Актуальність спеціальності
Двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ) є вагомою частиною енергетичного комплексу будь-якої розвиненої держави, загальносвітовою тенденцією є збільшення автомобілів до 500 і більше на 1000 мешканців. Прогресивним підходом до розробки нових конструкцій ДВЗ, проведення відповідних наукових досліджень є міжнародна інтеграція проектів при залученні спеціалістів на стику наук. Для вирішення цих завдань галузі необхідною є підготовка фахівців відповідної кваліфікації.
Освітньо-наукова магістерська програма орієнтована на підготовку висококваліфікованого фахівця з виконання робіт інноваційного характеру. Вона передбачає навчання за спеціальністю 142 «Енергетичне машинобудування», освітня програма: “Енергетика”
Технології навчання
Технології навчання крім викладання спеціальних розділів фахових дисциплін спрямовані на розкриття творчої особистості. Студенти займаються науковою діяльністю, публікують патенти і наукові статті, виступають з доповідями на конференціях, беруть участь в різноманітних наукових змаганнях і конкурсах, ігровому проектуванні.
Наприклад, курсовий проект з перспективних конструкцій передбачає самоорганізацію студентів з формуванням конструкторських груп. Кожну групу очолює студент-керівник і призначається науковий консультант серед викладачів кафедри. Студенти пропонують конструкцію перспективного двигуна, куди закладають найбільш прогресивні конструкторські рішення в галузі. Конструкторська група обґрунтовує схеми двигуна, його систем і деталей; з використанням сучасних програмних продуктів виконує моделювання декількох варіантів робочих процесів, розраховує динаміку і міцність деталей, процеси в механізмах і системах двигуна; в системах тривимірного моделювання синтезує конструкцію основних деталей і виконує складання двигуна, здійснює візуалізацію складання. Захист курсового проекту відбувається на засіданні кафедри, де мають можливість задавати питання не тільки викладачі, а також студенти, що входять до складу інших конструкторських груп.
Студенти широко залучаються до участі у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт де щорічно займають призові місця
Працевлаштування
Випускники працюють на заводах, в КБ і НДІ («Завод імені Малишева», «Турбоатом», «ФЕД», «КРАЗ», ІПМаш НАН України), в університетах (НТУ «ХПІ», ХНАДУ, УкрДАЗТ, Варшавська політехніка), в салонах з продажу та обслуговування ДВЗ і автотехніки (Lexus (ТОВ “Арт-Лекс”, м. Харків); Jaguar, Land Rover, Volvo, Fiat (ТОВ”АвтоГраф-М”); АТЛ (ТОВ “АТЛ”, Харківська філія); Bosch-Service; Chevrolet, Lada; Audi, Skoda, VW). Значним попитом фахівці користуються в Україні, Німеччині, Польщі, на фірмах BMW, VW, та ін.
Магістри кафедри мають можливість продовжити навчання в аспірантурі.
Блоки спеціальних дисциплін, що викладаються на кафедрі:
- Блок дисциплін 01 “Інноваційна інженерія в двигунах внутрішнього згоряння”
- Блок дисциплін 02 “Двигуни внутрішнього згоряння”;
Є можливість бюджетного і контрактного навчання за очною і заочною формою.
Випускники захищають дипломи за спеціальністю 142 – «Енергетичне машинобудування»
Тривалість навчання:
Освітньо-кваліфікаційний рівень «Магістр»:
- освітньо-професійний рівень
Тривалість навчання: 1 рік 4 місяці, 1 рік 9 місяці
- освітньо-науковий рівень
Тривалість навчання: 1 рік 9 місяців
Зміст навчання
План підготовки магістрів включає поглиблене вивчення наступних спеціальних дисциплін:
- Комплексне счислення
- Теорія вірогідності, математична статистика та надійність енергетичних установок
- Спеціальні розділи механіки: кінематика та динаміка механізмів
- Прогресивні технології машинного виробництва
- Спеціальні розділи фізики: теплообмін і теплопровідність в двигунобудуванні
- Системи керування енергетичних установок
- Моделювання станів і процесів енергетичних установок
- Конструкційні особливості двигунів внутрішнього згоряння
- Параметрична оптимізація в двигунах внутрішнього згоряння
- Експлуатація, технічне обслуговування та ремонт транспортних і стаціонарних силових установок
- CAD/CAE системи інженерного аналізу енергетичних установок
- Системи діагностики енергетичних установок
- Термодинаміка теплових двигунів
Перспективи подальшого навчання
Випускники магістратури мають можливість вступу до аспірантури НТУ «ХПІ». Протягом навчання аспіранти вивчають соціально-гуманітарні і науково-професійні дисципліни, проходять педагогічну практику на кафедрі, займаються науковими дослідженнями за напрямом дисертаційної роботи.
Особливості вступу на спеціальність
Для вступу до магістратури у 2023 році випускники бакалаврату складають Єдиний вступний іспит (ЄВІ) та Фаховий іспит (внутрішній конкурс в НТУ «ХПІ») або Співбесіда та Фаховий іспит (тільки для спеціальних умов вступу);
Вступ на контракт за показниками: Мотиваційний лист.
Випускники, що отримали диплом бакалавра за іншою спеціальністю складають також фахове вступне випробування. Перелік питань для підготовки до випробування слід отримати на кафедрі.
Контакти
Адреса:
Лабораторний корпус, 2 поверх
НТУ “ХПІ”
вул. Кирпичова, 2
м. Харків
61002
Контактні телефони:
-
- завідувач кафедри, доцент Кравченко Сергій Сергійович, тел. 097-197-91-29
- відповідальний за профорієнтаційну роботу, доцент Білик Сергій Юрійович, тел. (097) 992-9056, (066) 993-62-56
E-mail: kravc4enkoserg@gmail.com