Освітня програма: “Комп’ютерні науки. Штучний інтелект та управління проєктами”
Галузь знань: 12 «Інформаційні технології»
Спеціальність: 122 «Комп’ютерні науки»
Гарант освітньої програми: Гринченко Марина Анатоліївна
Профіль освітньої програми
Перелік освітніх компонент освітньої програми та їх логічна послідовність
Форма аттестації здобувачів вищої освіти
Випускна атестація здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Комп’ютерні науки. Штучний інтелект та управління проєктами»проводиться у формі захисту кваліфікаційної роботи, яка передбачає розв’язання типової спеціалізованої задачі або практичної проблеми у галузі комп’ютерних наук із застосуванням теоретичних положень та практичної реалізації.
У кваліфікаційній роботі не може бути фальсифікацій або академічного плагіату (текстових або інших запозичень без відповідних посилань на першоджерела). Кваліфікаційна робота обов’язково розміщується в репозитарії Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».
Випускна атестація здійснюється відкрито і публічно та завершується видачею документа (диплома) встановленого зразка про присудження ступеня бакалавра з присвоєнням кваліфікації: «Бакалавр з комп’ютерних наук» за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки».
Вибіркові освітні компоненти. Профільні блоки
01. Управління проєктами в сфері інформаційних технологій
Стисла характеристика
Особливістю дисциплін блоку призначена для тих, хто хоче освоїти технології створення систем обробки інформації і управляти їх розробкою і впровадженням. У процесі навчання за програмою бакалаврів студенти освоюють необхідні математичні дисципліни, мови програмування С++, С #, JAVA, PHP, Java Script, Python, опановують основи управління IT-проектами. Програма складена з урахуванням вимог IEEE, IPMA, PMI, ISO/IEC 12207, враховує досвід кращих університетів світу. Встановлено тісні зв’язки з Співтовариством IT-директорів України та підприємствами галузі. Навчання методам і засобам управління проектами поєднується з великим обсягом практичної роботи, спрямованої на управління реальними проектами.
02. Штучний інтелект та інженерія даних
Стисла характеристика
Об’єктом навчання за спеціалізацією є програмне забезпечення, що відтворює математичні методи та алгоритми когнитивних обчислень.
Предметом навчання за спеціалізацією є методи, алгоритми та засоби обробки неструктурованої інформації та сенсорного сприйняття навколишнього середовища, штучні нейронні мережі, інформаційні технологій консолідації інформації та представлення знань на всіх етапах життєвого циклу даних, інші технології та засоби штучного інтелекту, які в процесі машиного навчання моделюють поведінку людського мозку для прийняття рішень та розпізнавання образів.
У цілому студенти отримують закінчену освіту, яка дозволяє їм або безпосередньо перейти до практичної діяльності в будь-якій сфері застосування інформаційних технологій, або продовжити навчання в магістратурі.
03. Innovation Сampus
Стисла характеристика
Профільований пакет дисциплін включає освітні компоненти, які передбачають поглиблене вивчення:
- розробки інформаційних систем для забезпечення роботи великих підприємств, корпорацій та інших бізнес-структур;
- розробки баз даних для розв’язання завдань зберігання та обробки даних у роботі великих підприємств, корпорацій та інших бізнес-структур;
- розробки архітектури програмного забезпечення для великих підприємств, корпорацій та інших бізнес-структур;
- проектування веб-застосунків у відповідності до визначених вимог із застосуванням ефективних технологій реалізації програмних систем;
- основних засад формування та розвитку команд IT-проектів.
Дисципліни вільного вибору
Додаткова інформація
Повний текст освітньої програми
Інші документи
Опитування та обговорення
Рецензії