Тому що ми найкращі!

Абитуриенту

Присоединяйся!

Поступить

Студенту

Учебная литература.

Почитать

Facebook

Наши соцсети.

Присоединиться

Контакты

Напишите нам!

Написать

Новий Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

Колектив кафедри турбінобудування вітає Усатого Олександра Павловича з присудженням державної премії України в галузі науки і техніки у складі колективу авторів за работу “Створення роторів турбін великої потужності” указом Президента України.

Картинки по запросу "лауреат державної премії"

 

Ця колективна робота об’єднала вчених Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, акціонерного товариства “Турбоатом”, Інститута проблем машинобудування ім. А.М. підгорного НАН України та Інституту електрозварювання Є.О. Патона НАН України.

Метою роботи є створення та впровадження конструкцій надійних в
експлуатації високоефективних роторів турбін великої потужності, які за
рядом показників ВИЗНАЧАЮТЬ світовий рівень роторів.

Результати роботи:

 1.  Оптимальна аеродинамічна форма лопаткових апаратів (ККД
  збільшено на 3-4%).
 2.  Технологія зварювання роторів забезпечує зниження маси
  ротора мінімум на 20% в порівняння з кращими зарубіжними
  зразками.
 3.  Підвищено строки експлуатації роторів з 300 тис. год. до 500 тис. год.

Бажаємо Олександру Павловичу творчого натхнення, нових перемог та гідних послідовників його наукового напрямку.

Олександр Павлович став четвертим Лауреатом Державної премії України серед співробітників кафедри турбінобудування. Співробітниками НТУ “ХПІ” з 1992 року отримано 21 державна премія, з них 3 – співробітниками кафедри турбінобудування.

 

І знову випуск

З 9 до 12 грудня 2019 року на кафедрі проходили захисти дипломних проектів магістрів. Цього року свої проекти представляли магістранти спеціальностей «Енергетичне машинобудування» (спеціалізації «Турбіни» і «Газотурбінні установки і компресорні станції») і «Теплоенергетика (спеціалізація «Теплові процес в енергетичних установках»). Бажаємо нашими випускникам всього найкращого і щасливого життя.

День відкритих дверей з Політехом!

У суботу, 19 жовтня 2019 в НТУ “ХПІ” кафедра турбінобудування інституту енергетики електроніки та електромеханіки брала участь у Дні відкритих дверей. Все дуже корисно і цікаво. Школярів, які ще не встигли дізнатися багато нового і цікавого запрошуємо на “Канікули з політехом”
(28 жовтня – 2 листопада)

Вітаємо студентів з успішним захистом

Колектив кафедри вітає студентів четвертого курсу з успішним захистом бакалаврських дипломних проектів.
Чекаємо Вас в магістратурі.

    

Завершення роботи STEMCamp School

17 червня завершила роботу STEMCamp School. Учні фізико-математичного ліцею № 27: Межібецкій Олексій і Скоробагатов Всеволод і учень школи № 51 Бутенко Дмитро реалізовували і захистили проект нашої кафедри «Електростанція своїми руками».

Відкриття науково-технічного центру “Турбооптимум”

23.05.2019 року на кафедрі турбінобудування відбулося відкриття науково-технічного центру “Турбооптимум”.

У відкритті центру взяли участь ректор НТУ “ХПІ” Сокол Є.І., проректор Гасанов М.І., а також представники провідних організацій: АТ “Турбоатом” в особі начальника управління по роботі з персоналом Кириченко Г.І. і SoftInWay Inc. в особі керівника відділу тестування і технічної підтримки, QA manager Руденко О.С.

Центр створений для підтримки наукової, винахідливою і іншої творчої діяльності, взаємодії молодих вчених, розвитку їх інтелектуального потенціалу, громадської активності та згуртованості. Приміщення оснащене сучасним мультимедійним обладнанням, де можна проводити різні інтерактивні лекції та майстер-класи. Також цей центр стане майданчиком для відкриття однойменного студентського клубу. У число приміщень центру також входить комп’ютерний клас, в якому відповідно до договору з компанією SoftInWay Inc. встановлено ліцензійне програмне забезпечення AxSTREAM та AxCYCLE. Можливостями даних комплексів є: проектування та оптимізація осьових турбін, осьових компресорів і осьових лопаток, проектування і аналіз циклів паротурбінних установок та інші. Широкий спектр можливостей дозволяє отримувати спроектований продукт з більшою ефективністю.

