МІЖНАРОДНІ ПАРТНЕРИ КАФЕДРИ
Університет ім. Отто фон Геріке в Магдебурзі (Німеччина) один із надійних партнерів кафедри. З 2007 року існує спільна програма подвійних дипломів, за якою на англійській мові навчалися у середньому три студенти щорічно. Ініціатором цієї співпраці з боку кафедри були Решетняк О.В. та Данько Т.В. Програму розробляли та доповнювали Зубкова А.Б., Макаренко А.Б. та інші. Також завдяки багаторічному партнерству близько 20 викладачів кафедри пройшли стажування в університеті ім. Отто фон Геріке, а деякі мають досвід викладання (Ширяєва Н.В. та Решетняк О.В.) на економічному факультеті. З 2011 року проводилися семінари та тренінги на теми з фінансів та міжнародних інвестицій у рамках літніх шкіл. Учасниками семінарів виступали викладачі (Ширяєва Н.В. та Решетняк О.В.) та студенти обох ВУЗів партнерів. Результатами таких шкіл були розроблені бізнес-плани реальних проектів. Близько 20 відсотків академічних мобільностей за період з 2014 по 2019 рік було здійснено завдяки програмі Еразмус+ К107, в розробці якого приймали участь Данько Т.В. та Решетняк О.В.
* Щодо літніх шкіл:
Спільні літні школи з міжнародних інвестицій надали студентам практичного досвіду роботи безпосередньо з замовниками та у інтернаціональних командах. Результатами таких проектів були розроблені бізнес-плани інвестиційних проектів для українських (в подальшому німецьких) компаній чи стартап ідей. Роботи були оцінені фахівцями та зараховані студентам як модуль з навчальних предметів чи курсовий проект.
Співпраця з Університетом прикладних наук Карінтії (CUAS) в Австрії була в рамках проекту ТЕМПУС. Викладачі та студенти обох партнерів спочатку провели відео-конференцію, а потім мали змогу подорожувати до ВУЗ-ів партнерів (НТУ «ХПІ» до Університету прикладних наук Карінтіі й навпаки), де презентували результати своїх робіт з обраних тем дослідження. Оскільки мобільності проходили у рік проведення чемпіонату з футболу Євро 2012, то деякі роботи було присвячено організації та змінам у інфраструктурі м. Харкова. Всі активності в рамках цього партнерства з боку кафедри здійснювали Данько Т.В., Ширяєва Н.В., Решетняк О.В., та Макаренко А.Б. Слід зазначити, що ці викладачі разом із колегами іншої кафедри НТУ «ХПІ» та студентами англомовної програми забезпечили підготовку та сервіс у хостелах НТУ «ХПІ» під час проведення футбольних матчів Євро 2012 в Харкові.
(під час Євро – 2012)
Щецинський університет (Польща) один із партнерів, з яким приємно працювати. За період партнерства (з 2015 року й по теперішній час) майже 45 відсотків студентів мали змогу навчатися та 8 відсотків викладачів кафедри (Данько Т.В, та Ширяєва Н.В.) міжнародного бізнесу та фінансів НТУ ХПІ викладати в рамках Еразмус+ К107.
Університет Райн Вааль (Німечччина) – плануються наукові дослідження та ведуться переговори щодо програм академічної мобільності.
З 2018 року географія міжнародної співпраці кафедри поширилась. Новим партнером кафедри міжнародного бізнесу та фінансів став Університет Санніо (Італія), який розташовано майже на узбережжі Середньоземного моря. Співпрацю розпочато з серії веб-семінарів з курсу «Економічна статистика», в яких прийняли участь студенти англомовної програми інституту економіки, менеджменту та міжнародного бізнесу НТУ «ХПІ». Організатором семінарів з боку НТУ «ХПІ» була Ширяєва Н.В. На церемонію вручення сертифікатів по закінченні семінарів та захисту робіт було запрошено Еразмус амбасадора Університету Санніо, професора зі статистики Біаджіо Сімонетті. Інтересним аспектом цієї співпраці є те, що у всіх активностях із задоволенням приймають участь не тільки українські, але й іноземні студенти, які навчаються в ННІ ЕММБ. Співпрацю між вишами буде продовжено за академічними та науковими напрямками.
СТУДЕНТАМ
Програма акдемічної мобільності Еразмус+ К107 надає можливість навчатися один семестр у ВУЗ-і –партнері, при цьому ви отримуєте стипендію у розмірі 750-800 євро та витрати на дорогу теж компенсуються. Окрім фінансових «бонусів», студенти, що навчалися за програмою Еразмус+ отримують академічні, персональні та соціальні перспективи. Адже маючі таку можливість, студенти розширюють свій світогляд, навчаються у закордонних викладачів, переймають нові методики навчання, мають можливість подорожувати та окунатися в культуру тієї країни, де вони навчаються, та ще приємніше те, що з’являються нові друзі.
Для участі у цієї програмі необхідно, дотримуючись строків та форм документів, подати свою заявку. Кількість мобільностей (місць) обмежена та встановлюється партнером. Окрім фінансованих мобільностей, студенти мають право пройти навчання у ВУЗ-і партнері без фінансової підтримки з боку ЄС, тобто за власний рахунок. Заявки приймаються постійно, але перевага надається тим студентам, хто добре навчається, має рівень англійської на рівні не нижче ніж В1 та активно приймає участь в рамках навчальних курсів, а також у заходах кафедри та ННІ ЕММБ.