Здобувачка кафедри маркетингу НТУ «ХПІ» Марія Гуртова (група БЕМ-М924) отримала запрошення та направлена на стажування до компанії Lenovo, s.r.o. у рамках програми Erasmus+.
Протягом шести місяців, з 28 жовтня 2024 року по 25 квітня 2025 року, Марія перебуватиме в м. Братислава, Словаччина, де зможе здобути новий практичний досвід і розвивати свої професійні навички в міжнародному середовищі.
Здобувачка 2 курсу Софія Косенко (гр. БЕМ-922), яка вивчає спеціальність 075 Маркетинг, протягом першого семестру 2023-2024 н.р. перебувала на стажуванні в Угорщині. Вона є учасницею програми Еразмус+КА1 і навчається у Мішкольцькому університеті в місті Мішкольц. Софія не тільки розширює свої академічні горизонти, але й відкриває для себе нові культури, вивчає нові підходи до маркетингу та зустрічає студентів з усього світу.
«Цього семестру мені відкрився неймовірний шанс відчути на собі справжнє студентське життя. Через війну і життя в прифронтовому місті в мене не було жодної можливості відвідувати заняття офлайн і знайомитись з одногрупниками та викладачами наживо. Завдяки програмі ЕРАЗМУС+ в Мішкольцкому університеті в Угорщині я змогла особисто поспілкуватися з викладачами та бути присутньою на заняттях іноземних професорів. Це буде дуже корисним досвідом для мене у майбутньому! Також, тут я маю змогу відкривати для себе нові знайомства з іншими студентами з різних країн, знайомитись з їхньою культурою і вдосконалювати свою англійську. Тут я дізналася про різні системи навчання і ми змогли обмінятися своїми враженнями та досвідом. Дякую НТУ «ХПІ» за такі можливості!»
—Софія Косенко
Здобувачка 4 курсу спеціальності 075 Маркетинг, Марія Гуртова (БЕМ-920а), наразі проходить навчання в університеті прикладних наук Вюрцбург-Швайнфурт (THWS) в Німеччині за програмою Erasmus+ KA1. Вона продовжує свою академічну подорож, і не лише занурюється в міжнародне академічне середовище, але й ділиться культурою нашої країни на міжнародному рівні.
«Всім привіт! Мене звати Гуртова Марія, і я студентка четвертого курсу спеціальності Маркетинг. Зараз, як учасниця програми Erasmus +, навчаюсь за спеціальністю “Міжнародний менеджмент” в Університеті прикладних наук Вюрцбург-Швайнфурт (THWS), на кампусі в місті Вюрцбург.
Навчання проходить англійською мовою, але студенти також мають можливість відвідувати курси німецької на базі університету. Головною особливістю THWS є фокус на відпрацьовування отриманих теоретичних навичок на практиці. Так, я мала досвід у команді працювати в бізнес-симуляції, де наші рішення відносно обсягів продажів, виробництва, інвестицій та багатьох інших аспектів напряму впливали на положення компанії на ринку. Це був цікавий та корисний досвід, де ми побачили, як відхилення від стратегії, недоцінення конкурентів чи найменші неточності можуть призвести до втрати капіталу чи долі ринку. Сподіваюсь, що це допоможе запобігти помилок у майбутній кар’єрі!
Окрім того, на інших курсах ми детально розбирали як проводити ефективні бізнес-зустрічі та не упускати важливі деталі, а також розроблювали план виходу на ринок, для наших продуктів.
Це дуже корисний та цікавий досвід, адже він допомагає не тільки покращити академічні знання, а й розвинути такі важливі сьогодні навички комунікації у міжнародному середовищі, як у командних проектах на заняттях, так і поза межами університету протягом вільного часу.
Саме місто Вюрцбург знаходиться у живописній Баварії, звідки студенти використовуючи спеціальний квиток, можуть породжувати всією Німеччиною та відкривати для себе нові місця!
Отже, можу сміливо сказати, що участь у програмі обміну це не тільки нові та корисні знання з навичками, а й нові знайомства, подорожі та цікавий досвід!»
— Марія Гуртова
Здобувачки 2 курсу спеціальності 075 Маркетинг Затинайченко Анастасія (група БЕМ-920а) та 4 курсу Сушко Єлизавета (група БЕМ-918а) закінчили весняний семестр (2021/2022 н.р.) у Магдебургському університеті «Отто фон Геріке» (Німеччина).
Наші студенти поділилися своїми враженнями про навчання в Європейських університетах.