Розробкою та втіленням  в життя науково-технічного центру “Турбооптимум” керувала доцент Авдєєва Олена Петрівна за підтримки завідувача кафедри Усатого Олександра Павловича. Активну участь у створенні центру також взяли: Михайлова І.О., Кисельова Н.М., Кудлай В.О., Омельяненко О.В., Полич А.А.

Кафедра турбінобудування дякує компанії SCE (Steam Control Engineering), АТ «Турбоатом» і компанії SoftInWay Inc. за підтримку і допомогу в створенні центру і сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Кафедра турбінобудування в STEM зоні НТУ ХПІ

В НТУ ХПІ пройшли заходи, присвячені Дневі світла. Кафедра турбінобудування взяла участь, представивши в STEM зоні діючу модель електростанції. Для гостей демонстрували і розповідали про роботу електричних станцій, про конструкції турбін.

15 травня 2019 року на кафедрі пройшли захисти магістерських дипломних робіт

15 травня 2019 року на кафедрі пройшли захисту магістерських дипломних робіт по спеціалізаціях “Турбіни” і “Газотурбінні установки і компресорні станції” Екзаменаційна Комісія під головуванням Усс О.М.- заступника головного конструктора, начальника відділу теплообмінних апаратів, АТ “Турбоатом” розглянула і дала оцінку 2 випускним дипломним роботам, підкресливши відмінну підготовку і захист студент. Результати захисту магістерських дипломних робіт по спеціалізаціях: “Турбіни”: відмінно – 1 “Газотурбінні установки і компресорні станції” : відмінно – 1 Студенти Борыгин Д.В.і Молимон И.И.- отримали дипломи з відмінністю.

25-26 квітня 2019 року кафедра турбінобудування проводила щорічну XV Міжнародну науково-технічну конференцію «Енергетичні та теплотехнічні процеси й устаткування».

25-26 квітня 2019 року кафедра турбінобудування проводила щорічну XV Міжнародну науково-технічну конференцію «Енергетичні та теплотехнічні процеси й устаткування».
За роки проведення на конференції з доповідями виступили представники: України, Росії, Молдови, Польщі, Республіки Корея, США, ФРГ, В’єтнаму, Мексики та Ірану. А до складу її співзасновників увійшли відомі академічні інститути, університети й великі підприємства України такі як: Інститут технічної теплофізики НАН України, Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, НТУ «ХПІ», НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, НУ кораблебудування ім. адм. Макарова, ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», АТ «Турбоатом», Державне підприємство «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» ім. академіка А.Г. Івченко», Державне підприємство Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», АТ «Мотор-Січ». Конференція проходить під головуванням відомих вчених – академіка НАНУ А.А. Халатова (ІТТФ НАНУ, НТУУ «КПІ»),проф. д.т.н. А.В. Бойко (НТУ «ХПІ») і д.т.н., А.П Усатого (НТУ «ХПІ»).
В цьому році, незважаючи на негативні процеси в економіці України, кількість учасників конференції виявилося не меншим, ніж в минулі роки. У конференції беруть участь 2 академічних інститутів, 6 університетів, 9 промислових підприємств. За матеріалами доповідей з 2005 по 2018 роки було видано Вісник НТУ «ХПІ». Серія: «Енергетичні та теплотехнічні процеси і устаткування».
Всього за всі роки проведення конференції опубліковано 673 наукових статей. В 2019 році доповіді конференцій були опубліковані у вигляді тез.
Конференція це великий внесок в розвиток української науки і техніки. Кваліфіковане і творче обговорення доповідей зробили конференцію школою становлення молодих вчених, визнаним етапом апробації матеріалів дисертаційних робіт майбутніх кандидатів і докторів технічних наук.
Неодноразово гості і наукова громадськість відзначали високий науковий рівень і діловий характер конференції, яка проходить в стінах нашого університету. Упевнені, що і нинішня 15-а конференція удостоїться такої ж високої оцінки в Україні та за кордоном.

8 квітня в Шевченківському ліцеї

8 квітня на базі Шевченківського ліцею районної ради, проведений захід профорієнтації “Професія твоєї мрії” для школярів 8-11 класів, від обласного центру зайнятості, в якому від НТУ “ХПИ” взяли участь кафедри: турбінобудування, бізнес і фінанси та електротехнічні машини.
 

Предстоящие События:

no event

Facebook