Протягом навчання студенти кафедри активно долучаються до виконання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт. Дослідження проводяться у науково-дослідних лабораторіях кафедри, міжкафедральному навчальному та технологічному центру високовольтної імпульсної техніки, лабораторіях науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту «Молнія» НТУ «ХПІ», центрах колективного користування науково-дослідницьким обладнанням організацій-партнерів університету.
На кафедрі започатковано обов’язковість публікаційної активності для здобувачів освітнього рівня магістр. Так, наприклад, разом з викладачами кафедри майбутні магістри беруть участь у роботі щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Інформаційні технології, наука, техніка, технології, освіта здоров’я MicroCAD»; кількість доповідей зі студентами у 2023 році склала 10.
Також наші студенти активно приймають участь в проведенні та виступають з доповідями на засіданнях секцій «Теоретична електротехніка» та «Техніка сильних електричних та магнітних полів» щорічного міжнародного симпозіуму «Проблеми електроенергетики, електротехніки та електромеханіки SIEMA», які організуються та проводяться на базі кафедри.
Наукові роботи студентів кафедри інженерної електрофізики беруть участь та перемагають в конкурсах різного рівня, наприклад, такого як міжнародний конкурс студентських наукових робіт “Black Sea Science”. Не одноразово наші студенти ставали переможцями 1 та 2 туру щорічного Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
На кафедрі діють 2 студентські наукові гуртки – «Високовольтна імпульсна техніка» та «Відновлювані джерела енергії», робота яких направлена на залучення студентів кафедри до науково-дослідної роботи.
За участю членів гуртків був розроблений експериментальний зразок пристрою для експериментального дослідження сонячних панелей і з його допомогою розроблена експериментально-розрахункова методика зняття та апроксимації вольт-амперної характеристики (ВАХ) сонячних панелей промислових типів.
Також був розроблений експериментальний зразок генератора імпульсів струму на основі ємнісного накопичувача енергії з регульованими амплітудно-частотними характеристиками для створення в індукторних системах імпульсних магнітних полів з заданою амплітудно-часовою залежністю.