ОПП та ОНП “Інтелектуальний аналіз даних”. Спеціальність F1 – Прикладна математика

Освітньо-професійна (ОПП) та освітньо-наукова (ОНП) програми “Інтелектуальний аналіз даних” спеціальності F1 «Прикладна математика» галузі F «Інформаційні технології» складено з урахуванням досвіду провідних світових університетів. Вони спрямовані на підготовку фахівців з розробки та використання методів і технологій машинного навчання та штучного інтелекту для:

✅Інтелектуального пошуку інформації
✅Обробки та візуалізації даних
✅Аналізу текстів, сигналів і зображень
✅Видобування знань, прогнозування та ухвалення рішень

Освітні програми об’єднали в собі багаторічні традиції підготовки висококваліфікованих математиків-прикладників з новітніми тенденціями освіти в області комп’ютерних інформаційних технологій.

📚 Ряд освітніх компонентів викладаються іноземними мовами, що розширює можливості міжнародного працевлаштування.

ВІДМІННОСТІ МІЖ ОПП ТА ОНП

ОПП «Інтелектуальний аналіз даних» (строк навчання 1 рік 4 місяці) – акцент на прикладних методах і технологіях, що застосовуються в реальних проєктах.

Дана програма акредитована Акредитаційною комісією України. Сертифікат – НД № 8536 від 28.05.2024 р., діє до 1 липня 2029 року.

ОНП «Інтелектуальний аналіз даних» (строк навчання 1 рік 9 місяців) – крім прикладних питань більш глибоко розглядаються фундаментальні математичні і алгоритмічні аспекти методів аналізу даних

Дана програма акредитована Акредитаційною комісією України. Сертифікат – НД № 8536 від 28.05.2024 р., діє до 1 липня 2029 року.

Більш детальну інформацію щодо ОПП “Інтелектуальний аналіз даних” ви можете знайти за посиланням

Більш детальну інформацію щодо ОНП “Інтелектуальний аналіз даних” ви можете знайти за посиланням

ІНДИВІДУАЛЬНА ОСВІТНЯ ТРАЄКТОРІЯ

Навчальні компоненти ОПП та ОНП “Інтелектуальний аналіз даних” поділяються на обов’язкові та вибіркові. Згідно з правилами вільного вибору навчальних дисциплін у НТУ «ХПІ», студенти можуть формувати персоналізовану навчальну програму відповідно до власних професійних інтересів.

До обов’язкових освітніх компонентів відносяться дисципліни загальної підготовки:

✅Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами
✅Іноземна мова за професійним спрямуванням
✅Інтелектуальна власність
✅Видобування знань, прогнозування та ухвалення рішень

А також дисципліни спеціальної (фахової) підготовки:

✅Математичні методи машинного навчання
✅Некоректні задачі обробки даних
✅Нелінійні процеси і моделі
✅Матаевристичні методи оптимізації
✅Основи наукових досліджень

Вибіркові освітні компоненти представлено:

✅Двома профільованими пакетами (“Інтелектуальний аналіз великих даних” та ″Інтелектуальний аналіз текстів та зображень”), з яких треба обрати тільки один пакет
✅Дисциплінами вільного вибору профільної підготовки, з яких треба обрати дві дисципліни
✅Трьома пакетами загальної підготовки (“Українознавчі освітній компонент“, “Освітній компонент психологічного спрямування” та “Освітній компонент правового спрямування“), з яких треба обрати по одній дисципліні з двох різних пакетів

Докладну інформацію щодо вибіркових освітніх компонентів отримати за посиланням

ДУАЛЬНА ОСВІТА - ПРАКТИКА ТА СТАЖУВАННЯ

Кафедра КМАД активно співпрацює з провідними ІТ-компаніями України, що гарантує практичну спрямованість навчання та актуальність отриманих знань.

Студенти проходять стажування та практику в дослідницьких центрах і R&D-відділах топових компаній, працюючи над реальними проєктами та сучасними технологіями.

Більшість викладачів кафедри поєднують викладання з роботою в ІТ-компаніях. Отже студенти отримують не тільки академічні знання, а й практичний досвід, який відповідає сучасним вимогам ринку. Завдяки цьому багато студентів отримують пропозиції роботи ще до випуску та мають конкурентну перевагу в працевлаштуванні.

