Студенти кафедри біотехнології, біофізики та аналітичної хімії паралельно навчаються за індивідуальними планами в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” (НТУ “ХПІ”) та згідно договорів про співпрацю в закордонних закладах вищої освіти Європи
Договір про виконання та реалізацію програми бакалавра DSG-2 download download
НАКАЗ_2388СТ_DSG2 download
European Educational Scientific Technological Center download
Університет Отто фон Ґеріке (м. Магдебург) Otto von Guericke University of Magdeburg
- Договір про співпрацю з Університетом Отто фон Ґеріке (м. Магдебург) Otto von Guericke University of Magdeburg , Німеччина download Deutsch download Ukrainian
Erasmus+
Я, Буренькова Ганна Дмитрівна, студентка групи ХТ-420а, наразі навчаюсь на другому семестрі за програмою академічної мобільності ERASMUS+ в університеті Otto-von-Guericke міста Магдебург на спеціальності Sustainable Process and Environmental Technology.
Набуваю практичні та теоретичні навички з таких дисциплін як «Клітинна інженерія», «Вірусологія», «Експериментальна вірусологія», «Хімія», «Технологія наночасток», «Біохімія для інженерів». Також, на базі університету проходжу курс з німецької мови.
Літовка Анна Ігорівна, студентка групи ХТ-420а також навчається в Поморському університеті в Слупську (Польща) з 24.03.2022 року . Рівень освіти: першого ступеня. Напрям підготовки: охорона навколишнього середовища, Освітній шлях: біомоніторинг і сталий розвиток. Навчання триває 3 роки. Запланована дата випуску: 30 вересня 2024 року
Студентка кафедри біотехнології, біофізики та аналітичної хімії Діана Дідух (група ХТ-421-а) цьогоріч як представник Ініціативи «Посли європейської молоді» в Україні почала проводити інформативні навчальні заходи для підлітків та молоді України для розповсюдження інформації про ЄС, можливостей, які вони надають і проєкти, що запроваджують для активних та зацікавлених у безкоштовному навчанні громадян нашої країни.
На вебінарі “Відкрий Європу завдяки Erasmus+” зі школярами старших класів ЗАЛ № 23 міста Запоріжжя, Діана поділилась власним досвідом – як перетворити мрії про безкоштовні подорожі, навчання та знайомства за кордоном у реальність, оскільки особисто лише за 2,5 роки відвідала вже понад 10 проєктів у Європі завдяки програмі «Erasmus+»!
“Всім привіт! Мене звати Буренькова Ганна, я студентка 4 курсу спеціальності “Біотехнологія та біоінженерія”. Наразі я беру участь у програмі Erasmus+ і навчаюсь в Отто-фон-Геріке (OVGU) університеті міста Магдебург.
Хочу почати дуже важливої особливості Європейських університетів – самостійний вибір розкладу занять. Для мене, як для студентки за обміном, це було дуже важливо відвідувати заняття як в Україні, так і в Німеччині.
Спочатку навчання проходило трішки важко, тому що з самих перших занять був інтерактив і професори задавали багато запитань. З часом стало трішки легше було засвоювати матеріал і приймати участь у самих заняттях. Все це готувало нас до практичної частини, яка проходила саме в лабораторії. Навіть вдалося трішки попрацювати з 3д принтером і набути базові навички 3д біопринтінгу.
В самому університеті є курси для іноземців, на яких можна покращити німецьку мову. Це чудова можливість зробити це саме з носіями мови, поринаючи в саму атмосферу Німеччини.
Не менш важливо, у OVGU проходить багато заходів, де можна познайомитися з людьми із різних куточків світу. Завдяки цьому можна дізнатися більше про традиції та досвід, які у кожного є дуже різними.
Хочу сказати велике Дякую рідній кафедрі біотехнології, біофізики та аналітичної хімії та німецькому центру за таку можливість спробувати себе та повчитися у Німеччині!”
Маргарита Кривуля download Андрій Кошіль download Арсеній Святенко download
Поморська Академія в Слупську (Польща) Pomeranian Academy in Slupsk
Анна Литовка (сертифікат)
Erasmus+ — програма обмінів студентів, викладачів та науковців, до якої залучені країни-члени Євросоюзу, а також країни-партнери. Програма надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в закордонному університеті, з яким укладена угода. У Єврокомісії Erasmus+ назвали найуспішнішою освітньою програмою ЄС і важливим інструментом співпраці між університетами та студентством всієї Європи.
