Відділ високовольтної імпульсної техніки, заземлення та блискавкозахисту (НДВ-3)

Керівник – к.т.н. Коліушко Георгій Михайлович

Відділ має більш ніж 40-річний досвід виконання науково-дослідних та проектно-конструкторських робіт в галузі високовольтної імпульсної техніки та приладобудування. За цей час відділом розроблено і введено в експлуатацію низку унікальних комплексів для проведення випробувань та досліджень дії потужних електричних та електромагнітних імпульсів на обладнання народногосподарського і оборонного призначення. До них слід віднести найкрупніші випробувальні комплекси в м. Санкт-Петербурзі, м. Сергіїв Посад, м. Саров (Арзамас-16), (Росія), Слав’янську та Дніпропетровську (Україна) та ін. Розроблено імпульсні джерела живлення надпотужних лазерів та електромагнітних плазмових прискорювачів

Фахівцями відділу розроблено і введено в експлуатацію унікальні стенди для випробувань на електромагнітну стійкість приладів і апаратури аерокосмічної техніки (АНТК  “Антонов”, м. Київ і НВО “Хартрон”, м. Харків) та стенди для серійних випробувань високовольтних обмежувачів перенапруги в лініях електропередачі. Розроблено і введено до Держреєстру апарат для серійного визначення якості трансформаторного масла (УІМ-90), який користується великим попитом на підприємствах енергетичного комплексу України.

Одним із напрямків, який розпочав інтенсивно розвиватись відділом з початку 90-х років і викликає значну зацікавленість на ринку електротехнологій сьогодні, є електромагнітна діагностика заземлюючих пристроїв енергетичних об’єктів та технічні засоби для її проведення. В рамках цього напрямку створено методики, які затверджено відповідними державними структурами, та прилади, що  введено до реєстру парку приладів України та Росії.

Наразі практична  діяльність відділу високовольтної імпульсної техніки обіймає майже весь енергетичний комплекс України. Вже проведено обстеження та діагностику 120 підстанцій в 6-ти областях України. Результатом виконання робіт буде розробка рекомендацій щодо  підвищення якості та надійності роботи енергосистеми держави в цілому.

Comments are closed.