ВНУТРІШНЯ АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ

Студенти мають можливість навчатися в українських університетах-партнерах у межах академічної мобільності (без зміни освітньої програми). Це дозволяє отримати новий досвід, ознайомитися з іншими методиками викладання та розширити професійні контакти. У межах програми внутрішньої академічної мобільності доступне навчання в:

✅ Національний університет «Одеська політехніка» (Одеса)

📢 Зарахування результатів навчання здійснюється відповідно до системи ECTS.

На кафедрі КМАД студенти не лише навчаються, а й стають частиною активної спільноти, де легко знайти однодумців і друзів. Спільна робота над проєктами, участь у заходах та неформальне спілкування сприяють створенню зв’язків, які стають в нагоді і під час навчання, і в майбутній кар’єрі.

ХАКАТОНИ, ТУРНІРИ, ОЛІМПІАДИ

Студенти кафедри беруть активну участь у всеукраїнських та міжнародних ІТ-змаганнях:

✅Олімпіади з програмування та математики (ICPC, Eolymp Cup, Кубок Університетів, Всеукраїнські студентські олімпіади та Гран-Прі з програмування та ін.)
✅Хакатони та технічні змагання (IEEEXtreme, AI FOR DEFENCE та ін.)
✅Інноваційні та стартап-змагання (CIG R&D LAB та ін.)

Участь у таких заходах допомагає студентам розвивати технічні навички та працювати в команді. Для багатьох це також шанс заявити про себе і отримати визнання серед роботодавців.

ML WEEK ТА МІЖУНІВЕРСИТЕТСЬКА СПІВПРАЦЯ

Студенти кафедри беруть участь у міжуніверситетських проєктах та освітніх ініціативах, які відкривають нові можливості у сферах AI та Data Science.

✅ML WEEK – міжуніверситетська зимова школа, де студенти з різних ВИШів працюють у змішаних командах над реальними проєктами в AI та Data Science.
✅Спільні дослідницькі та освітні ініціативи – обмін досвідом з іншими університетами
✅Доступ до сучасних технологій і трендів, презентація власних розробок перед експертами та потенційними роботодавцями.

Такі заходи допомагають студентам отримати цінні контакти, реальний досвід і накопичувати кейси в сферах AI та Data Science

ЗУСТРІЧІ З ІТ-ЕКСПЕРТАМИ

Кафедра КМАД регулярно організовує зустрічі з провідними фахівцями ІТ-галузі – засновниками стартапів, технічними директорами, розробниками передових технологій. Студенти дізнаються про штучний інтелект, Web3, Big Data, сучасні кар’єрні можливості та шлях від ідеї до успішного продукту.

Це реальна можливість отримати інсайти від професіоналів, поставити запитання та знайти цінні контакти для майбутньої кар’єри.

ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ТА КАР'ЄРНІ МОЖЛИВОСТІ

Студенти можуть проходити сертифіковане навчання за міжнародними програмами (Google Cloud та ін), що допомагає їм підтвердити свої навички та підвищити конкурентоспроможність.

Випускники ОПП та ОНП «Інтелектуальний аналіз даних» працюють на таких посадах:

✅Data Scientist / Data Engineer
✅Artificial Intelligence / Machine Learning Engineer
✅Software Developer
✅Business Analyst
✅Фахівець з Data Science у кібербезпеці

🏢Сфери діяльності випускників:

🔹ІТ-компанії та стартапи
🔹Банківсько-фінансовий сектор
🔹Аналітичні та дослідницькі центри
🔹Сфера консалтингу та наукові установи

УВАГА! Абітуріенти, що вступають на навчання за освітніми програмами кафедри КМАД, подають документи:

✅або в електронному вигляді в кабінеті вступника
✅або в паперовому вигляді до Приймальної комісії Навчально-наукового інституту компʼютерних наук та інформаційних технологій: м. Харків, вул. Кирпичова, 2, Навчальний корпус У2, цокольний поверх

Вступ на навчання до магістратури здійснюється за ЄВІ (єдиний вступний іспит) та ЄФВВ (єдине фахове вступне випробування) за напрямом Інформаційні технології. За додатковою інформацією та консультаціями звертайтесь до нашого адміністратора:

📞 Тел: +38(050) 630-27-99

📞 Тел: +380 (97) 113-45-19

💬 Telegram(чат з адміністратором)