На кафедрі ММІ, НТУ “ХПІ” готують магістрів по спеціальності 113 Прикладна математика «Комп’ютерне та математичне моделювання», за двома освітніми програмами:
- освітньо-наукова, 1 рік 9 місяців (ОНП)
- освітньо-професійна, 1 рік 4 місяці (ОПП)
та Архів ОП доступні на сайті відділу
забезпечення якості освіти НТУ “ХПІ”
Освітня програма поточного року та Архів ОП доступні на сайті відділу забезпечення якості освіти НТУ “ХПІ”
ХАРАКТЕРИСТИКА ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ
Мета освітньої програми. Метою освітньо-наукової та освітньо-професійної програми є підготовка фахівця, який володіє спеціалізованими знаннями у сфері прикладної математики, що включають сучасні наукові здобутки, та здатен до здійснення математичного та комп’ютерного моделювання об’єктів та процесів, що в них відбуваються, проведення прикладних досліджень та критичного осмислення інженерних проблем з точки зору розв’язання за допомогою традиційних та інтелектуальних методів обчислень.
Освітньо-наукова програма «Комп’ютерне та математичне моделювання» знаходиться в парадигмі місії та стратегії університету і дає можливість професійно-наукового розвитку в сфері застосування поглиблених знань й практичних навичок з математичних, комп’ютерних та природничих дисциплін або подальшого навчання, зокрема на третьому рівні вищої освіти (доктора філософії) за спеціальністю 113 – «Прикладна математика» (за освітньо-науковою програмою «Прикладна математика») або суміжних спеціальностях.
Основний фокус освітньої програми та спеціалізації, спрямовується на підготовку фахівців, які мають поглиблене розуміння та високу кваліфікацію в аспектах здійснення математичного та комп’ютерного моделювання об’єктів, процесів та явищ фізичної природи, що використовуються для здійснення прикладних досліджень в інноваційній інженерній та науковій діяльності.
Програма акцентована на розбудові компетентностей необхідних для створення, обґрунтування вибору та адаптації до коректного застосування складних, зокрема нелінійних, математичних моделей, а також на набутті професійних знань та навичок розробки, модернізації та налаштуванні методів і алгоритмів інтелектуальних обчислень, зокрема в рамках підходів керованих даними.
Особливості програми. Освітня програма «Комп’ютерне та математичне моделювання» структурована таким чином що формує компетентності в галузі традиційних підходів до обчислювального моделювання складних явищ і процесів різної природи, а також підходів інтелектуального комп’ютерного аналізу, зокрема підходів керованих даними та методів машинного навчання.
Поєднання цих двох компетентностей, що разом спрямовані на здійснення прикладних математичних досліджень в інженерних та інформаційних системах, забезпечує синергетичний ефект, який надає здатності до інтерпретації результатів моделювання згідно предметної області та інтегрування знань, зокрема в умовах невизначеності та неповної інформації.
До інших важливих особливостей слід віднести:
наявність проєктної форми навчання, що концептуально впроваджує CDIO підхід, при цьому здобувачі освіти залучаються до виконання індивідуальних та командних прикладних проектів; можливість до академічної мобільності здобувачів освіти в рамках активної участі інституту та випускової кафедри в німецький програмі академічних обмінив, зокрема в програмі стипендії Л. Ейлера (переддипломне стажування в Магдебурзькому університеті Отто-фон Гьоріке, м. Магдебург, Німеччина); наявність декількох освітніх компонент, зокрема «Моделювання в CAE системах», «Алгоритми МСЕ» та «Програмування сучасних чисельних методів», що розроблено та впроваджено у співпраці з викладачами кафедри механіки суцільних середовищ Рейнсько Вестфальського технічного університету, м. Ахен, Німеччина в рамках міжнародної програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD, проєкт 57653616, 2022 р.) під назвою «Цифрова Україна: Забезпечення академічної успішності під час кризи (Digital Ukraine: Ensuring Academic Excellence in a Crisis)»; викладання ряду навчальних дисциплін передбачено на англійській мові; програма адаптована під навчання іноземних громадян.