Філософський практикум

ДОСВІД ЖИТТЯ, ТВОРЧОСТІ ТА УСПІШНОЇ САМОРЕАЛІЗАЦІЇ, ЯК ЕСТАФЕТА ПОКОЛІНЬ

Мета освіти у вищому навчальному закладі – підготовка сучасних фахівців до плідної праці, фахівців, які будуть здатні випереджати час та формувати майбутнє вже сьогодні. В рамках проекту ХПІ «Філософський практикум», мета якого — знайомство студентів з видатними особистостями університету 10 грудня 2018 року кафедро філософії сумісно з музеєм НТУ «ХПІ» була організована зустріч з професором ХПІ, лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки, національним експертом Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) у 1995-1996 рр., віце-президентом Союзу підприємців Харківської області в 2011-2014 роках Ігорем Кононенком.

Організаторами та модераторами заходу були: директор Музею історії ХПІ Ганна Бистріченко, старший викладач кафедри філософії Віктор Міщенко.

Сам формат зустрічі передбачає Зв’язок теорії з практикою, продовження вивчення філософської проблеми людини, сенсу ії буття, засобів успішної самореалізації з реальним досвідом людини.

Учасниками бесіди з завідувачем першої в Україні кафедри стратегічного управління, яка існує в ХПІ, професором Ігорем Кононенком були студенти першого та другого курсів Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу.

Під час інтерактивної зустрічі з відомим не тільки в Україні, а й за її межами економістом студенти почули його історію становлення як особистості і професіонала. Вони ставили питання, а також могли змоделювати і візуалізувати своє професійне зростання. Вони змогли звернути увагу на власний досвід проф. Кононенка самостійно вирішення проблеми власної освіти, відповідати на виклики часу, вирішувати реальні наукові проблеми.

Лекція Ігоря Кононенка була насичена сучасними фактами, графіками, прикладами розв’язання складних питань у співпраці з видатними фахівцями-економістами і не тільки. Професор згадав і про свого наставника — відомого вченого, засновника однієї з кафедр Політеху, Почесного доктора НТУ «ХПІ», д.т.н., професора А.В. Дабагяна.

Студенти слухали цінні поради, ставили спікеру багато питань, які стосувалися професійної діяльності професора І.В. Кононенка, його життєвого шляху.

Студенти приймали активну участь у зустрічі, задавали питання, висловили подяку професору І.В. Кононенку та надію на продовження досвідом життя та наукової творчості провідному вченому НТУ «ХПІ».

Зустріч оставила добрий слід у серцах, сформувала впевненість у студентів в успішної сакмореалізації.

Студенти Навчально-наукового інституту економіки, менеджменту і міжнародного бізнесу усвідомили свою роль, як майбутних фахівців – сприяти реалізації наукових проектів, наближати майбутнє.