Студент 2 курсу Кафедра “Електричні апарати” НТУ “ХПІ” групи Е-222Б Кулигін Артем бере участь у програмі подвійних дипломів DSG2 (Deutschsprachige Studiengange 2)

Артем вступив на нашу Кафедра “Електричні апарати” НТУ “ХПІ”  у складному 2022 році під час війни з рф. Зі слов хлопця, він обрав конкурсну пропозицію “Електромеханіка” в рамках спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» через те, що йому завжди подобалось працювати з технікою, а також через потужні міжнародні зв’язки НТУ “ХПІ” з німецьким університетом Otto-von-Guericke Universitat (OVGU) у місті Магдебург, в якому він цілеспрямовано мав бажання навчатися.
На момент березня 2024 р. Артем є студентом вже 2 курсу і навчається за програмою подвійних дипломів DSG2 (Deutschsprachige Studiengange 2) для бакалаврів від нашого НТУ “ХПІ” і OVGU. Ось що каже сам Артем про навчання у Німеччині:
“OVGU – це великий університет в центрі Німеччини в м. Магдебург за 2 години від Берліна. Я, як і всі, живу в гуртожитку в кампусі. Варто відзначити, що українцям доступні ті ж стипендії і гранти, що і німцям. Навчання в OVGU є досить важким. Кількість предметів значно менша, за рахунок відсутності непрофільних дисциплін. Розклад кожен підлаштовує під себе, навіть навчальний план – це фактично конструктор. Підхід до знань відрізняється, немає чіткої моделі вирішення задачі, і кожен студент сам думає як прийти до відповіді. Саме тому практик не більше однієї на тиждень з кожного предмета. Фактично все йде на самоопрацювання. Як це круто не звучить, але це дуже і дуже важко. Адже часом зрозуміти, що взагалі хочуть в тому чи іншому завданні, важче ніж його власне розв’язати. Також існують і практичні проекти. Практика також суттєво відрізняється, підхід більш наочний, а з 3го семестру можна вже починати професійну практику. Одночасне навчання у ХПІ і OVGU є складним. Поки в OVGU канікули, у ХПІ йде навчання і навпаки. Загалом українських студентів в OVGU дуже багато саме завдяки DSG2 і міжнародній програмі ХПІ. Цього року був новий набір на програму і всі з нетерпінням очікують зустріти нових студентів з України”.
Запрошуємо і Вас на навчання на кафедру “Електричні апарати”!