Особливе місце в сучасному світі займає інновація. Інноваційний розвиток є основою технологічного підприємництва. Технологічне підприємництво та інноваційний бізнес, по іншому – стартап (Startup). Це феномен, який з’явився так давно як і власне люди почали створювати ідеї. На нашу думку, винахід колеса також був стартапом, проте винахідник навіть не задумувався про це. Саме в цифрову еру, стартап став інструментом за допомогою якого навіть найсміливіші ідеї можуть отримати шанс на життя.

Саме тому, маючи досвід участі в різних спеціалізованих інкубаторах, акселераторах та інших інструментах розвитку інноваційного бізнесу, ми займаємось процесом формування та розвитку стартап-проектів, починаючи з інноваційної ідеї і до її втілення, на основі як реально існуючих технологічних кейсів, розроблених колективом кафедри, так і проектів, що генерують студенти у процесі навчання за інноваційним курсом, який викладає наша кафедра: «ІННОВАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА УПРАВЛІННЯ СТАРТАП ПРОЕКТАМИ».

Курс розроблений за сприянням: Міністерство освіти і науки України, Міністерство цифрової трансформації, Дія.Бізнес, prof. Lewis Sheats (Entrepreneurship Clinic, State North Carolina University), Elena Donets (co-founder of DUCO Innovation, Israel), Maret Ahonen (IdeaLab, University of Tartu, Estonia), TechUkraine, Ruben Nieuwenhuis (former director of StartupAmsterdam).

Особливо актуальним зазначений курс є для студентів економічних та інженерних спеціальностей, для яких важливими навичками є робота над власними проектами. Проходження цього курсу значно розширює можливості студентів для професійного розвитку, а також дає опцію створення власного бізнесу ще під час навчання в університеті.

Приклади презентацій проєктів наших студентів, а також, наші деякі досягнення на цьому шляху наведені нижче.