За стратегією на 2021-2027 роки відкриваються додаткові напрями для співпраці: волонтерство та активне залучення до формування громадянської позиції, інтернаціоналізація, інклюзія, віртуальний обмін як інструмент новітнього часу, спільні магістерські програми, розвиток досліджень у спільних європейських лабораторіях, інші плани для реформування та модернізації освітніх, наукових та соціальних процесів.
Переваги участі у програмі обміну «Еразмус+»:
- освітня – можливість порівняти якість навчання, методи викладання та освітні методики, а також роботу вищих навчальних закладів за кордоном.
- лінгвістична – шанс вільно оволодіти іноземною мовою та термінологією, характерною для певної галузі знань;
- культурна – знайомство з культурою країни, способом життя її мешканців та студентським життям;
- життєвий досвід – перспектива стати незалежним та розвивати вміння протистояти непередбаченим ситуаціям.
Участь у студентській мобільності може стати безцінним досвідом, адже студентів заохочують прийняти виклик та скористатися можливістю яку надає їм Європейський Союз – навчатись за кордоном.
Метою програми «Еразмус+» для Вищої освіти є модернізування та покращення освіти у вищих навчальних закладах Європи і решти світу. Вона надає можливість студентам та персоналу розвинути навички та покращити кар’єрні перспективи
Детальніше про програму Erasmus та її напрями можна ознайомитися на сайті Національного Еразмус+ Офісу в Україні.
Канікули…але студенти кафедри біотехнології, біофізики та аналітичної хімії не поспішають відпочивати, вони з користю використовують цей час, щоб отримати неформальну освіту.
Студентка нашої кафедри Діана Дідух (ХТ-421а) за січень місяць встигла відвідати два тренінги, які проводились у різних куточках Европи. За 21 день подолала відстань у 12200 км та побувала у різних часових поясах…
8.01- 14.01 у Руставі (Грузія) 2024 року – тренінговий курс «Youth Talk: Make it Meaning»
та 23.01-30.01, 2024 року – у Парижі (Франція) «Strong Women in business».
Отриманих знань ніколи не буває багато! Бо вони обов’язково знадобляться для відбудови нашої країни після закінчення війни!
Черговий проєкт – тренінговий курс «Youth Talk: Make it Meaning», який проходив 08.01-14.01.2024 у Руставі, Грузія відвідала студентка Діана Дідух ( ХТ-421а)
На цьому міжнародному проєкті разом з 27 представниками активної молоді 9 країн: Вірменії 🇦🇲, Австрії🇦🇹, Фінляндії 🇫🇮, Франції🇫🇷, Грузії🇬🇪, Угорщини🇭🇺, Греції🇬🇷, Турції 🇹🇷, України 🇺🇦 навчилась поєднаннувати методи NVC і практики усвідомленості , щоб сприймати спілкування ненасильницьким шляхом, навчилась спостерігати та визнавати власні та чужі потреби, розпізнавати та виражати емоції, будувати мирні стосунки з іншими молодими людьми та колегами.
З 23.01.2024 по 30.01, подолавши за 16 днів приблизно 8800 км, Діана Дідух ( ХТ-421 а)прийняла участь у проєкті навчальної мобільності у сфері молоді «Strong Women in Business» від «Еразмус +» у Paris, FRANCE .
Разом з представниками з 5-ти країн: Macedonia🇲🇰, Ukraine🇺🇦, Latvia🇱🇻, Romania🇷🇴, Turkey🇹🇷 розглянули інформацію про несправедливість між чоловіками та жінками від минулого до сьогодення у сфері бізнесу. На наглядних прикладах та цікавих інтерактивах досвідчені спікери довели, що єдиним способом досягти бажаного рівня добробуту в країнах, які розвиваються, є залучення жінок до всіх сфер життя.
Наші студенти навіть на канікулах навчаються – отримують неформальну освіту в рамках міжнародного обміну «Еразмус+».
Нещодавно з Франції повернулась наша студентка Дідух Діана (група ХТ-421а), яка 14 днів отримувала знання та корисні навички на проєкті «Erasmus+» – «United in diversity and for the biodiversity “UNIBIO”, разом з 25 представниками молодіжних організацій та активістів з Вірменії, Франції, Сербії та Фінляндії.
Тренінг проходив на території біосферного заповідника Gatinais, поряд з екопоселенням La Ferté Alais (30 км від Парижу).
