Міжнародна діяльність

Завідувач кафедри доц. Мостовий С.П.  у  лютому 2024 р. здійснив наукове стажування в Інституті геологічних наук факультету гірської справи, екології, менеджменту та геотехнологій Технічного університету Кошице (м. Кошице, Словаччина). Мета стажування-участь у програми CEEPUS в рамках наукового-дослідницького гранту Інституту геологічних наук Технічного університету Кошице «Дослідження по застосуванню мілісекундного таймінгу для зменшення негативного впливу сейсмічних хвиль, які генеруються вибухами».

У 2022-2024 навчальних роках 3 студенти кафедри інженерної електрофізики взяли участь у програмах академічної мобільності: програма Еразмус + КА1 (2 студенти) та навчання за програмою подвійних дипломів DAAD (1 студент).

Професор кафедри інженерної електрофізики Резинкін О.Л у 2022-24 року проходить наукове стажування в  Інституті квантової оптики  Ульмского університету (м. Ульм, Німеччина). Він бере участь в науково-дослідній роботі щодо використання NV-вакансій для квантових вимірювань індукції слабких магнітних полів в астрофізиці та мікробіології.

 

Співпраця з Польською академією наук.

Кафедра інженерної електрофізики разом з Фізико-технічним інститутом низьких температур ім. Б.І. Вєркіна Національної академії наук України заключили договір на співпрацю в рамках Міжнародної Польсько-Української наукової лабораторії водневих технологій (International Polish-Ukrainian Scientific Laboratory of Hydrogen Technologies), яка створена на базі ФТІНТ ім. Б.І.Вєркіна НАН України та Інституту низьких температур і структурних досліджень Польської академії наук (INTiBS PAN, Вроцлав, Польща) у 2021 -2022 рр. В рамках цього договору планується: 

– підвищення професіональної підготовки студентів за спеціалізаціями кафедри Інженерної електрофізики та забезпечення диференційованої підготовки спеціалістів у залежності від характеру їх майбутньої діяльності (проведення навчальних та переддипломних практик студентів);
– розширення цільової підготовки випускників відповідно до попиту виробництва із залученням висококваліфікованих спеціалістів ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України та INTiBS PAN;
– підвищення кваліфікації наукових і інженерних кадрів ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України та кафедри, спільне виконання науково-дослідних робіт на основі міжнародних, дослідницьких проєктів, угод про науково-технічне співробітництво і господарчих угод, з подальшим упровадженням їх результатів;
– обмін науково-технічною інформацією, участь у науково-технічних та науково-практичних семінарах та конференціях, наукове консультування ;
– пріоритетне надання можливостей з підбору кращих випускників кафедри Інженерної електрофізики для вступу в аспірантуру ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України.

 

Наукова діяльність у “Міжнародному центрі наук майбутнього” (Китай)

Добрий день, мене звати Купріянов Антон, я випускник кафедри «Інженерна електрофізика» (ІЕФ) 2017 року, навчався за напрямом «Нетрадиційні джерела енергії». На даний момент я знаходжусь у Китаї у місті Чанчунь (це північний регіон біля міст Харбін та Владивосток). Тут я навчаюсь в Дзилінському університеті (Jilin University) та займаюсь науковою діяльністю в «Міжнародному центрі наук майбутнього» (International Center of Future Science «ICFS»).

В сферу моїх інтересів входить вивчення повністю діелектричних метаматеріалів (All-dielectric metamaterials) (одним із варіантів застосування – це вдосконалення сонячних батарей завдяки «безвідбивачевим» поверхням), чисельне моделювання в «COMSOL», «ANSYS HFSS», а також виготовлених зразків і проведення мікрохвильового експерименту.

Зізнаюсь, раніше я ніколи не міг подумати,  що буду писати статті в американські журнали, їздити на конференції, я насилу розумів потребу такого глибокого вивчення креслення, ТОЕ і математичної фізики, проте в Китаї я бачу: люди, що гарно знають такі предмети, голодними сидіти не будуть. Наприклад, в Китаї проводився грант «Тисячі іноземних вчених» і немало співвітчизників його виграли. Зокрема харківський професор Туз Володимир Ростиславович (радіофізик теоретик), у якого я є студентом і помічником та проводжу мікрохвильові випробування. За три роки його керівництва я багато чому навчився, наприклад: користуватися комерційним софтом для чисельного моделювання, робити розрахунки багатошарових структур, працювати з «LaTeX» документами. Також він допомагає мені з написанням статей англійською. На даний момент опубліковано вісім статей з моїм співавторством (роботи можна знайтив Google scholar по фамілії Kupriianov A.S.). Я впевнений, що це стало можливим завдяки:

1. Знанням та навичкам, отриманим на нашій кафедрі, які надали фундамент і розуміння фізики, математики та інженерної справи.

2. Закордонним зв’язкам нашої кафедри.

