографії тимчасового наукового колективу, за участю у тому числі й зарубіжних вчених, «Забезпечення якості вищої освіти: практика оцінювання та напрями вдосконалення державної політики у сфері вищої освіти». Монографія отримала позитивні рецензії від визнаних світом вітчизняних та зарубіжних вчених, а саме від:
Кременя В. (президент Національної академії педагогічних наук України, академік Національної академії наук України, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України);
Бабаєва В. (ректор Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, доктор наук з державного управління, професор);
Євдокимова В. (ректор Державного університету «Житомирська політехніка», доктор наук з державного управління, доктор економічних наук, професор);
Ільїної А. (асоційований професор Балтійської Міжнародної Академії (м. Рига, Латвія), доктор економічних наук);
Шипулевської-Порчинської А. (завідувач кафедри міжнародної фінансової політики Варшавської школи економіки (м. Варшава, Польща), доктор габілітований)
З огляду на інтернаціональний колектив залучених до написання монографії вчених, монографія отримала рекомендації до друку від вчених рад ЗВО з різних країн, а саме від: Вченої ради Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Харків, Україна); Вченої ради Балтійської Міжнародної Академії (Рига, Латвія).
В монографії розглянуто окремі з теоретико-методологічних та науково-прикладних аспектів проблематики забезпечення закладами вищої освіти якості освітньої діяльності та якості вищої освіти. Висвітлено особливості взаємодії інституту держави з інституцією університету, а також визначено межі їх компетенції щодо забезпечення якості вищої освіти через призму аналізу думки студентів. З’ясовано місце та роль інтернаціоналізації вищої освіти у забезпеченні якості освітньої діяльності. Розглянуто практики оцінювання якості вищої освіти та визначено їх потенціали для вдосконалення змісту механізмів публічного управління у сфері забезпечення якості вищої освіти. Крім того, в монографії презентовано результати опитування студентів українських, латвійських та китайських університетів щодо детермінант якості вищої освіти та її рівня.
Примірники монографії вже доступні у бібліотеці Верховної Ради України та найближчим часом будуть передані до науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ», а також до Харківської державної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка.
На цей час науково-педагогічний персонал кафедри соціології працює над текстом другої колективної монографії за темою НДР.