19 жовтня 2024 року інженером з автоматизації та 3D-друку Кирилом Галлямовим в рамках залучення експертів-практиків до викладання спеціальних дисциплін була проведена лекція на тему “3D-моделювання в Auto CAD Fusion 360 – основи роботи та можливості”.
При проєктуванні виробництв, як і в будь-якому іншому виді проєктування, координація роботи різних частин проєкту є предметом дискусій, довготривалих нарад, докладених зусиль, а що найгірше – іноді втраченого часу через погану візуалізацію. Тому замовники при проєктуванні нових виробництв все частіше попередньо замовляють розробку 3D моделі, на базі якої ведеться 3D візуалізація розміщення суміжних систем.
Тому здобувачам, як майбутнім спеціалістам і керівникам цікава тематика 3D-моделювання та візуалізація при розробці проєктів автоматизації та систем керування.
Доповідач розповів про основні типи моделювання:
– Твердотільне моделювання (Solid modeling): створення моделей з базових форм (куб, циліндр).
– Поверхневе моделювання (Surface modeling): для створення більш складних та вигнутих поверхонь.
– Моделювання за допомогою форм (Form modeling): створення органічних форм і вільних поверхонь.
– Скетчі (Sketches): як створювати 2D-ескізи, які слугують основою для 3D-моделей.
– Команди екструзії та обертання: для створення базових 3D-об’єктів з 2D-ескізів.Було надано також:
– Інструменти редагування: об’єднання, віднімання, масштабування
– Анімація та візуалізація: можливості створення простих анімацій для демонстрації роботи механізмів.
– Рендеринг: як створити фотореалістичні зображення моделей.
– Аналіз і симуляції: базові можливості для аналізу механічної напруги, деформацій.У прослуховуванні та обговоренні питань лекції крім студентів прийняли участь також викладачі кафедри АТС та ЕМ ( зав. каф. Дзевочко О.М., доц. проф. Красніков І.Л., доц. Дзевочко А.І., доц. Кравченко Я.О., ст.вик. Пугановський О.В., асистент Переверзєва А.М.) та АУТС (доц. каф. Зуєв А.О., ст.вик. Караман Д.Г.).
Студенти подякували доповідачу за цікаву лекцію, викладачі висловили бажання про створення серії більш детальних лекцій за цією тематикою, які будуть корисні не тільки студентам, а і викладачам також.