Отримайте класичну вищу освіту за спеціальністю:
F1 Прикладна математика
освітня програма:
Комп'ютерне та математичне моделювання
у навчально-науковому інституті комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ «ХПІ»
Кафедра математичного моделювання та інтелектуальних обчислень в інженерії
Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"
Отримайте класичну вищу освіту за спеціальністю:
освітня програма:
у навчально-науковому інституті комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ «ХПІ»
Спеціальність F1 «Прикладна математика» — освітня програма «Комп’ютерне та математичне моделювання», спрямована на підготовку бакалаврів і магістрів, що здатні формулювати, розв’язувати й узагальнювати практичні задачі у своїй професійній діяльності з використанням фундаментальних та спеціальних прикладних методів математичних і комп’ютерних наук, а також розробляти математичні моделі, алгоритми, створювати та експлуатувати відповідне наукомістке програмне забезпечення.
Ідея спеціальності F1 Прикладна математика полягає у вивчені математичних методів, що спрямовані на побудову різних видів моделей. Значна увага приділяється вивченню математичних методів моделювання та їх реалізації через розробку програмного забезпечення. Окрім математичного моделювання вивчаються можливості з 3D та комп’ютерного моделювання. Активно впроваджуються методи побудови моделей на основі великих даних та штучного інтелекту. Спеціальність носить прикладний характер, адже побудова моделей проводиться на реальних прикладах та супроводжується розробкою відповідних програм.
Сьогодні спеціальність F1 «Прикладна математика» та освітня программа «Комп’ютерне та математичне моделювання» включає:
Освітня програма «Комп’ютерне та математичне моделювання» є учасницею програми подвійного диплому DSG2neo між Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та Магдебурзьким університетом імені Отто-фон-Геріке (OVGU), Німеччина.
Програма подвійного диплому DSG2neo є програмою освітньої підтримки українських абітурієнтів, які були змушені залишити Україну та наразі перебувають у Німеччині, маючи офіційний статус. Для участі у програмі DSG2neo та зарахування до Магдебурзького університету, абітурієнту необхідно вступити до НТУ «ХПІ» на перший курс денної форми навчання на освітню програму «Комп’ютерне та математичне моделювання» (або іншу) та розпочати навчання в онлайн форматі. Після закінчення першого курсу учасники програми зараховуються на перший курс до німецького університету та розпочинають своє навчання у Німеччині як повноцінні студенти. Програмою передбачено переїзд до Магдебургу та проживання у гуртожитку.
Більш детально про програму можна дізнатись на за посиланням:
https://www.kpi.kharkov.ua/ukr/mizhnarodni-zv-yazki/nimetsko-ukrainskiy-centr/programa-podvijnogo-dyplomu-dsg2/
Посилання на сайт партнерської програми в OVGU:
https://math.ovgu.de/Studium+und+Lehre/Studieng%C3%A4nge/Bachelor+Mathematik/Mathematik.html
Термін навчання 4 роки
Вступ на основі повної загальної середньої освіти
Термін навчання 1 рік 4 місяці, або 1 рік 9 місяців
Вступ на основі ступеню бакаларва
Термін підготовки доктора філософії 4 роки
Вступ на основі ступеню магістра
Наші студенти навчаються та застосовують свої знання у різних напрямках. Зокрема, студенти створюють моделі механічної поведінки живих організмів (біомеханіка), розробляють структуру та оцінюють властивості складних (композиційних, розумних та біологічних) матеріалів. Вчаться визначати теоретичними та експериментальними методами вібраційний стан конструкцій. Окрема увага у роботах студентів приділяється питанням визначення міцності та надійності елементів машин та механізмів. Підчас навчання студенти використовують сучасні програмні комплекси та розроблюють власні застосування для автоматизованого моделювання.
В навчальний план спеціальності F1 Прикладна математика входять дисципліни стандарту, так і ті, що визначають освітню програму “Комп’ютерне та математичне моделювання”. Дисципліни вільного вибору дозволяють розвинути навички з ІТ-напрямків, та ін.
*ДВВ – дисципліни вільного вибору. Кожен здобувач вищої освіти має право персонально обирати вибіркові дисципліни для створення власної індивідуальної освітньої траєкторії.
