- Файли типу “Буклет” слід роздрукувати на аркушах паперу формату А4 (двосторонній друк), щоб, зігнувши навпіл, одержати брошури формату А5 [спочатку роздруковувати непарні (Odd) сторінки, а на їхній зворотній стороні ––парні (Even) сторінки, у зворотному порядку (reverse pages
- Звіт та щоденник практики надсилати на пошту onbliznjuk@ukr.net
Чисельна кількість баз практики дозволяє студентам
опанувати cучасні технології та практичний досвід
багатьох провідних підприємств
Постійне об’єднання зусиль та співробітництва кафедри біотехнології, біофізики та аналітичної хімії та провідних промислових підприємств, науково-дослідних інститутів України (близького та далекого зарубіжжя ) на сьогодні дає нам можливість вирішувати задачу по підготовці фахівців.
Практика є невід’ємною частиною навчального процесу. В період практики студенти мають можливість придбати необхідний досвід за фахом.
Практика здійснюється у терміни, встановлені діючими навчальними планами.
Велике значення у підвищенні професіонально-практичної підготовки студентів має укладання довгострокових договорів з провідними підприємствами України, які кожного року приймають на практику велику кількість студентів денної та заочної форм навчання.
Студенти, які навчаються за освітньою програмою «Біотехнології та біоінженерія» зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» згідно з навчальними планами проходять на 1, 3, 4 (освітній ступінь бакалавр) та 6 курсах (освітній ступінь магістр) наступні види практики:
- ознайомча (1 курс) в рамках дисципліни «Вступ до спеціальності»
- виробнича (3 курс)
- переддипломна (4, 6 курс)
- Link
БАЗИ ПРАКТИКИ у м. ХАРКОВІ:
- ТОВ «Харківський молочний комбінат»
- ПАТ «САН Ін Бев Україна», Харківське відділення пивзавод «Рогань»
- ТОВ Компанія «БАЛЕКС» (Харківський дріжджовий завод).
- ДП «Харківський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»
- ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров´я»
- ТОВ «Харківське фармацевтичне підприємство «Здоров’я народу»
- Товариство з обмеженою відповідальністю “БІОЛІК ФАРМА“
- ТОВ Науково-виробнича фірма «Біофарм»
- Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України
- Інститут мікробіологіїта імунології ім. І.І.Мечнікова НАМН України
- Інститут тваринництва НААН України
- Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН України
- Інститут загальної та невідкладної хірургії НАМН України
- Міні-броварня «AltBier»ТОВ«Комунікаціі і комфорт»
БАЗИ ПРАКТИКИ ЗА МЕЖАМИ м. ХАРКОВА
- Львівський дріжджовий завод ПрАТ «Компанія Ензим»ДП
- ДП «Артемівський спиртовий завод», м. Мерефа
- ТОВ «Лікеро-горілчаний завод Прайм», Чугуївський район, пгт Малинівка
- ПАТ «Куп’янський молочноконсервний комбінат», м. Куп’янськ
- ПАТ «Великобурлуцький сироробний завод», м. Великий Бурлук
- «Охтирський сиркомбінат», філія ПП «Рось», м. Охтирка
- ПАТ «Охтирський пивоварний завод», м. Охтирка
- ТОВ «Пінта-Кремінський пивоваорений завод», Луганська обл., м. Кремінна
- Фармацевтична компанія «Червона зірка»
- ТОВ «Балмолоко», м. Балаклія
- ПАТ «Фірма «Полтавапиво», м. Полтава
- Українська фармацевтична компанія “Артеріум”
- Фармацевтична компанія ТОВ “КУСУМ ФАРМ”, Київ
- Фармацевтична компанія “Дарниця”
- ПрАТ «Індар», м.Київ (Приватне акціонерне товариство «По виробництву інсулінів «Індар»)
- ТОВ «ГРАДОЛІЯ РАФІНАЦІЯ»
- Фармацевтична компанія “Здоров’я”
Приклади договорів про проведення практики
2019-20 роки 2020 рік 2021 рік 2022 рік
2023 рік Тернофарм Здоровя-Харків Лекхім-Харків
БАЗИ ПРАКТИКИ ЗА КОРДОНОМ
- Договір про співпрацю з підприємством Allfein Feinkost GmbH&Co.KG, Lohne (Oldenburg), (Лоне (Ольденбург), Німеччина download
- Виробнича практика на підприємстві Allfein Feinkost GmbH&Co.KG, Lohne (Oldenburg), (Лоне (Ольденбург), Німеччина
- Накази на проведення практики на 2021-2022 роки
Практика студентів кафедри на Allfein Feinkost GmbH&Co.KG, Lohne (Oldenburg), (Лоне (Ольденбург), Німеччина
- Згідно з листом від керівництва групи компанії «ГРАДОЛІЯ», щодо співпраці з навчальним закладом (лист компанії груп «ГРАДОЛІЯ» на 2 сторінках), було укладено договір (Договір про співпрацю НТУ ХПІ та ТОВ «ГРАДОЛІЯ РАФІНАЦІЯ на 2 сторінках).