3. Знайомству в Китаї з харківським вченим, що зацікавлений в навчанні і роботі із студентами.

 

 

Тому, хочу висловити велику вдячність викладачам кафедри, а саме: Рудакову Валерію Васильовичу, Резинкіну Олегу Лук’яновичу, Бондаренко Олександру Юрійовичу, Марценюк Валентині Євгеніївні, Веселовій Надії Вікторівні, Михайлову Валерію Михайловичу, Коновалову Олегу Ярославовичу, Борцову Олександру Васильовичу, Бойко Миколі Івановичу, Долбіну Олександру Вітольдовичу та всім викладачам НТУ «ХПІ» за їх титанічну працю. А також Владимиру Ростиславовичу, який зараз є моїм науковим керівником.

Якщо це читає абітурієнт, розглядаючи НТУ «ХПІ» і кафедру ІЄФ, як місце для отримання вищої освіти, то от що тобі треба знати. Тут ті отримаєш якісну вищу освіту, яке знайде застосування не тільки в Україні, але і за кордоном. Отримати бюджетне місце буде не важко, але не варто розслаблятися, тому що можна «вилетіти» після першої ж сесії. В ХПІ можна вчитися та отримувати стипендію не «викидаючи» грошей

 на сесію, у порівнянні з іншими, тут цінуються знання та старанність. Я, як іногородній (Полтавчанин), оцінив гуртожиток, що надається студентам, адже знімати квартиру в Харкові занадто дорого. Крім кафедральних предметів ще існує відмінне спортивне виховання (я відвідував секцію настільного тенісу і в Китаї я можу скласти здорову конкуренцію китайцям).

Серед предметів я рекомендую надати особу увагу математиці, фізиці (і усьому з нею пов’язаному), електротехніці і англійській мові.

На закінчення хочу сказати, що я не єдиний, хто потрапив у Китай з нашої кафедри. Нас тут вже п’ятеро, це не рахуючи хлопців з ФТ факультету

Якщо ви побажаєте зв’язатися зі мною, то мене можна знайти:

  • Researchgate: «Anton Kupriianov»
  • email: kupriianov1116@mails.jlu.edu.cn.

 

Французько-українське співробітництво 2017 р.

1. Відкрито конкурс стипендій уряду Франції, для навчання за магістерськими та аспірантських програм: http: //institutfrancais-ukraine.com/ua/etudier/bourse ..
Остання дата подачі документів 15 березня
2. Конкурс французько-українських наукових проектів «Дніпро»
Новий конкурс «Дніпро» повинен бути відкритий в квітні цього року для здійснення спільних проектів в 2017-2018роках. Слідкуйте за новинами на сайті МОН та Кампус Франс
3. Для всіх бажаючих відвідати Францію з метою вивчення мови або знайомство з культурою розроблені новий додаток для мобільних телефонів France Immersion:
http://www.campusfrance.org/en/report/immersion-france
4. Зміни в процедурі отримання студентської візи
Відтепер список документів для отримання студентської довгострокової візи спрощено, ця інформація ще не фігурує на сайті Посольства, але студенти більше не готувати такі документи:
1) свідоцтво про народженння з Апостель
2) довідка про несудимість з Апостель
5. Короткострокова наукова віза
Шановні колеги просимо звернути Вашу увагу, що при подачі на шенгенську візу, мета подорожі наукова діяльність, ви надавати convention d’accueil, а також весь термін дії візи буде обмежений дією даного договору (convention), якщо ви хочете отримати шенгенську візу багаторазового в’їзду, доцільніше подавати документи на отримання короткострокової службової візи, але в такому випадку в офіційному запрошенні мова не може йти про здійснення наукової діяльності, а скоріше про проведення спільних зустрічей і т.д.

Співпраця з Китаєм і США 
04.05.2017 
Кафедра підтримує стійкі контакти з низкою великих університетів Китаю і США. Студенти кафедри мають можливість після отримання диплома бакалавра або магістра продовжити навчання в цих університетах. Наприклад, за останні 3 роки 5 випускників кафедри подали заявки і отримали запрошення для продовження навчання в магістратурі Цзіліньського університету (Китайська народна республіка, м Чань-Чунь). При цьому студенти забезпечуються гуртожитком, стипендією, яка на даний момент становить близько 300 $, робочим місцем в лабораторії для реалізації дослідницької програми. Іноземні партнери, а також випускники кафедри, які продовжили своє навчання за кордоном, надають всебічну підтримку як консультативного, так і матеріального характеру. Дослідження, що проводяться нашими студентами в зарубіжних університетах, стосуються дуже різних технологій – від електрофізичних методів отримання нанопорошків і технології суперконденсаторів, що реалізуються спільно з китайськими партнерами, до фізичних досліджень структури сплавів, що проводяться в лабораторії фізики університету штату Нью-Йорк (США).