Розширений навчальний курс “Розробка та використання систем БПЛА для протидії виникаючим проблемам безпеки” за підтримки НАТО

27.05-02.06.2018 в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» був проведений розширений навчальний курс “Розробка та використання систем БПЛА для протидії виникаючим проблемам безпеки”. Основна ідея заходу – обмін знаннями та ноу-хау між фахівцями, які працюють в країнах НАТО та країнах-партнерах у галузі використання БПЛА для забезпечення безпеки та охорони.

Різноманітні країни мають різний досвід щодо розробки та використання БПЛА, тому такий курс був необхідний для об’єднання та уніфікації зусиль, спрямованих на підвищення безпеки польотів та застосування БПЛА в країнах НАТО та країнах-партнерах.

51 учасник розширеного навчального курсу з Польщі, Італії, Румунії, Грузії, Туреччини та України прослухали лекторів та практиків з різних університетів й організацій. Захід розпочався з загальної презентації про сучасний стан технологій безпілотників. Обговорювались важливі питання, що підвищують безпеку польотів та застосування БПЛА. У розширеному навчальному курсі також розглядались питання розробки та впровадження БПЛА й допоміжних систем – управління, навігації, передачі інформації тощо.

Активну участь у курсі прийняли співробітники університету, що працюють у напряму розробки БПЛА та навігаційної системи за проектом, який спільно виконується на кафедрах комп’ютерного моделювання процесів та систем та промислової і біомедичної електроніки: проф. Успенський В.Б., доценти В.В.Замаруєв, О.В.Єресько, Р.В.Пугачов, Н.В.Ширяєва.

Доповідь професора кафедри механіки суцільних середовищ та опору матеріалів професора К.В.Аврамова було присвячено особливостям розрахункового оцінювання аеропружності літальних апаратів. Завідувач кафедри теоретичних основ електротехніки професор М.М.Резінкіна у своїй доповіді розглянула питання безпечного застосування БПЛА при моніторінгу високовольтних ліній електропередач.

Навчальний курс був організований співдиректором заходу проф. Д.В. Бреславським та співробітниками кафедри комп’ютерного моделювання процесів та систем.

Вебсайт заходу http://worldmech.net/nato-sps-atc-uav.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *