Випускна атестація

Вимоги до виконання атестаційних робіт

Випускна кваліфікаційна робота є роботою, на підставі захисту якої Екзаменаційна комісія (ЕК) вирішує питання про присвоєння її автору ступеня бакалавра чи магістра і видачу диплома.

Написання кваліфікаційної випускної роботи – самостійне дослідження, що виконує здобувач освіти на завершальному етапі навчання в Університеті. Мета дослідження полягає у забезпеченні об’єктивного контролю ступеня сформованості умінь та знань розв’язувати типові завдання діяльності, які зазначені в освітніх програмах підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

У методичних рекомендаціях  визначено загальні вимоги щодо змісту, структури, оформлення, захисту та критеріях оцінювання випускних кваліфікаційних робіт здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) ступенів вищої освіти.

Загальні вимоги до виконання випускних кваліфікаційних робіт СТЗВО-ХПІ-2.01-2025 

Правила оформлення текстових документів у сфері навчального процесу СТЗВО-ХПІ-3.01-2025

Критерії оцінювання якості випускної кваліфікаційної роботи бакалавра

Критерії оцінювання якості випускної кваліфікаційної роботи магістра

У зв’язку із обставинами воєнного стану (відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні») та ускладненням умов для навчання та підготовки випускних робіт було розроблено ПОРЯДОК організації поточного, семестрового контролю та атестації здобувачів освіти із застосуванням дистанційних технологій навчання в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут».

Кафедра комп’ютерної математики і аналізу даних підготувала шаблони оформлення, які враховують вищенаведені вимоги, а також вимоги до оформлення титульних аркушів та завдань на кваліфікаційну випускну роботу. Актуальний варіант цих шаблонів оформлення надаються здобувачам під час проходження переддипломної практики.

Перевірка робіт на академічний антіплагіат

 При написанні атестаційних робіт варто спиратися на чинну законодавчу базу і враховувати надані рекомендації.  

1. Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

2. Закон України «Про освіту». 

3. Закон України «Про вищу освіту».

4. Закон України «Про авторське право і суміжні права».

5. Цивільний кодекс України.

6. Fishman T. «We know it when we see it» is not good enough: toward a standard definition of plagiarism that transcends theft, fraud, and copyright. 4th Asia Pacific Conference on Educational Integrity (4APCEI). 28–30 September 2009, University of Wollongong NSW Australia, – 2010, p.1-4. 

7. What Is Plagiarism? 

8. Part 689 – Research Misconduct. 

9. The Ethics of Self-Plagiarism.