122 Комп'ютерні науки
— конкурсна пропозиція:
Комп'ютерні науки. Моделювання, проектування та комп'ютерна графіка
— освітня траєкторія:
Моделювання процесів, обробка та аналіз даних
на навчально-науковому інституті комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ «ХПІ»
Мета спеціальності:
Спеціальність 122 «Комп’ютерні науки» — освітня траєкторія «Моделювання процесів, обробка та аналіз даних» на навчально-науковому інституті комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ «ХПІ», спрямована на підготовку бакалаврів та магістрів, які володіють ґрунтовною математичною підготовкою і знаннями в області програмування, володіють алгоритмічним мисленням. Знають сучасні методи побудови та аналізу ефективних алгоритмів і здатні їх реалізовувати в конкретних застосуваннях. Знають стандарти, методи та засоби управління процесами життєвого циклу інформаційних систем, продуктів і сервісів IT. Володіють теоретичними основами процесів і процедур управління IT-проектами, принципами командної роботи. Також володіють знаннями сучасних технологій та інструментальних засобів реалізації САПР, в тому числі, як розподілених інтелектуальних обчислювальних середовищ.
Зміст траєкторії: Освітня траєкторія містить математичні дисципліни, на які спираються методи моделювання та аналізу: аналіз даних, штучний інтелект, обробка сигналів та зображень, моделювання фізичних процесів, теорія динамічних процесів, геометричне моделювання, спеціалізованих програмних комплексів. А також дисципліни прикладного ІТ-характеру з програмування на С++, С#, Java, Python, веб-технології. Також Python використовується при виконанні лабораторних робіт з аналізу даних, обробки сигналів та зображень, математичної статистики, аналізу даних.
Навчання за фахом 122 «Комп’ютерні науки» — освітня траєкторія «Моделювання процесів, обробка та аналіз даних» включає:
- Основи програмування (С++, C#, Java, Python)
- WEB-розробка (HTML, CSS, PHP)
- Теорія алгоритмів і структури даних
- Бази даних (SQL), Інтелектуальний аналіз даних
- CAD-системи і ЗD-моделювання
- Комп’ютерна графіка (Мауа)
- Штучний інтелект
- Оптимальне проектування інженерних систем
- Технології паралельних обчислень
- Технології захисту інформації
- Комп’ютерні технології інженерних симуляцій
Переваги, які ви отримаєте обравши цю спеціальність:
- Сучасні технології навчання
- Практика та стипендії країн Євросоюзу
- Навчання відбувається на реальних задачах
- Працевлаштування в кращих світових компаніях
- Ввічливі та кваліфіковані викладачі
- Насичене студентське життя
Перелік дисциплін:
9 семестр
- Комп.модел. та аналіз ДС
- Паралел.обчисл. CPU/GPU/CUDA
- ДВВ*
- NO SQL бази даних
- Сучасні методи МКМ
- Оcнови наукових досліджень
- Інновації, стартап
10 семестр
- Алгоритми візуаліз.даних
- Ефективність архітект. ІС
- Проєктна робота
- Методи оптимал. проєктування
- Розробка застосунків
- Data-driven підходи
- ДВВ*
- Інтелектуальна власність
11 семестр
*ДВВ – дисципліни вільного вибору. Кожен здобувач вищої освіти має право персонально обирати вибіркові дисципліни для створення власної індивідуальної освітньої траєкторії.
Практика в Університетах Німеччини:
Студенти старших курсів спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» — освітня траєкторія «Моделювання процесів, обробка та аналіз даних», мають можливість пройти практику в країнах Євросоюзу. Студенти 5-го і 6-го курсів отримують стипендію ім. Леонарда Ейлера від Німецького фонду академічних обмінів (DAAD). Всі бажаючі студенти можуть стати учасником Європейської програми академічних обмінів Erasmus, в рамках якої один або два семестри проходити навчання в одному з університетів країн Євросоюзу.
Студенти старших курсів і наші випускники працюють в найбільших українських і світових компаніях. Випускники, які знайшли себе в області інформаційних технологій, працюють програмістами (C++, C#, Java, PHP), front-end та back-end розробниками, адміністраторами баз даних, тестувальниками. Ті, хто знайшов себе в інженерній справі, працюють дослідниками та інженерами в компаніях, які займаються проектуванням і розробкою нового обладнання, устаткування та машин.
Наші випускники працюють на підприємствах різних форм власності, у проектних і науково-дослідних організаціях, рекламних і дизайнерських фірмах, програмістами систем комп’ютерної графіки, розробниками WЕВ-сайтів та інтернет-додатків.
Наші випускники проходять практику на старших курсах та працюють після випуску: в IT-компаніях, таких як: «Intetics», «DataArt», «Nix Solutions», «Qualium Systems», «CHI Software», «Global logic», «EPAM Systems», «Miratech» та багатьох інших; науково-дослідних підрозділах фірм та підприємств, таких, як спільне українсько-американське підприємство ВЕСТРОН, Вертікаль, НВП ХАРТРОН-АРКОС та інших.
Кафедра ММІ:
м. Харків, вул. Кирпичова, 2,
Фізичний корпус, 1-й поверх
(057) 707-68-79 (кафедра)
(066) 692-42-33
Прийом документів:
м. Харків, вул. Кирпичова, 2,
Учбовий корпус №2 (У2), 3-й поверх, аудиторія 310, приймальна комісія навчально-наукового інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ «ХПІ»
(057) 707-63-79 (приймальна комісія)
Умови вступу, актуальні питання, живе спілкування та інформація для вступників!