Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ»

DEPARTMENT OF TOURISM AND HOSPITALITY BUSINESS

Кафедра туризму і готельно-ресторанного бізнесу НТУ «ХПІ» - DEPARTMENT OF TOURISM AND HOSPITALITY BUSINESS

Міжнародна діяльність

Міжнародна діяльність кафедри є невід’ємною складовою робочого, навчального та наукового процесу. Географія та аудиторія міжнародних контактів кафедри постійно поширюється. Робота з інтернаціоналізації, задля підвищення конкурентоздатності випускників кафедри на ринку праці, ведеться викладачами кафедри на постійній основі. Викладачі кафедри організовують візити колег з ВУЗів партнерів до НТУ «ХПІ» щодо реалізації сумісних освітніх та наукових проектів (Німеччина, Польща, Італія, та ін.), проводять заняття у ВУЗ-ах партнерах. Це співпадає з цілями та місією кафедри.

 

Партнерами кафедри є провідні університети країн ЄС. Партнерства здійснюються за між-інституціональними договорами, а також за допомогою програм академічної мобільності Erasmus+107, а саме:

Німеччина: Університет ім. Отто фон Геріке (Магдебург). Близько 20 відсотків академічних мобільностей за період з 2014 по 2019 рік було здійснено завдяки програмі Еразмус+ К107 та 28 відсотків студентів навчалися за програмою подвійних дипломів.

Польща: Щецинський університет (Щецін), Університет ім. Яна Кохановського (Кельце), Економіко-гуманітарний університет (Варшава). Кожен семестр один чи два студенти кафедри мають змогу навчатися за програмою Еразмус+107.

Італія: Університет Санніо (Беневенто). 

Колектив кафедри сумісно з колегами з ВУЗів-партнерів активно приймає участь у розробці та втіленні у навчальний процес вебінарів та міжнародних проектів, до яких активно залучаються студенти та викладачі. Отже, регулярними стали спільні літні школи з міжнародних інвестицій, учасниками яких були викладачі та студенти кафедри та Університету ім.Отто фон Геріке (Магдебург, Німеччина). Результатами таких шкіл були розроблені бізнес-плани реальних проектів для українських та німецьких компаній. 

Також викладачі активно застосовують інформаційні технології у своїх навчальних курсах. Разом із міжнародними партнерами проводяться відео семінари чи відбіркові презентації щодо програм мобільностей у форматі Skype та Webex конференцій, чи задля отримання додаткових балів з навчальних курсів.

Підвищити командну роботу та науково-педагогічний потенціал викладачів кафедри, та як наслідок, студентів, допомагає участь у міжнародних конференціях, публікації в міжнародних виданнях(зокрема Scopus та WoS) та участь у міжнародних стартап проектах таких як X-Culture чи залучення до команди розробників технічних стартапів університету: StudHelp, Smart Quadcopter. Студенти, які приймають участь у таких проектах мають змогу навчатися у ВУЗ-і партнері, підвищити свій практичний досвід з окремого курсу чи навчальної програми, отримати додаткові бали до свого навчального рейтингу, написати кваліфікаційну випускну роботу на практичному прикладі.