- Підприємство готове запропонувати випускникам та студентам старших курсів можливість працевлаштування як за вказаними у листі спеціальностями, так і за іншими, які необхідні для роботи підприємств.
-
Відкриті вакансії в компанії Градолія. www.work.ua
-
Також на базі підприємств можливе проходження студентами виробничої практики та стажування.
Сподіваюся, що Вас зацікавить ця інформація, і студенти вже у цьому році матимуть змогу проходити виробничу практику на реальному підприємстві.
Контактна особа для уточнення додаткових питань від підприємства: Фонаренко Інна Валеріївна, тел.: 063-766-22-66; 067-458-85-88; 050-474-77-54.
- Посилання на вакансії – https://www.work.ua/jobs/by-company/992651/
- ПрАТ «Індар», м.Київ (Приватне акціонерне товариство «По виробництву інсулінів «Індар») – база практики
- Підприємство з повним технологічним циклом виробництва генно-інженерних інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм.
- Понад 20 років досвіду досліджень та виробництва лікарських засобів.
- Виробництво за власною технологією всього спектру препаратів інсуліну людини рекомбінантних.
- Якість продукції, якій довіряють пацієнти та партнери в Україні, СНД, Бразилії, Сирійській Арабській Республіці, Республіці Ємен та інших країнах.
- Стратегія розвитку компанії передбачає розширення продуктового портфелю новими лікарськими засобами і виробами медичного призначення для всебічного забезпечення потреб людей, які живуть з цукровим діабетом, ВІЛ/СНІДом і туберкульозом
- Виробництво інсуліну – складний наукоємний біотехнологічний процес. Запровадити повний технологічний цикл виробництва інсулінів – від субстанції до готових лікарських форм – змогли лише декілька заводів у світі. І серед них – ПрАТ «Індар».Сучасне технічне оснащення цехів та ІТ-технології дозволяють керувати процесами виробництва, здійснювати постійний контроль якості продукції та автоматично документувати результати моніторингу, досягаючи максимальної чистоти субстанції інсуліну та виробляти лікарські препарати найвищої якості.
