КАФЕДРА СОЦІОЛОГІЇ І ПУБЛІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ВШАНОВУЄ ПОДВИГ БОРЦІВ З НАЦИЗМОМ.
8 травня – День пам’яті та примирення – день вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років
День пам’яті та примирення (па́м’яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам’ятний день в Україні, який вшановують 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію заведено розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму».
В роки Німецької агресії Україна, нажаль, не була окремою державою, а знаходилась в складі СРСР, тому у 1939 році і Німеччина, і Червона армія почали битву проти Польщі, в якій страждала Україна. Земляки вступали в Польську армію, а у 1941 році найзапекліші битви почались на Українській землі, коли Німеччина і СРСР перестали бути союзниками і стали ворогами. Загинула страшенна кількість людей.
Цього року 8 травня, в День пам’яті та примирення, Україна вшановуватиме пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни в умовах повномасштабної збройної агресії росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф.
День пам’яті та примирення отримав таку назву, щоб люди пам’ятали загиблих, а примирення стало крапкою у світових війнах. Це не свято урочистості та радості, а день суму та скорботи. Символом став червоний мак. В цей день варто сходити до меморіалу, покласти квіти та подякувати нашим предкам за цей непосильний вклад, який вони зробили.
Світла пам’ять героям…