Мета обміну полягала у висвітленні тем, що пов’язані із захистом навколишнього середовища, наслідками забруднення атмосферного повітря, ґрунту та води, а також вирішення всіх цих екологічних проблем в інших країнах Європи!
«Тема екології дуже цікава та близька мені, і наразі вона є однією з нагальних питань сьогодення, над вирішенням якої треба починати працювати вже зараз. А для цього необхідно переймати досвід інших країн Європи» – каже Діана.
З 4 по 15 вересня 2023 у Стамбулі 🇹🇷 Діана Дідух ( ХТ-421а) прийняла участь у проекті “Erasmus +”«Digital media for human rights» разом з представниками 7 країн: • Netherlands🇳🇱
• Turkey🇹🇷 • Bulgaria🇧🇬 • Ukraine🇺🇦 • Albania🇦🇱 • Serbia 🇷🇸 • Romania🇷🇴
Цей тренінг дозволив їй підвищити обізнаність на тему прав людини, дискримінації, гендерно зумовленого насильства та важливість захисту прав людини за допомогою цифрових технолоній. Також з іншими учасниками проєкту “Еразмус +“, розібрали проблеми навколишнього середовища та провели ЕКО-акцію з висадки дерев 🌳
Нашу студентку 2-го курсу (ХТ-421а) Діану Дідух за спеціальністю 162 «Біотехнологія та біоінженерія» НТУ «ХПІ» за програмою дружніх візитів студентської молоді зі Східної Європи до Польщі – Study Tours to Poland, як успішну студентку та активістку, яка бере активну участь у громадському житті універсітету та міста, запросили до Польші для навчального візиту у м. Бельско-Бяла у період з 18 по 28 квітня 2023 року.
STP дозволяє молоді, які чинять громадську активність, безкоштовно та з компенсаціями відвідати Польщу й протягом майже двох тижнів зустрічатися з лідерами тамтешнього публічного життя, побувати в державних установах, поговорити з представниками наукового середовища, очільниками університетів, викладачами і такими ж студентами, представниками бізнесу, медіа, дізнатися про польські неурядові (громадські, благодійні) організації, їхнє місце в суспільстві та діалозі з владою різних рівнів.
Саме такі тренінги мотивують молодь до змін навколо себе.
Отримані на цьому проекті знання допоможуть молоді активно долучитися до розвитку нашої країни. Що особливо важливо в умовах воєнного конфлікту та подальшої відбудови Української Держави!
🇲🇩 10-14 травня 2023 року, у Кишиневі (Молдова) студентка 2-го курсу нашої кафедри Діана Дідух взяла участь у міжнародній JR Конференції з неформальної освіти JDC для учасників з 🇺🇦, 🇲🇩 та 🇬🇪!
Діана розповідає, що за 4 дні встигла перейняти величезний досвід у сфері координаторства та волонтерської роботи з різною категорією людей від спікерів із різних країн світу 🇲🇩🇺🇦 🇮🇱, відвідала різнноманітні інтерактивні лекції та сесії в рамках не лише волонтерської діяльності, а саме:
«⭐️ Ми поринули у світ психології та командоутворення.
Психологічні тренінги від Ніріт Крейман сертифікованого коуча з особистісного зростання, допомогли зазирнути вглиб себе та розкрити нові грані характеру.
⭐️ На воркшопах від Деббі Халалі розвинули творчу фантазію, бо вміло перетворювали вторинну сировину на витвори мистецтва
⭐️ Вразили і незвичайні тренінги на свіжому повітрі в центральному парку Кишинева від Ніріт Крейман та Ніла Мерсера, які навчили новим, креативним прийомам командоутворення та створення сильної, злагодженої, дружньої команди.
А взагалі вдалося поспілкуватися з однодумцями, отримати нові знання та ідеї для подальшого особистого розвитку і розвитку громади»
Екологічний форум (Лейпціг) за програмою Еразмус +
Sustainability For All? download
Студентка групи ХТ-421 б Дідух Діана отримала запрошення та представляє кафедру біотехнології, біофізики та аналітичної хімії на Екологічному форумі в м. Лейпціг!!!!! ( 27.01-11.02 2023 р.)
Закордонне стажування викладачів
професор, доктор фармацевтичних наук Краснопольський Юрій Михайлович
доцент, кандидат технічних наук Мироненко Лілія Сергіївна