Залишайтеся вдома та продовжуйте навчатися, незважаючи на виклики воєнного часу!
У НТУ “ХПІ” ми розуміємо, що здоров’я та безпека наших студентів є найвищим пріоритетом, особливо в умовах воєнного стану. Тому ми перевели всі заняття на онлайн-формат з використанням платформи Microsoft Teams.
Що це означає для вас?
Ми тут, щоб допомогти!
Якщо у вас виникнуть запитання або проблеми з підключенням до онлайн-занять, зверніться до свого викладача або до служби підтримки НТУ ХПІ.
Приєднуйтесь до нас і здобувайте знання, які допоможуть вам відбудувати наше майбутнє!
Студенти старших курсів мають можливість пройти практику в країнах Євросоюзу. Студенти 5-го і 6-го курсів отримують стипендію ім. Леонарда Ейлера від Німецького фонду академічних обмінів (DAAD). Всі бажаючі студенти можуть стати учасником Європейської програми академічних обмінів Erasmus, в рамках якої один або два семестри проходити навчання в одному з університетів країн Євросоюзу.
Наші студенти окрім математики та моделювання мають всі можливості активно проводити вільних час. У їх розпорядженні Палац студентів, Спорткомплекс та вся територія кампусу НТУ “ХПІ”.
Студенти старших курсів і наші випускники працюють в найбільших українських і світових інженерних і світових ІТ компаніях та фірмах інженерного консалтингу дослідниками та інженерами, які займаються проектуванням і розробкою програмного забезпечення, комп’ютерним моделювання різноманітних процесів які формуються в механічних системах та в сучасній техніці нового. Найбільш великий попит на наших випускників мають такі компанії: SoftServe, NIX-solutions, GL, EPAM, «Прогрестех Україна», «BOEING», «BIIR», «SoftInWay», «Актуальна Механіка», «УПЕК» та багато інших.
Кафедра ММІ:
м. Харків, вул. Кирпичова, 2,
Фізичний корпус, 1-й поверх +38 (068) 886 29 85
Написати в Telegram-чат кафедри
Приймальна комісія ІКМ:
м. Харків, вул. Кирпичова, 2,
Учбовий корпус №2 (У2), 3-й поверх, ауд. 310 +38(066) 271-22-59
vstup.ikm@khpi.edu.ua
@IKM_admissions
Кафедра ММІ:
м. Харків, вул. Кирпичова, 2,
Фізичний корпус, 1-й поверх
(068) 692-42-33
Прийом документів:
м. Харків, вул. Кирпичова, 2,
Учбовий корпус №2 (У2), 3-й поверх, аудиторія 310,
Приймальна комісія інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики (ІКМ)
+38(066) 271-22-59 (Telegram)
telegram-чат: @IKM_admissions
vstup.ikm@khpi.edu.ua
Умови вступу, актуальні питання, живе спілкування та інформація для вступників!
Для вступу на бюджет потрібно мати результати НМТ або ЗНО з української мови, математики та предмета на вибір (історія України, фізика, іноземна тощо). Конкретні вимоги уточнюйте щороку на сайті приймальної комісії.
Прохідний бал на бюджет змінюється щороку в залежності від конкурсу. У 2024 році він становив приблизно 168. Контрактна форма доступна з нижчим балом. Прохідний бал на контракт приблизно 120 балів.
Ні, програмування не є обов’язковою вимогою при вступі. Базові навички ви отримаєте під час навчання. Перші курси адаптовані для новачків.
Прикладна математика більше орієнтована на аналітику, моделювання складних систем, інженерні розрахунки та математичні методи в науці й техніці.
Випускники працюють аналітиками даних, розробниками моделей, інженерами з моделювання, науковцями або вступають до магістратури в Україні та за кордоном.
Так, студенти беруть участь у міжнародних програмах Erasmus+, отримують стипендії DAAD (Німеччина), імені Ейлера та інші.
Так, подача документів і складання мотиваційного листа доступні онлайн. Після зарахування можна навчатися в онлайн форматі.
Програма побудована за принципами CDIO: поєднання теорії, практики, командної роботи над реальними проєктами.