Вступ до магістратури

    На кафедрі інженерної електрофізики ведеться підготовка магістрів за освітньою програмою “Електроенергетика” по спеціальності 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”, за напрямами: «Відновлювальні джерела енергії» і «Техніка та електрофізика високих напруг».

Тривалість навчання: 1 рік 4 місяці (професійна програма), 1 рік 9 місяців (наукова програма).
Кваліфікація випускника: магістр електроенергетики, електротехніки і електромеханіки.

    Зарахування на навчання у магістратуру відбувається на основі документа про отримання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»,  результатів іспитів за фахом та при наявності мотиваційного листа (приклад у правилах прийому).

Порядок дій для вступу в магістратуру

1. Реєстрація на ЄВІ (детальна інструкція у PDF).
2. Візьміть участь у тестуванні у передбачений період.
3. Дочекайтесь результатів.
4. Підтвердьте бажання навчатись на бюджеті  – для цього треба подати до приймальної комісії:
• копію паспорта;
• копію ІНН;
• копію військово-обліковий документ для чоловіків з відміткою про постановку на облік;
• фото 3х4 2 шт.;
• документи, що засвідчують підстави для спеціальних умов участі у вступній кампанії (пільги);
• договір про навчання;
• заяву на вступ та згоду на обробку персональних даних.
5. Чекайте на зарахування на бюджет 31 серпня. Строки зарахування на контракт визначатимуться правилами прийому закладу, але не пізніше 30 вересня.

 Перейдіть за посиланням, щоб ознайомитись з детальною Інструкцією по вступу до магістратури НТУ «ХПІ»

Вступні випробування за фахом

    Питання для проведення вступних випробувань за фахом при зарахуванні на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» на основі освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»:

Перелік питань для вступу у магістратуру 141-13 «Відновлювальні джерела енергії»

Перелік питань для вступу у магістратуру 141-14 «Техніка та електрофізика високих напруг»

      У разі виникнення питань можете звертатись до приймальної комісії за тел. +38(098) 519-62-45, e-mail: vstup.ieee@khpi.edu.ua.

 

Освітній напрямок “Відновлювальні джерела енергії”

    Випускники кафедри за спеціалізацією «Відновлювальні джерела енергії» є висококваліфікованими різнобічними фахівцями, яких зажадають для роботи в науково-дослідних інститутах, конструкторських бюро, проєктних організаціях, підприємствах Мінпаливенерго (електростанції й підстанції, переважно на поновлюваних джерелах енергії), електролабораторіях заводів, житлово-експлуатаційних підприємств, приватних фірм і структур різних форм власності. Актуальність спеціальності обумовлена високими темпами скорочення запасів традиційних джерел енергії та реальною перспективою їх зникнення, а також погіршенням екології у зв’язку з високими темпами їх використання. Студенти вивчають джерела таких видів відновлюваної енергії, як вітрова, сонячна, біоенергія, геотермальна, припливів і відливів, воднева та інші; можливість як їх прямого використання, так і методи й засоби їх перетворення в електричну енергію. До навчального процесу залучаються також викладачі інших спеціальних кафедр університету, що і спеціалізуються за конкретними видами енергії: теплової, механічної, хімічної. У сфері інтересів спеціальності питання дослідження і розробки обладнання для отримання, акумулювання і перетворення енергії поновлюваних і нетрадиційних джерел енергії в інші види енергії, перш за все – в електричну, можливості передачі її на відстань, дослідження та отримання нових енергоносіїв з частковим використанням електричної енергії, створення комбінованих систем енергопостачання на основі відновлюваних джерел енергії, експлуатація нетрадиційних джерел енергії. Дослідження, що проводяться на кафедрі в області розробки ефективних альтернативних і поновлюваних джерел енергії, перш за все орієнтовані на природно – кліматичні умови, а також характерні ресурсні особливості України й, зокрема, Харківської області. Крім напрямків, які отримали у всьому світі вже досить широке поширення (перетворення енергії вітру, сонячної та водневої енергетики) актуальними розробками, реалізованими на кафедрі, є отримання біогазу і проєктування теплових помп.

Основні спеціальні навчальні дисципліни:
  • Основи наукових досліджень;
  • Моделювання електроенергетичних і електромеханічних систем та пристроїв;
  • Проєктування електроенергетичних і електромеханічних систем та пристроїв;
  • Технології, проблеми та перспективи розвитку галузі;
  • Надійність та діагностика;
  • Воднева енергетика та нанотехнології;
  • Фотоелектричні перетворювачі;
  • Техніка та планування експерименту;
  • Основи термоелектрики та її застосування;
  • Екологічні аспекти енергетики;
  • Експериментальні дослідження електрофізичних процесів.

 

Освітній напрямок “Техніка і електрофізика високих напруг”

    Випускники кафедри за спеціалізацією «Техніка та електрофізика високих напруг» є висококваліфікованими електриками-високовольтниками; фахівцями з кваліфікацією, необхідною для плідної роботи в науково-дослідних інститутах, конструкторських бюро, проєктних організаціях, підприємствах Мінпаливенерго (електростанції та підстанції), електролабораторіях заводів, приватних фірм і структур різних форм власності. Актуальність спеціальності зумовлена універсальністю електричної енергії для використання в усіх напрямах діяльності людства – єдиного виду енергії, здатного миттєво передаватися на великі відстані та в великих кількостях, скеровано змінювати свою форму та потужність, генеруватися та використовуватися не порушуючи екологію. Кваліфікований професорсько-викладацький склад кафедри (три професори, шість доцентів, висококваліфіковані науковці) забезпечують якісну підготовку студентів для розробки й проєктування, експлуатації високовольтних випробувальних установок, ефективних високовольтних технологічних установок, вимірювальних засобів, розв’язання питань захисту від електромагнітних завад, дослідження і діагностики електричної ізоляції, оцінки стану заземлений і їх коригування, забезпечення грозозахисту, мінімізації впливу шкідливих факторів на навколишнє середовище. У сфері інтересів спеціальності розглядаються питання дослідження і розробки ізоляційних матеріалів, ізоляційних систем силових трансформаторів, вимикачів, конденсаторів та іншого високовольтного обладнання, а також досліджуються фізичні процеси при високій напрузі і великих енергіях. Навчальні заняття проводяться на унікальній, єдиній в Україні експериментально-виробничій науковій базі Науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту “Молнія” НТУ “ХПІ” – одного з провідних світових лідерів у галузі високовольтної імпульсної техніки.

Основні спеціальні навчальні дисципліни:
  • Основи наукових досліджень;
  • Моделювання електроенергетичних і електромеханічних систем та пристроїв;
  • Проєктування електроенергетичних і електромеханічних систем та пристроїв ;
  • Технології, проблеми та перспективи розвитку галузі
  • Надійність та діагностика;
  • Фізика електростатичних процесів та технологій;
  • Розрахунок та проєктування магнітно-імпульсних установок;
  • Техніка та планування експерименту;
  • Струми високої частоти та ультразвук в техніці;
  • Техніка сильних електричних та магнітних полів;
  • Експериментальні дослідження електрофізичних процесів.