Міжнародна діяльність

1.Програма подвійних дипломів НТУ “ХПІ” і Варшавської політехніки

На базі кафедри парогенераторобудування спільно з Варшавською політехнікою (WUT) НТУ «ХПІ» реалізує магістерську програму подвійних дипломів за спеціальністю «Енергетичне машинобудування».
Це — можливість для студентів ХПІ пройти безкоштовне навчання в Польщі, а після закінчення навчання отримати два дипломи — ХПІ та WUT.
Важлива умова — володіння англійською мовою.

2.Кафедра є координатором договору про співпрацю між НТУ “ХПІ” та Університетом Західної Богемії (м. Пльзень, Чеська Республіка)

Текст договору про співпрацю:
NTU'KhPI'-UWB_AGREEMENT-2017_eng3

 

3.  Між кафедрою ПГБ укладен догоівір про науково-технічне співробітництво з чешською компанією “Vitkovicke slevarny spol. s r.o” м. Острава (Чехія).

 

4.Erasmus+
Щорічно при підтримці Ради молодих вчених НТУ «ХПІ», кафедри Іноземної мови проводяться мовні курси на знання англійської мови рівня В, С
за програмою Erasmus+.
сертифікат_B1_Erasmus_Tiutiunyk

5.Міжнародне наукове стажування
Щорічно співробітники кафедри ПГБ проходять міжнародне наукове стажування.

LarysaTiutiunykSU1133

6. Участь у міжнародних конференціях

Міжнародна наукова конференція в Швеції. Вагомі результати співпраці кафедри ПГБ з провідним науковим центром
НАН України ННЦ «УФТІ» в галузі ядерної енергетики.
The current status of zirconium alloys fuel cladding
Certificate Oleksandr Yefimov (Participation) - Umeå, Sweden

7. Нагороди МОН України

ЄФІМОВ Олександр Вячеславович, провідний науковець, який плідно поєднує педагогічну та наукову роботу та є продовжувачем сталих традицій наукової школи в галузі теплової та ядерної енергетики, та є одним з фахівців з математичного моделювання складних теплоенергетичних систем. Під його керівництвом на кафедрі парогенераторобудування НТУ „ХПІ” діє і успішно розвивається наукова школа «Оптимізація керування технологічними процесами складних теплоенергетичних систем, діагностики і прогнозування їх функціонального стану за допомогою імітаційного моделювання».

Під його керівництвом виконуються фундаментальні та прикладні розробки у співпраці з вітчизняними та закордонними фахівцями, вченими з НАН України, НТУ «ХПІ» та інших науково-технічних організацій. Автор понад 500 наукових публікацій, в т.ч.: монографій  – 7,  навчальних посібників – 7, статей – 200  у фахових виданнях, з них 30 – у виданнях, що входять до науково-метричної бази даних Scopus. Під його керівництвом захищено захищені 6 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук аспірантами з України, Німеччини, Кувейту та готується до захисту 1 кандидатська та 1 докторська дисертації.

На протязі багатьох років проф. ЄФІМОВ  О.В. приймає активну участь у діяльності науково-методичних та спеціалізованих радах, секціях та об’єднаннях МОН України:

– є членом експертної секції за фаховим напрямом 07 «Енергетика та енергоефективність» Наукової ради МОН України;

– є заступником голови НМК-підкомісії за напрямом підготовки 6.050604 «Енергомашинобудування», членом робочої групи з розроблення галузевих стандартів вищої освіти галузі знань 0506 «Енергетика та енергетичне машинобудування»;

– був членом експертної ради «Енергетика та електроніка» при ДАК України з ліцензування та акредитації вищих навчальних закладів I – IV рівня підготовки фахівців (2011-2014 рр.);

– був членом експертної ради ВАК України „Енергетика та електротехніка” (2005-2012 рр.);

– є членом 1 спеціалізованої вчених ради з захисту докторських та  Д 64.050.07 в НТУ «ХПІ».

За час педагогічної роботи став провідним лектором кафедри. Постійно вдосконалює навчальні та робочі навчальні програми з дисциплін, що викладає з урахуванням тенденцій Болонського процесу. Багато часу віддає індивідуальній роботі зі студентами.

Значну увагу в педагогічній роботі приділяє підготовці методичних матеріалів та дистанційних курсів для самостійної роботи студентів, що спонукає їх самостійно мислити, стимулює розкриття просторового уявлення та творчої особистості.

Проф. ЄФІМОВ О.В. є членом редколегії 6-ти наукових журналів, які входять до науко метричних баз даних:

– «Ядерна та радіаційна безпека» (база даних Scopus);

  • «Питання атомної науки і техніки» (бази даних Scopus, WoS)

– «Енергетичні і теплотехнічні процеси і устаткування» ( бази даних Ulrichs periodicals Directory, Copernicus);

– «Гідравлічні машини та гідроагрегати» ( бази даних Google Scholar, Scientific Indexing Services, Ulrichs periodicals Directory);

– «Вісник НТУ «ХПІ» серія Історія науки і техніки (база даних Ulrichs periodicals Directory);

– «Енергозбереження, енергетика, енергоаудит» (база даних Google Scholar).

Проф. ЄФІМОВ О.В. має високий авторитет науковця і педагога серед науково-освітянської спільноти та роботодавців України в галузі енергетики та енергомашинобудування.

Кандидатура ЄФІМОВА Олександра Вячеславовича рекомендована вченою радою Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, протокол № 4  від 26 квітня 2024 року (одноголосно).

Представляється до нагородження відомчою заохочувальною відзнакою Міністерства освіти і науки України – Грамота МОН України.


8. Монографії
На кафедрі ПГБ багато років ведеться плідна наукова діяльність, результати якої увійшли в основу написання методичних вказівок, курсів лекцій, наукових посібників, монографій (україномовних та англомовних).  Викладачі кафедри розробляють та впроваджують в навчальний процес інноваційні засоби у вигляді дистанційних курсів на платформі Moodle в Центі Дистанційного Навчання НТУ «ХПІ».
Eфiмов