м. Харків, вул. Кирпичова, 2, Навчальний корпус №2 (У2), 4-й поверх (410 аудиторія)

(057) 707-64-31, (057) 707-65-75

Кафедра геометричного моделювання та комп'ютерної графіки

  • Галузь — «Інформаційні технології»
  • Спеціальність — «Комп'ютерні науки та інформаційні технології»
  • Спеціалізація — «Геометричне моделювання та графічні інформаційні технології»
CorelDraw

CorelDraw - векторний редактор для графічного дизайну.

CorelDraw

Adobe Photoshop - професійний растровий графічний редактор.

CorelDraw

Visual Studio - повнофункціональне інтегроване середовище розробки для створення програмного забезпечення для ОС Windows, Android і IOS, а також веб-додатків і хмарних служб.

CorelDraw

КОМПАС-3D - багатофункціональна система тривимірного моделювання.

CorelDraw

JavaScript - прототипно-орієнтована сценарна мова програмування.

CorelDraw

PHP - скриптова мова загального призначення, інтенсивно застосовується для розробки веб-додатків.

CorelDraw

MySQL - вільна реляційна система управління базами даних.

CorelDraw

HTML - мова для структурування та подання вмісту всесвітньої павутини.

ПІДСУМКИ Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020/2021 навчального року зі спеціалізацій «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика»

 

Підсумкову науково-практичну конференцію Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020/2021 навчального року зі спеціалізацій «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» було проведено 26–29 квітня 2021 р. в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»). Конференція відбулась онлайн на платформі Microsoft Office 365 у Microsoft Teams. Основним організатором є кафедра «Геометричне моделювання та комп’ютерна графіка».

Конкурс проходив за наказом Міністерства освіти і науки України № 1457 від 24.11.2020 р. «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2020/2021 навчальному році» та наказом Міністерства освіти і науки України № 605 «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей» від 18.04.2017 р.

Конкурс відбувався за трьома спеціалізаціями: «Прикладна геометрія», «Інженерна та комп’ютерна графіка», «Технічна естетика».

Всього на ІІ тур Конкурсу було подано 151 робіту 251 студента-автора із 34 закладів вищої освіти 16 міст України.

За рішенням галузевої конкурсної комісії на основі рецензування студентських наукових робіт на підсумкову науково-практичну конференцію було запрошено 64 студента. Це автори 39 наукових робіт з 28 закладів вищої освіти.

На підсумковій науково-практичній конференції було сформовано три секції відповідно до спеціалізацій. Засідання вела заступниця голови галузевої конкурсної комісії професор Ольга ШОМАН (завідувачка кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки (ГМКГ) НТУ «ХПІ»).

Підсумкову науково-практичну конференцію відкрив голова галузевої конкурсної комісії, проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ» професор Андрій МАРЧЕНКО, який побажав успіхів усім учасникам. На цьому пленарному засіданні також всіх присутніх привітав директор навчально-наукового інженерно-фізичного інституту НТУ «ХПІ» професор Олексій ЛАРІН. З побажаннями перемоги на конкурсі до учасників звернулися члени галузевої конкурсної комісії – президент Української асоціації з прикладної геометрії професор Віталій ПЛОСКИЙ (Київський національний університет будівництва і архітектури), професор Володимир ВАНІН (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»), професор Сергій ПИЛИПАКА (Національний університет біоресурсів і природокористування України, м. Київ).

У роботі конференції взяли участь 62 студента – автори кращих наукових робіт з 27 закладів вищої освіти 14 міст України: м. Дніпро, м. Дубляни, м. Запоріжжя, м. Київ, м. Луцьк, м. Львів, м. Мелітополь, м. Миколаїв, м. Ніжин, м. Полтава, м. Суми, м. Харків, м. Херсон, м. Черкаси.    

На підставі рецензій та оцінки наукових доповідей галузева конкурсна комісія вирішила визнати переможцями Конкурсу та нагородити: дипломами І ступеня – 11 студентів, дипломами ІІ ступеня – 20 студентів, дипломами ІІІ ступеня – 31 студента.

На заключному пленарному засіданні привітання переможцям адресували голова галузевої конкурсної комісії, проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ» Андрій МАРЧЕНКО, директор інженерно-фізичного інституту НТУ «ХПІ» Олексій ЛАРІН, завідувачка кафедри ГМКГ НТУ «ХПІ» Ольга ШОМАН. Високий рівень робіт та велике значення цього всеукраїнського форуму відзначили члени галузевої конкурсної комісії – Володимир ГНАТУШЕНКО (НТУ «ДП», м. Дніпро), Євген МАРТИН (ЛДУБЖД, м. Львів), Олена ВАСІНА (ХДАДМ, м. Харків), Валерій БОРИСЕНКО (МНУ ім. В. О. Сухомлинського, м. Миколаїв), Галина ТУЛУЧЕНКО (ХНТУ, м. Херсон), Олександр МАЦУЛЕВИЧ (ТДАТУ ім. Дмитра Моторного, м. Мелітополь).

Переможців конкурсу привітали наукові керівники студентських робіт – Ірина ПИХТЄЄВА (ТДАТУ ім. Дмитра Моторного, м. Мелітополь), Калина ПАШКЕВИЧ (КНУТД, м. Київ), Олександр АРХІПОВ (ХНАДУ, м. Харків), Ірина БАРАНОВА (СДУ, м. Суми), Анатолій ДЕМЧИШИН (НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», м. Київ), Ольга ЗАЛЕВСЬКА (НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», м. Київ), Дмитро НІЦИН (НТУ «ХПІ», м. Харків).

Звернення до оргкомітету, наукових керівників і галузевої комісії прозвучали і від студентів. Зі словами подяки виступили студенти-переможці Марина МОРОЗОВА (НТУ «ХПІ», м. Харків) та Юрій АФОНІН (ЧНУ ім. Петра Могили, м. Миколаїв).

Всі присутні відмітили високий рівень організації підсумкової конференції та подякували організаторам і керівництву НТУ «ХПІ», а також висловили бажання взяти участь (викладачі як керівники і студенти як автори робіт) у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» наступного навчального року.

За підсумками ІІ туру Конкурсу відзначено: дипломами переможців – студентів-учасників підсумкової конференції; дипломами подяки – наукових керівників представлених на конференції студентських робіт, а також членів галузевої конкурсної комісії та організаторів Конкурсу з кафедри геометричного моделювання та комп’ютерної графіки НТУ «ХПІ».

Наукові роботи і список переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2020/2021 навчального року зі спеціалізацій «Прикладна геометрія, інженерна графіка та технічна естетика» розміщені на сайті за посиланнями:

Роботи_переможців_Всеукр_конкурс_2020_2021

Список_ПЕРЕМОЖЦІВ_Конкурс_2020_2021 список переможців

Фото_з_відеоконфіренції_Конкурс_2020_2021