«Здається, що все своє усвідомлене життя я хотіла навчатися в одному з європейських університетів та бути в оточенні студентів із різних країн світу!І ось моє бажання здійснилося. Перше враження про Магдебург можна вмістити в одному слові «Вау». Дуже красива архітектура та сучасність міста, велика кількість дерев та усміхнені люди – викликали радість. Нас поселили в гуртожиток, я вперше зіткнулася з такою різноманітністю національностей та мов, з початку було «трохи моторошно», але мені вдалося познайомитись із яскравими особистостями, які розповіли про життя у Магдебурзі. Поступово звикаючи до життя в новому місті, почала насолоджуватися активним життям студента.
У кожному корпусі є сучасний інвентар для ведення лекцій та практик, на дошці писали рідко – переважно пари вели за допомогою презентацій. Викладачі були раді допомогти з питаннями, якщо вони були. Ми самі вибрали собі предмети та склали свій розклад – це дуже зручно, на предмети потрібно було записуватись на спеціальних платформах. Для нас зробили окремий курс з англійської мови (мій рівень англійської оцінили як В2) і він дуже допомагає мені підвищувати рівень моєї англійської.
Університет влаштовував різноманітні заходи для студентів. На заходи також треба було реєструватися, але це за бажанням.
На закінчення, хочу сказати велике спасибі НТУ «ХПІ», дирекції ННІ ЕММБ, кафедрі Маркетингу за можливість брати участь у програмі Erasmus+ – це дуже цінний досвід для майбутньої роботи. І дякую університету «Otto von Guericke» за можливість навчатися в них, сподіваюся, що набутий досвід у Німеччині допоможе мені в майбутньому».
— Затинайченко Анастасія
В університеті нас протестували на знання англійської мови, мій рівень англійської оцінили як С1 та дали згоду на вивчення ще однієї іноземної для мене іноземної мови, а саме німецької. Я вважаю, що це дуже добре, коли знаєш дві іноземні мови – у тебе відкривається більше можливостей у майбутньому.
Перед тим як почати навчання в університеті, нам необхідно було вибрати предмети для вивчення які нам цікаві. Також університет влаштовував різноманітні заходи для студентів. Одне з таких заходів було «Вишибали», це додаткова можливість попрактикуватися у вільному володінні іноземної мови та придбати нових знайомих. Інші заходи ми поки що не встигли відвідати. На закінчення хотілося б сказати, що я вдячна НТУ «ХПІ», дирекції ННІ ЕММБ, кафедрі Маркетингу за можливість навчатися тут. Це просто безціний досвід, який допоможе мені стати кращою».
— Єлизавета Сушко
Здобувачки вищої освіти 2 курсу спеціальності 075 “Маркетинг”, групи БЕМ-920а, Гуртова Марія, Калиновська Надія та Коваленко Ольга, завдяки своєму наполегливому навчанню, а також відмінним знанням англійської мови отримали змогу закінчити весняний семестр 2021/2022 н.р. у Мішкольцькому університеті з міжнародною стипендією за програмою Еразмус+.
міжнародний менеджмент в Університеті прикладних наук Вюрцбург-Швайнфурт (FHWS). Стажування проходило в рамках програми академічної мобільності ERASMUS +. Метою поїздки було поліпшення своїх мовних навичок, вивчення нових предметів та знайомство з життям в Німеччині.
В процесі стажування Тамара познайомилася з людьми з різних країн світу, з якими досі підтримує зв’язок. І, головне, вона добре покращила свою англійську і, тепер добре розмовляє німецькою. Вона вважає, що це був відмінний досвід, тому що отримала нові знання не лише в галузі економіки, а й менеджменту.
Незважаючи на те, що її рівень англійської був дуже високий, спочатку їй було складно налаштуватися, бо в НТУ “”ХПІ” вся термінологія українською мовою, тому перші дні довелося посидіти і повчити нові слова, необхідні для подальшого навчання. Звичайно, знання, отримані в НТУ “ХПІ”, допомагали: вона легко розуміла зміст дисциплін, і підтримувала дискусію в Німеччині.
Тамара відразу потрапила в компанію, де були люди з різних країн світу. У зв’язку з цим, вона була змушена розмовляти тільки англійською мовою, що вважає величезною перевагою. Також, вона багато подорожувала по Німеччині і встигла багато чого подивитися. Наприклад, записалася в клуб WurzburgNetwork, де для іноземних студентів влаштовували різноманітні екскурсії. Подія поїздки, яка найбільше запам’яталася — Biergarten: такі неформальні зустрічі, де студенти можуть поговорити з будь-яким викладачем, деканом, ректором на рівних та дізнатися всю необхідну їм інформацію.
Також ви можете переглянути відео з відгуками наших здобувачів:
(Угорщина)
(Німеччина)
(Австрія)