- Вчені НТУ “ХПІ” відвідали єдиний в Україні завод із повним циклом виробництва інсуліну ПрАТ «Індар» у м.Києві. Мета візиту – пошук напрямів співробітництва в підготовці компетентних фахівців фармацевтичної та біотехнологічної галузей. Для представників ХПІ організували екскурсію, після якої відбулася зустріч із керівництвом ПрАТ «Індар». Зокрема, сторони домовилися про стажування викладачів на підприємстві та виробничу практику для студентів ХПІ, а також модернізацію існуючих навчальних програм кафедри.У ході екскурсії підприємством, яку провів начальник цеху ПрАТ «Індар» Ігор Бобир, науковців НТУ «ХПІ» ознайомили з організацією всіх етапів здобуття високоочищеної субстанції рекомбінантного інсуліну людини. Ігор Бобир відзначив, що виробництво цього препарату – складний та наукоємний біотехнологічний процес, через що запровадити повний технологічний цикл виробництва інсулінів (від субстанції до готових лікарських форм) змогли лише декілька заводів у світі, зокрема й завод «ІНДАР».В рамках візиту відбулася зустріч вчених ХПІ з керівництвом підприємства, на якій обговорювали питання співробітництва щодо підготовки компетентних фахівців для фармацевтичної та біотехнологічної галузей. В обговоренні з боку ПрАТ «Індар» взяли участь: перший заступник голови правління Олександр Хейломський, провідний інженер департаменту забезпечення якості Ірина Петрина та начальник лабораторії фармацевтичної розробки Дмитро Шахнін.«Ми – єдине біофармацевтичне підприємство в Україні, яке виготовляє інсулін за повним біотехнологічним циклом, на основі власної оригінальної технології. Висока якість нашої продукції підтверджена багаторічним досвідом її застосування у багатьох країнах світу. Це стало можливим лише завдяки фундаментальним науковим дослідженням власних R&D лабораторій та застосуванню новітніх технологій. Тому головною цінністю для нас є працівники ПрАТ «Індар», знання, досвід, потенціал та вміння яких дозволяють виробляти лікарські препарати найвищої якості. Ми також вкрай зацікавлені в оновленні нашого колективу молодими, енергійними, кваліфікованими та цілеспрямованими фахівцями, які прагнуть розвиватися та постійно самовдосконалюватись», – зазначив під час зустрічі перший заступник голови правління ПрАТ «Індар» Олександр Хейломський.Сторони домовилися, що першочерговими завданнями співпраці ХПІ і ПрАТ «Індар» стане перегляд та модернізація існуючих програм профільних дисциплін за спеціальностями 226 «Фармація, промислова фармація» та 162 «Біотехнологія та біоінженерія». Також серед найближчих перспектив – напрацювання основ для створення спільних навчальних програм за спеціалізаціями, фахівців яких наразі вкрай потребують біофармацевтичні підприємства в Україні та світі. Крім того, заплановано розробку та впровадження нових програм виробничої практики студентів, а також стажування викладачів, які реалізовуватимуть свої наукові проєкти з актуальних тем ПрАТ «Індар»
- Інформація про проект “Ігри заводів: батл університетів“:
На сайті “Центр Кар’єра”: http://career.kharkov.ua/?p=2564
На сайті НТУ “ХПІ”: https://www.kpi.kharkov.ua/ukr/2023/07/31/na-dopomogu-ukrayinskij-armiyi/ -
ОВ “Фармацевтична компанія “Здоров’я”- база практики
-
Онлайн-нарада з представниками ТОВ “Фармацевтична компанія “Здоров’я” щодо стажування бакалаврів та магістрів ОП “Біотехнології та біоінженерія”
14 вересня 2023 року в межах проведення стажування здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «бакалавр» та “магістр” відбулася онлайн-нарада завідувачки кафедри біотехнології, біофізики та аналітичної хімії Ольги Близнюк, відповідальної за практику здобувачів вищої освіти доцента кафедри Наталії Масалітіної та з представниками студентства кафедри з представниками ТОВ “Фармацевтична компанія “Здоров’я” – начальником відділу фармацевтичних розробок та аналітичних досліджень ТОВ “Фармацевтична компанія “Здоров’я” Прохоровим Віталієм Валентиновичем.
Під час зустрічі було обговорено тематику та форму проведення стажування, сформовано план-графік та заплановано онлайн-консультації з фахівцями ТОВ “Фармацевтична компанія “Здоров’я” і ознайомча офлайн екскурсія на виробничі дільниці та лабораторії контролю якості підприємства.Дякуємо фахівцям ТОВ “Фармацевтична компанія “Здоров’я” за доброзичливість, готовність до співробітництва у питаннях підготовки спеціалістів, бажання сприяти у надбанні студентами необхідних практичних навичок для майбутньої професійної діяльності
Харківський дріжджовий завод – база практики
- Студентка Євстіфєєва О. на переддипломній практиці
- І вже після успішного захисту дипломної роботи з відзнакою!!!
- Евстифеева 2 место
- Львівський дріжджовий завод ПрАТ «Компанія Ензим»ДП – база практики