Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти
Профільований блок « Цифрова інженерія енергетичних машин та обладнання»
Мета підготовки – майбутній фахівець буде:
- знати конструкції енергетичного обладнання, його призначення та особливості обслуговування і експлуатації;
- виконувати комп’ютерне проектування елементів енергетичного обладнання;
- створювати і використовувати свої комп’ютерні програми та користуватися відомими сучасними програмними комплексами для моделювання та виконання теплових розрахунків робочих процесів енергетичного обладнання.
Зміст підготовки включає загальну і спеціальну (фахову) підготовку.
- У межах загальної підготовки студентам надають фундаментальні знання з вищої математики, фізики, хімії, а також з гуманітарних складових: української і іноземної мови, історії і культури України, філософії, правознавства, екології тощо.
- Спеціальна (фахова) підготовка надає знання щодо тепломасообміну, технічної термодинаміки, гідрогазодинаміки, теоретичної механіки, конструкційних матеріалів, електротехніки та інших дисциплін.
- Профільна підготовка за блоком дисциплін «Цифрова інженерія енергетичних машин та обладнання» надає знання:
- з програмування та комп’ютерного моделювання і проектування сучасного енергетичного обладнання;
- з конструкцій парових і газових турбін, газотурбінних двигунів, промислового та енергетичного теплообмінного обладнання, аналізу та розуміння термогазодинамічних процесів в цьому обладнанні;
- вміння використовувати отримані знання для проектувальних розрахунків енергетичного обладнання з використанням сучасних комп’ютерних програмних комплексів;
- з розуміння принципів роботи і експлуатації теплових, атомних, сонячних та вітроелектростанцій;
- вміння розраховувати теплові схеми електростанцій в цілому і окремого їх обладнання.
Комп’ютерна підготовка дозволяє студентам отримати необхідні навички програмування і вміння користуватися сучасним математичним забезпеченням для автоматизованого проектування складних технічних систем і енергетичного обладнання.
Закріплення отриманих компетентностей відбувається шляхом навчальної практики, яка проводиться:
- на турбінних заводах в конструкторських бюро та цехах з сучасним станочним обладнанням з програмним управлінням;
- в філії компанії «SoftInWai» (США) де створюється та використовується найсучасніше програмне забезпечення для турбобудівної та ракетної галузей.
- на електростанціях де використовується сучасне теплоенергетичне устаткування;
- на підприємствах комунальної енергетики з модерним високоекологічним обладнанням.
Випускники – бакалаври з енергетичного машинобудування знаходять застосування своїм знанням на підприємствах енергетичного машинобудування, конструкторських і проектних організаціях, інноваційних міжнародних компаніях, електростанціях, на підприємствах комунальної енергетики, газоперекачувальних та газовидобувних компаніях, а також мають можливість вступити на навчання на другий (магістерський) рівень вищої освіти.
Другий (магістерський) рівень вищої освіти
Профільований блок «Цифрова інженерія енергетичних машин та обладнання »
Мета підготовки – майбутній фахівець буде знати:
- конструкції, особливості експлуатації та регулювання парових турбін і газотурбінних двигунів;
- вміти проектувати проточні частини турбомашин та розробляти сучасні програмні продукти для їх проектування;
- виконувати комп’ютерне моделювання робочих процесів в енергетичному обладнанні і теплового стану його елементів;
- отримає навички теоретичних та експериментальних наукових досліджень в галузі енергетики.
Зміст підготовки включає в основному фахову профільну підготовку. За блоком дисциплін «Цифрова інженерія енергетичних машин та обладнання» студенти отримають знання, які гарантують:
- успішне виконання робіт з розрахункових досліджень з вдосконалення та оптимального проектування проточних частин турбін і систем охолодження газових турбін, зокрема з використанням комп’ютерних систем автоматизованого проектування;
- отримання навичок і вміння розробляти власні програмні продукти для аналізу та оптимального проектування високоефективних конструкцій енергетичного обладнання;
- отримання навичок роботи з сучасними програмними комплексами світового рівня призначеними для моделювання, аналізу та оптимального проектування турбомашин;
- отримання навичок керівника з виконання монтажних, ремонтних і налагоджувальних робіт на теплових і атомних електростанціях, підприємствах комунальної енергетики в рамках розв’язання актуальних задач модернізації турбінного устаткування та іншого енергетичного обладнання;
- отримання навичок з організації, планування та виконання наукових досліджень з метою підвищення ефективності енергетичного обладнання.
Високий рівень підготовки дозволяє випускникам – магістрам з енергетичного машинобудування починати свою трудову діяльність на посадах інженерів та наукових співробітників на підприємствах енергетичного машинобудування в наукових і науково-дослідних інститутах, конструкторських і проектних організаціях, в інноваційних міжнародних компаніях, в газовидобувних та газотранспортних компаніях, а також на підприємствах комунальної енергетики з гарантією подальшого посадового і творчого зростання.
За бажанням, випускники–магістри можуть продовжити своє навчання та вдосконалити свої наукові здібності і навички в аспірантурі кафедри турбінобудування з гарантією подальшого захисту дисертації і можливістю працевлаштування в НТУ «ХПІ», ІПМАШ НАН України, або в інноваційній компанії «SoftInWay» (США).
Провідні організації, з якими співпрацює кафедра: інноваційна компанія SoftInWay (США), АТ «Українські енергетичні машини», м.Харків, Управління магістральних газопроводів «Харківтрансгаз», м. Харків, ПАТ Полтавський турбомеханічний завод, м. Полтава, АТ НТП «Укрпроменерго», м. Харків, ВАТ «ІНСОЛАР-КЛІМАТ”, м. Харків, теплові міські комунальні пункти, газовидобувні та газотранспортні компанії, теплові та атомні електростанції України.
Відповідальні за роботу з абітурієнтами:
Доцент Авдєєва Олена Петрівна: тел .: +38(066) 915-14-01
Доцент Михайлова Ірина Олександрівна: тел .: +38(057) 707-68-25
+38(068) 953-50-54
Блок газоперекачувальної станції | |
Енергетичне обладнання машинних залів «Харківської ТЕЦ-5» |