Кафедра підприємництва, торгівлі і логістики є співорганізатором міжнародної наукової конференції   

ЦИФРОВА ЕКОНОМІКА ТА ІНФОРМАЦІЙНЕ СУСПІЛЬСТВО / DIGITAL ECONOMY AND DIGITAL SOCIETY

 


 

Основні напрямки міжнародної діяльності НТУ «ХПІ»:

  • включення міжнародних компонент в навчальну та наукову сфери життєдіяльності університету;
  • участь у міжнародних навчальних та наукових проєктах та програмах;
  • сприяння академічному обміну студентами, викладачами та науковцями;
  • забезпечення випускників професійними знаннями, навиками міжкультурного спілкування;
  • наявність постійного контингенту закордонних студентів, аспірантів, стажерів.

Наразі університет має угоди про співпрацю з понад 200 провідними вищими навчальними закладами та науковими організаціями з 39 країн світу (Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Іспанія, Італія, Китай, Корея, Литва, Латвія, Нідерланди, Німеччина, Польща, Румунія, Словаччина, США, Угорщина, Франція, Швеція та ін.), у тому числі з 20 країнами Європейського Союзу, є постійним та повноправним членом найбільш авторитетних академічних асоціацій Європи та світу:

  • Альянс університетів за демократію (Alliance of Universities for Democracy, AUDEM) з 1998 року;
  • Європейська асоціація університетів (European University Association, EUA) з 2007 року;
  • Мережа університетів Чорноморського регіону (Black Sea Universities Network, BSUN) з 2009 року;
  • Євразійська асоціація університетів (Euroasian Universities Association, EUA) з 2009 року.

Важливим кроком інтеграції університету до європейського освітнього простору стало підписання ректором НТУ «ХПІ» професором Леонідом Товажнянським у вересні 2005 року у старішому вищому навчальному закладі Європи Болонському університеті (Італія) Великої Хартії Університетів («Magna Charta Universitatum»), чим було офіційно засвідчено приєднання НТУ «ХПІ» до Болонського процесу.

Стратегія інтернаціоналізації є складовою частиною стратегії розвитку Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Стратегія інтернаціоналізації має забезпечувати зміцнення позицій та конкурентоспроможності університету у світовому освітньому та науковому просторі за рахунок постійного підвищення якості надання освітніх послуг за світовими критеріями, що передбачає комплекс заходів спрямованих на покращення міжнародного іміджу університету, розвиток наукових та освітніх програм.

Згідно зі стратегією інтернаціоналізації НТУ «ХПІ» пріоритетними напрямками розвитку університету є:

  • розвиток міжнародної академічної та наукової мобільності, участь у міжнародних освітніх і наукових програмах;
  • розширення географії міжнародних зв’язків, укладення двосторонніх і багатосторонніх договорів з науковими інституціями та вищими навчальними закладами закордону;
  • інтенсифікація розповсюдження інформації про можливість участі у міжнародних проєктах серед кафедральних колективів з метою їх залучення до підготовки проєктних заявок та реалізації міжнародних проєктів;
  • активізація роботи із пошуку закордонних ЗВО-партнерів для розробки та впровадження у навчальний процес напрямів підготовки із отриманням подвійних дипломів про вищу освіту;
  • посилення роботи із пошуку можливостей отримання грантів для участі студентів і викладачів у міжнародних освітніх програмах, зокрема стажуваннях;
  • забезпечення координації діяльності підрозділів університету з розробки та виконання міжнародних угод і договорів.

Участь у міжнародних проєктах та програмах є елементом стратегії інтернаціоналізації НТУ «ХПІ», а їх реалізація – важливим фактором підвищення якості навчання та апробації на практиці постулатів Болонської декларації. Щорічно в університеті реалізується понад 70 освітніх і науково-дослідних міжнародних проєктів.

З 2015 року університет активно долучився до програми Європейського Союзу ERASMUS+ напрямку КА1 (академічна мобільність). Програма підтримує мобільність, проекти співпраці, партнерства і заходи у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Участь у програмі – це чудова можливість для студентів та академічного персоналу пройти навчання або стажування у найкращих університетах Європи, розвинути свої навички, порівняти освітні методики, вільно оволодіти іноземною мовою та здобути безцінний життєвий досвід. У програмі можуть брати  участь студенти (бакалаври, починаючи з II курсу навчання, магістри), аспіранти, викладачі та адміністративний персонал. Учасники отримують фінансову підтримку/стипендію, яка покриває усі витрати на транспорт та проживання за кордоном. Термін навчання за кордоном, так само як і отримані кредити, мають бути зараховані рідним університетом.

На теперішній час, в рамках цієї програми в університеті реалізується понад 40 проєктів ERASMUS+ напрямку КА1 співробітництва з провідними вищими навчальними закладами Європи.