Випускники

2019

Верховець Маргарита 
Випускниця кафедри 2019 року (2.СГТ310п)
English language teacher, Project 12 English School

“З самого дитинства, слухаючи розповіді батьків про їхні студентські роки у ХПІ, я й подумати не могла, що сама закінчу цей ВНЗ.
Політех завжди асоціювався із виключно технічними спеціальностями. А мені в школі легко давалися гуманітарні предмети, тому коли настав час вибирати, куди вступати, я розуміла, що моя спеціальність має бути пов’язана з мовами. Але одних мов було недостатньо, тому спеціальність “Прикладна лінгвістика” видавалася гарним поєднанням філології та технічного спрямування.
У Харкові ця спеціальність пропонується ще у низці вищих навчальних закладів, але я обрала НТУ “ХПІ”, бо батьки розповідали про дивовижну атмосферу та викладачів, які готові завжди піти назустріч студентам.
Можу сказати, що, будучи студенткою кафедри ІКС протягом 5,5 років, я в цьому переконалася.
Будь-яке місце роблять не стіни, а люди. Мої викладачі залишилися в моєму серці як ті, у яких можна навчитися не лише предмету, а й почерпнути багато чого з життєвих орієнтирів та професійного розвитку.
Якщо ти хочеш і готовий навчатися, то на кафедрі є всі можливості для того, щоб стати чудовим та бажаним фахівцем у вибраній галузі.
Бажаю кафедрі берегти та зберігати вогонь взаєморозуміння, який гріє її студентів у найхолодніші зими та дарує прохолоду у найспекотніші літні дні!”

Мануйлов Ілля
Випускник кафедри 2019 року (2.СГТ310п)
Coordinator of Talent Management Program, DataArt

“Розуміння деяких речей приходить лише з часом. Згадуючи час, проведений в університеті, я розумію, що мені дуже пощастило навчатись на цій кафедрі. Вона багато в чому молода, як і самі студенти.
По-перше, вік кафедри – їй трохи більше 10 років, одна із наймолодших кафедр в університеті. Це обумовлено новизною галузі та її перспективністю. Наявність контактів з європейськими університетами, а також інтерес з боку компаній в Україні – це наочний доказ. Завдяки багатопрофільній спеціальності у кафедри є зв’язки з компаніями, що працюють безпосередньо у сфері прикладної лінгвістики, IT, що пропонують курси навчання мов програмування, тестування та інших напрямків, а також компаніями, зацікавленими в хорошому рівні володіння іноземними мовами. У світі це величезна перевага мати кілька варіантів розвитку кар’єри.
По-друге, це взаємини кафедри зі студентами та абітурієнтами. Керівництво кафедри завжди відкрите до питань студентів та намагається всіляко допомогти. Представники кафедри завжди розкажуть і допоможуть абітурієнтам під час вступу. Сайт кафедри намагається максимально доступно та повністю донести інформацію всім охочим. Яскравим прикладом є дана сторінка. Свого часу вона багато зробила для вибору місця навчання.
По-третє, великим плюсом кафедри є її викладацький склад. Він втілює у собі суміш досвіду та новаторства. Хоча назви деяких предметів можуть звучати незрозуміло, вони є цікавими і необхідними для подальшої кар’єри. Знання намагаються донести максимально доступно. Деякі предмети, зокрема, пов’язані з іноземними мовами, можуть проходити за переглядом фільмів мовою оригіналу – поєднання приємного з корисним. За бажання студента викладач може допомогти додатковою літературою, завданнями для розвитку чи порадами, куди прагнути та на що звернути увагу. Починаючи з 3 курсу, більшість викладачів лояльно ставиться до роботи студентів, особливо якщо посада пов’язана з IT або іноземними мовами.
Насамкінець хотілося б висловити величезну подяку всьому викладацькому складу, проте окремо хотів би згадати Наталію Валеріївну Шаронову, Світлану Валентинівну Петрасову та Ольгу Валеріївну Каніщеву як викладачів та людей, що відіграли важливі ролі за весь час навчання, та побажати кафедрі успіхів у розвитку.”

Галкіна Яна
Випускниця кафедри 2019 року (2.СГТ310п)
QA Engineer, DAXX

“Протягом перших років навчання було важко уявити, що зв’яжу своє життя з IT сферою. Але як виявилося пізніше, знання, здобуті під час навчання на кафедрі інтелектуальних комп’ютерних систем, допомогли знайти заняття, яке мені до вподоби.
Хочеться подякувати всім викладачам кафедри, які вкладали у нас свої знання. Предмети, пов’язані з вивченням мов програмування, спочатку здавались чимось незбагненним, але вміння правильно подати матеріал допомагало їх освоїти, а тепер навіть застосовувати на практиці.
Окремо хочеться відзначити мого наукового керівника – Петрасову Світлану Валентинівну та висловити подяку за виконану роботу. Дякуємо за Вашу працю та душевність!
Можу з упевненістю сказати, що базу знань, яка необхідна для роботи в IT сфері, я отримала саме тут.”

Грєховодов Богдан
Випускник кафедри 2019 року (2.СГТ310п)
Business Development Manager, Distributed Lab

“Після закінчення школи я, як і багато хто, не знав, куди мені поступати і ким я хочу бути в майбутньому. Вибрав спеціальність “Прикладна лінгвістика”, тому що мені тоді здалося, що вона поєднує в собі дві напевно найкорисніші речі в 21 столітті: вивчення мови, зокрема англійської, та програмування. Так і виявилось. Саме за рахунок упору на мови кафедра ІКС випускає студентів, яким у рази простіше знайти роботу.
Сьогодні всі хочуть у IT, але не знають з чого почати. Мій досвід показав, що прикладна лінгвістика може бути найкращим стартом, тому що куди б ти далі не пішов, кафедра дасть необхідний фундамент для того, щоб розширювати свої знання в подальшому напрямку, і, що дуже важливо, фундамент, якого достатньо для того, щоб влаштуватись на першу профільну роботу.”

 

Випускники кафедри за інші роки