Дисципліни вільного вибору(бакалавр)

Навчальний план освітньо-професійної програми “Інтелектуальний аналіз даних” першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 113 Прикладна математика передбачає, вибір студентом навчальних дисциплін в обсязі, що складає не менш як 25% загальної кількості кредитів ЄКТС, та створює умови для досягнення ним таких цілей:

✔️ поглибити професійні знання в межах обраної освітньої програми та здобути додаткові спеціальні професійні компетентності, у тому числі із здобуттям професійної кваліфікації (у разі наявності професійного стандарту);

✔️ поглибити знання та здобути додаткові загальні та професійні компетентності в межах спеціальності або споріднених спеціальностей у тієї ж самої галузі знань;

✔️ ознайомитись із сучасним рівнем наукових досліджень у інших галузях знань та розширити або поглибити результати навчання за загальними компентностями.

Вибіркові дисципліни поділяються на загальні та фахові.

Загальні дисципліни, які належать до циклу соціально-гуманітарної підготовки, обираються студентом з переліку доступних загальноуніверситетських дисциплін перед початком навчального року.

Фахові дисципліни, які належать до циклу професійної та практичної підготовки, обираються студентом серед переліку кафедральних та інститутських дисциплін, зокрема, дисциплін зі споріднених спеціальностей. Фахові вибіркові дисципліни з’являються у плані з другого курсу навчання. Вибір виконується навесні перед початком кожного навчального року. Перелік доступних фахових дисциплін оновлюється кожного року.

Студенти кафедри «Комп’ютерної математики і аналізу даних» реалізовують своє право вибору навчальних дисциплін протягом весняного семестру, який передує навчальному року, під час якого передбачене їх вивчення.

Блоки вибору загальної підготовки (Minor)
Блок 1 «Аналіз і управління проєктами» Блок 2 «Право та інтелектуальна власність»
✔️ Управління ІТ-проєктами ✔️ Основи кібербезпеки
✔️ Основи бізнес-аналітики ✔️ IT-право

 

Блоки вибору професійної підготовки (Major)
Блок 1 «Інтелектуальний аналіз великих даних» Блок 2 «Інтелектуальний бізнес аналіз»
✔️Алгоритмічні мови (за вибором) ✔️ Алгоритмічні мови (за вибором)
✔️Випадкові процеси і стохастичні системи ✔️Аналіз вимог до програмних систем
✔️Теорія і проектування баз даних ✔️Бази даних та інформаційні системи
✔️Розробка програмного забезпечення ✔️Моделі і візуалізація даних
✔️Проєкт 3 ✔️Проєкт 3
✔️Проєкт 4 ✔️Життєвий цикл розробки систем
✔️Інфраструктура та менеджмент великих даних ✔️Проєкт 4
✔️Прогнозний аналіз ✔️Прогнозний аналіз
✔️Обробка та аналіз текстової інформації ✔️Аналіз та керування бізнес-процесами
✔️Математичні методи комп’ютерного зору ✔️Фінансова і актуарна математика
✔️Методи глибокого навчання ✔️Аналіз  ризиків

УВАГА! Пройти опитування можуть лише студенти 2-го курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 113 Прикладна математика. 

ФОРМА ОПИТУВАННЯ

З положенням про порядок реалізації студентами права на вільний вибір навчальних дисциплін у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» можна ознайомитись за посиланням.