Онлайн-зустріч викладачів кафедри САІТ з учнями Харківського ліцею № 45

Зустріч в ліцеї 45 01

Онлайн-зустріч викладачів кафедри САІТ з учнями Харківського ліцею № 45

15.03.2024 викладачі кафедри провели чергову онлайн-зустріч зі старшокласниками Харківського ліцею № 45. Завідувач кафедри Дорофєєв Юрій Іванович ознайомив майбутніх абітурієнтів зі спеціальністю «Системний аналіз» та поділився враженнями від інноваційних розробок, які використовують принципи штучного інтелекту та методи машинного навчання, що були представлені на цьогорічній торговельній виставці електроніки та ІТ-технологій CES-2024.

Доцент Колбасін В’ячеслав Олександрович виступив з інтерактивною лекцією «Історія розвитку та приклади застосування чат-боту зі штучним інтелектом ChatGPT». Слухачі почули стислу історію розвитку систем штучного інтелекту, отримали відповідь на питання, чим взагалі є «штучний інтелект», узнали про те, для вирішення яких завдань доцільно використовувати ChatGPT, а для яких – ні. Доповідач навів приклади вдалих та не дуже вдалих промптів, приклади «галюцинацій» чат-бота, а також ознайомив слухачів з існуючими обмеженнями генеративних моделей штучного інтелекту. Учні ліцею подивились в реальному часі як чат-бот реагує на запропоновані ними запити.

Сподіваємось, що почута розповідь допоможе старшокласникам краще осягнути можливості та перспективи використання систем штучного інтелекту в різноманітних галузях людської діяльності, а тих, хто захоче навчитись самостійно розробляти та використовувати подібні системи, заохотять до вступу на освітні програми навчально-наукового інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій НТУ «ХПІ».

Зустріч в ліцеї 45 02
Зустріч в ліцеї 45 02
Зустріч в ліцеї 45 03
Зустріч в ліцеї 45 03
Зустріч в ліцеї 45 04
Зустріч в ліцеї 45 04
Зустріч в ліцеї 45 05
Зустріч в ліцеї 45 05
Зустріч в ліцеї 45 06
Зустріч в ліцеї 45 06

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.