Workshops з корпусної лінгвістики (14 та 17 червня)

14 та 17 червня відбудуться два workshops з корпусної лінгвістики з акцентом на польську мову.

Обидва семінари будуть проведені особисто в Єні, а також онлайн. Попередніх умов для участі немає. Однак дуже заохочується відкритість до вивчення нових компютерних інструментів і принаймі деяке пасивне розуміння польської мови. Якщо ви бажаєте взяти участь в одному (або в двох) семінарах, буль ласка, заповніть цю реєстраційну форму до 10 червня. Програма може бути певною мірою скоригована відповідно до потреб учасників. Тому, якщо у вас є особливі потреби чи очікування, висловіть їх у реєстраційній формі.

  • Анотація до семінару Rafał Górski, присвяченого Спішському корпусу, 14 червня (з 9:00 до 14:00):

Діалектні машинозчитувані корпуси є цінним джерелом соціолінгвістичних даних, якщо питання правильно поставленні. Мета курсу – познайомити студентів із дослідженням соціолінгвістичних варіацій за допомогою корпусу, в данному випадку корпусу, який документує діалект польської частини Спіша. У першій частині курсу ми сформулюємо запити, які виявляють діалектні та стандартні риси мовлення. Коли дані буде зібрано, ми вивчимо соціальні змінні, які визначають використання діалекту або стандартних форм. Дані будуть проаналізовані та візуалізовані за допомогою Excel.

  • Анотація до семінару Michał Woźniak по корпусу Spoco, 17 червня (з 9:00 до 15:00):

Workshop присвячений узгодженню з корпусним менеджером Spoco, простим і адаптованим веб-інтерфейсом для діалектних корпусів. Після вступної лекції будуть виконані практичні вправи. Семінар охоплюватиме як вивчення існуючих корпусів, так і створення спеціальних ресурсів за допомогою Spoco. Швидше за все, семінао також включатиме деяке програмування на Python. Студенти повинні бути готовими до цього, однак жодних попередніх навичок програмувння не потрібно.