Численний колектив Національного технічного університету «ХПІ» звертається до громадськості Харкова, представників топонімічної комісії міста, мерії м. Харкова з пропозицією перейменувати станцію метро «Пушкінська» на «Політехнічну». Саме в цьому районі Харкова виник перший у Східній Україні технічний університет, тут зароджувалась технічна еліта міста, здобували освіту вчені, будівельники, промисловці, інженери, які сформували сьогоднішній вигляд Харкова.
Справді, саме Харківський практичний технологічний інститут (зараз НТУ «ХПІ»), заснований у 1885 році, став фундатором промислового та економічного розвитку Харкова. Без нього не виникли б визитівки міста: ХТЗ, Турбоатом, Електроважмаш, ХЕМЗ і не з’ явились би такі виші, як ХНУРЕ, ХАІ та інші.
Крім того, без інженерної освіти складно було б уявити Харків: політехніки провели електрику, створили потужну енергосистему, збудували підприємства, розробили безліч технічних рішень.
Так, будівництво метро у Харкові ініціювали вчені- політехніки. Крім того, більша частина випускників ХПІ сьогодні працює в інженерному складі Харківобленерго, який в нинішніх скрутних воєнних умовах успішно відновлює електропостачання в районах Харківській області та Харкова, що страждають від бомбардувань рф.
Наші танкісти Військовий інститут танкових військ НТУ “ХПІ” з 2014 року боронять країну на полі бою та ремонтують складну воєнну техніку. І сьогодні саме технічна освіта зможе допомогти відбудувати країну. Це внесок у майбутнє!
Щодо інших назв, запропонованих громадськістю… Ми з великою пошаною ставимося до персони Ярослава Мудрого, але вона вже була увічнена у Харкові вулицею з такою назвою та університетом, що носить ім’я цієї історичної постаті. А станція метро «Європейська», гадаємо, найближчим часом має бути у Харкові. І це буде нова станція, збудована після нашої перемоги.
Запрошуємо вас підтримати нашу ініціативу та перейменувати станцію метро «Пушкінська» на станцію метро «Політехнічна», щоб відзначити внесок харківських політехніків в історію, сьогодення та, сподіваємось, велике майбутнє Харкова.
До речі, станція метро «Політехнічна» вже пропонувалась проєктувальниками метрополітену, її можна побачити на схемі ліній Харківської підземки 1972 року, є й варіант назви станції- «ХПІ» (1967 рік) , щоправда російською мовою. Напевно, партійне керівництво СРСР не дало реалізуватися цій ініціативі.