Третя міжнародна конференція з нелінійної динаміки (NODYCON 2023) Рим, Італія, 18-22 червня 2023
У червні 2023 року Шматко Тетяна Валентинівна приймала участь у третій міжнародній конференції з нелінійної динаміки (NODYCON 2023) у Римі.
Ця масштабна конференція охоплює наукові інтереси провідних науковців у галузях Нелінійної динаміки, Стійкості та Динаміки структур, які започаткував всесвітньо відомий Професор Ali H. Nayfeh.
Доцентка кафедри Вищої математики Шматко Т.В. представляла наукову роботу за темою «Nonlinear free vibrations of functionally graded porous sandwich plates with complex shape», яка була зроблена в співавторстві з провідним Професором Університету Sapienza of Rome Walter Lacarbonara. Окрім того, Шматко Т.В. була обрана до складу оргкомітету NODYCON 2023, де виконувала роботу з рев’юювання багатьох наукових праць учасників конференції.
IV Міжнародна конференція з динаміки, керування та застосування в прикладній інженерії та науках про життя (DYCAELS)
Понта-Гроса, Бразилія, 6-11 листопада 2023
У листопаді 2023 року Шматко Тетяна Валентинівна приймала участь онлайн у IV Міжнародній конференції з динаміки, керування та застосування в прикладній інженерії та науках про життя (DYCAELS 2023). Ця наукова подія, яка відбувається кожного року і організується відомим Професором Jose. M. Balthazar (Бразилія), об’єднувала видатних науковців та дослідників, які поширили свій досвід та знання в галузі динаміки та систем управління, менеджменту, інновацій та прикладних областей управління та автоматизації.
University of Modena and Reggio Emilia (Italy) March-June, 2023
У 2023 році Шматко Тетяна Валентинівна була нагороджена грантом для проведення науково-дослідної роботи протягом чотирьох місяців в Університеті Модени та Реджо-Емілії (Італія) у Департаменті Інженерії «Enzo Ferrari» у якості Visiting Professor (запрошеного професора).
Доцентка кафедри Вищої математики Шматко Т.В. плідно працювала в складі наукової групи під керівництвом Професора Francesco Pellicano. Приймала участь у практичному експерименті, якій було організовано в лабораторії інженерного відділу «Enzo Ferrari», займалася аналізом вільних коливань функціонально-градієнтних пластин, що спираються на пружну основу.
Отримані практичні результати підтвердили гарну збіжність з дослідженням, яке було реалізовано аналітичним підходом. Розроблений підхід, заснований на використанні теорії R-функцій і методів Рітца, був перевірений на багатьох задачах. Результатом міжнародної співпраці стала наукова стаття «Free Vibration Analysis of Porous Functionally Graded Material Plates with Variable Thickness on an Elastic Foundation Using the R-Functions Method» (Lidiya Kurpa, Francesco Pellicano, Tetyana Shmatko and Antonio Zippo), яка опублікована у журналі Mathematical and Computational Applications і також стала Cover Story для наступного випуску журнала.